Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 21.1.2013 17:46

Koryta jsou asi rozbitý. Urputně mi to tam házelo šipku vlevo při každém otočení cyklu. Takže začínám mít pocit, že je to tam "natvrdo", bez ohledu na detektor.
Jinak Koryta i Groš v noci stejnej systém . Volno po hlavní trvale, pokud cokoli přijede po vedlejší, okamžitě ho to pustí, bez ohledu na to co a v jaké vzdálenosti se na tý hlavní nachází. Případně červená a hned zelená, jen aby se světélka pocvičila, pokud něco projede po hlavní. Tohle dělá v noci bohužel většina křižovatek, ty Koryta tam navíc cpou i šipku vlevo.
Doporučuju koukat na vedlejší, jakmile se tam objeví auto, brzdit. :D
P.S. Nezapomeň poslat děkovný dopis dopravnímu odboru MHMP že se staraj o zábavu, dyk bys jinak bez nich v tý práci umřel nudou. :lol:
P.P.S. Nejsi doufám tak naivní, a nečekáš že by s tim snad někdo mohl něco dělat. Kromě zhoršení stavu samozřejmě..... 8-)

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 21.1.2013 17:21

Ta videodetekce...včera, tj. v neděli, po Praze mrtvo. Krom večerního/nočního civění celkem všude jsem sledoval ty Koryta > skutečně by nešlo DC prohodit fáze, aby to odbočující od hasičárny pouštělo až PO tram?? K dokonalosti to dovádí ta kamera, která nárokuje i odbočení, když nikde nikdo není. Jel jsem DC jen já a dodávka přímo...takže dodávka zmizela v dáli a já si počkal až vzduch odbočí vlevo :evil: Pak třeba supr někdy v 0:15, valím z kopečka od Hostivařské ke Groši, kde by v poho mohla běžet blikačka a člověk by jen decentně přibrzdil, místo toho pár metrů před soupravou mlask ho. Tak jsem to umagnetil-nikdo vevnitř, od Košiku si odbočilo jedno Twingo a prázdná souprava metrolinky se opět mohla za nadbytečné ampéry rozjet kupředu :roll: A to už se mi tam stalo vícekrát, určitě nejen mě. To jen tak na dobarvení 8-[

Uživatelský avatar
piskvorrr
Uživatel
Příspěvky: 391
Registrován: 09.6.2010 12:48

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od piskvorrr » 21.1.2013 17:13

Petrpes píše:Mnohé by vyřešilo, kdyby tramvaje měli radlice jako parní lokomotivy :)
Hmmm, prototyp už po Praze poměrně úspěšně jezdí. Radlici ke každé tramvaji? :lol:

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 21.1.2013 15:59

Mnohé by vyřešilo, kdyby tramvaje měli radlice jako parní lokomotivy :)

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 21.1.2013 15:39

von Špilberk píše: ...No a protože peněz je dost, tak přispěji vlastním nápadem ( :lol: ): Na některých křižovatkách jsou kamery sledující a "chytající" řidiče, kteří jedou na červenou. Tak tady dáme kamery, které budou chytat řidiče, kteří na červenou stojí. :wink:
Nechci Ti do toho kecat, ale nechtěl si napsat "stojí na zelenou"?
Nápad skvělý a navíc na křižovatce ND je kamer už teď dost - i když asi k prokázání uvedeného (stání na "volno v pravo" při nastaveném přikázaném směru jízdy tamtéž) by to asi nevyhovovalo - byl by potřeba pohled "odzadu - Jiráskáče", který by zabíral i ono DZ a SSZ.
Naposledy upravil(a) MM-Mikulovsky dne 21.1.2013 16:01, celkem upraveno 1 x.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 21.1.2013 9:54

Obousměrná Divadelní asi ne, ale jak tak na ten plánek koukám, tak by stačilo jezdit Divadelní jen ze severu na jih. A máme z toho malý divadelní okruh. :lol: (Počáteční úsek trošku rozšíříme na úkor parčíku)
MMM: Hezké cedule
9001: Taky pravda, protože policajty tam člověk neuvidí. Aspoň ve špičce by se občas objevit mohli. Ale to je jako se vším v Praze. Když policie dlabe na kontrolu zákazu zastavení u tram. kolejí, proč by se obtěžovala kontrolovat na nějaké křižovatce nějaký přikázaný směr jízdy :?: #-o

No a protože peněz je dost, tak přispěji vlastním nápadem ( :lol: ): Na některých křižovatkách jsou kamery sledující a "chytající" řidiče, kteří jedou na červenou. Tak tady dáme kamery, které budou chytat řidiče, kteří na červenou (a zelenou @3632 )stojí. :wink:
Naposledy upravil(a) von Špilberk dne 22.1.2013 16:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4741
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MOp » 21.1.2013 8:25

Obousměrná Divadelní nelze. Nesplníš šířkové poměry. Co si však vůbec nedokáži představit tak je míjení v koncové části v obloucích.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 21.1.2013 8:22

Já si teda nejsem zcela jist, ale není v tý Divadelní pro regulérní oba směry trochu málo místa?

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Fořtík » 21.1.2013 6:23

Tyjo, obousměrná Divadelní... Tak to by bylo brutálně masakrální! :lol:

Uživatelský avatar
Marek B.
Uživatel
Příspěvky: 455
Registrován: 17.6.2004 14:40
Bydliště: Praga Caput Regni Bohemiae

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Marek B. » 21.1.2013 4:39

Je to úplně jednoduchý. Udělat z celý křižovatky ND a přilehlé části okolní ulice/nábřeží/mostu pěší zónu a zakázat průjezd domem u Karlovek. Tím pádem zjednosměrnit kus nábřeží. Ono by to fungovalo. Kdyby se to udělalo na začátku volebního období, na konci si nikdo už nevzpomene, že to bylo jinak. Lidi v Divadelní budou nadávat na nutné zobousměrnění ulice, ale jednak jich tam moc nežije - většina ulice jsou kanceláře/divadlo a druhak zrušením tranzitu přes Karlovky tam v součtu dopravy výrazně ubyde. Trochu se zhorší poměry v Ostrovní, ale pojede tam jen místní obsluha Národní třídy, daj se tam vysadit stromy atd. Dokud se neudělá tohle, klid nebude. Můžeme stokrát vymýšlet proměnné signalizace a správné značky, stejně bude nejlevnější demontovat SSZ na křižovatce a namontovat pár zákazů vjezdu. A bude klid.
Screenshot - 21.1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 20.1.2013 22:08

Bobek píše:To by bylo leccos, jen ne nejlevnější. :)
Když ho dáme za křižovatku s fotákem :lol: Tak rozhodně ne :wink:

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobek » 20.1.2013 20:44

To by bylo leccos, jen ne nejlevnější. :)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 20.1.2013 20:03

MM: Je cca na úrovni hnízda záchranky. Je tam velká s označením odbočovacích pruhů. Úplně stejná jako je za Mánesem.

Upřímně nejlevnější řešení bych viděl, tam postavit MP a bude klid.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 20.1.2013 19:42

9001 píše:MM: Značky jsou zajímavé, ale ... Zase vyhozené peníze, když jde značka jenom posunout.
Ano, bez posunutí té současné to nemá cenu, ale ta stejně nechápavím "neřekne", že SSZ "plnou zelenou" nesepne!
Proto by jsem s posunutím stávající nasadil právě nějakou "vysvtělující varovnou předzvěst".

Ona dle mne je i před tím letenským tunelem - cca za zastávkou KPT Jaroše.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 20.1.2013 19:12

MM: Značky jsou zajímavé, ale ... Zase vyhozené peníze, když jde značka jenom posunout.

Odpovědět