Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karotka » 15.3.2013 22:14

Z jiného soudku: zábrany proti vjetí :auto po charkovsku: http://transphoto.ru/photo/576310/

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Brejšín » 14.3.2013 21:09

vyklizovací časy - no tédle pohádce bych strašně rád věřil a ještě radši bych se na ní spolehnul. Ale z vlastní zkušenosti "vím" a nikdy vyklizovacím časům nevěřím. stačí s jen za tmy podívat kdy padá stůj a za jak dlouho má kolizní směr zelenou. Upozorňuji, že prázdná tram má provozní zábrzdnou dráhu 55 metrů ze 40 za sucha a na rovině.
Krásné vyklizovací doby jsou na Strosu a u Štefánikova mostu - vždy to udělí volno do odbočky v okamžik kdy je proti vlak prvním vozem v prostoru křížení s tvým směrem.
dnešní postřehy:
1) přechod pod Želivského ZC: jaká je nejdelší možná doba pro udělení volna s pozitivní detekcí (já jsem to po minutě nevydržel a šel s kličkou, hned jak jsem otočil zámkem to padlo a byl jsem rád že jsem stačil naskočit, zavřít dveře no a potom jsem na ty čočky radši nekoukal)
2) přechod pod Želivského ZC: proč neumí udělit volno ZC, pokud je uděleno DC pro autobus, docela nahovno když nikdo nenastupuje a člověk tam smrdí 32 vteřin na další volno.
3) NNŽ: pochvala - zase funguje vložená fáze od Želivského k Olšanské
4) Strosss: pochvala - vždy jsem stanicoval jako druhý po vlaku který jel přímo, potom kraťoulinké stůj a udělení volna do požadovaného směru (linka 26)
5) Letenské náměstí: docela mě překvapilo, že jsem zůstal klasicky stát ZC za autem odbočujícím do tunelu, jen projelo za posledním autem od Hračanské a už jsem byl vytrubován jedoucími auty z Korunovační ... jo vyklízecí časy.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od P_V » 14.3.2013 11:25

vencavasek píše:... Nebo se pletu? Nebo jsou normy špatně a nebo se snad nedodržují?
Jen aby se to dodatečně neřešilo vyvěšením OR :shock:

vencavasek
Uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 07.1.2007 15:10

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od vencavasek » 14.3.2013 10:06

Brejšín píše: 3) 1x Poděbradská / Hlubětínská ZC z 50 km/h natvrdo do zastvení s přejetím stopčáry o tři metry - projelo jedno auto
Pomineme fakt nulové preference, ale obecně jsem myslel, že jsou na to přesné normy ohledně vyklizovacích časů, které počítají s maximální povolenou rychlostí tramvaje. Tedy pokud stůj padne v místě, odkud již nemohu zastavit včas, budu mít dostatek času projet křižovatkou než se na koleje dostane kolizní směr. Nebo se pletu? Nebo jsou normy špatně a nebo se snad nedodržují?

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 13.3.2013 11:51

Bobík: Smutné je to, že to je prakticky všude ve světě... Takže před tímto ani neutečeš...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 13.3.2013 11:01

Jojo, máš pravdu.
A pak se "všichni" diví, že se společnost radikalizuje.
No, bodejť by ne, když to "po dobrým" nejde.
Smutný.... :(

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 13.3.2013 10:54

Samozřejmě, že ty, protože si ignoroval stůj a nepoužil všechny možné prostředky. Možná po 5 letech u soudu ti dají podmínku, protože kdyby si brzdil na plný kotel, tak pomlátíš půlku vozu.

Pouze píšu, jak to dopadne. Ze systémem zásadné nesouhlasím, ale tak to je. Bohužel.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 13.3.2013 10:49

9001 píše: Musíte někoho zabít a pak můžeme doufat v nápravu.
Špatně. Ne jen tak "někoho".
Musíme zabít nevinný lidi.
Pokud půjdu a zabiju toho, kdo za to může, třeba šéfa odboru dopravy, nebo radního pro dopravu, bude to vražda. Možná terorizmus.
A nestane se nic.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 13.3.2013 9:05

Bobik: Žijeme ve společnosti ( a to myslím globálně), která se prevencí moc nezabývá. V jakékoli dopravě, at to je železniční, automobilová i letecká se začalo všechno upravovat až po neštěstích... Proč by to tady mělo být jiné. Musíte někoho zabít a pak můžeme doufat v nápravu.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 13.3.2013 1:55

Pokud to někam narvu s tramvají, třeba na stůj do křižovatky, může to být bráno jako veřejné ohrožení, a to i v případě že to udělám neúmyslně (přehlédnutí stůj třeba) a nikomu se nic nestane. Každopádně když se na to přijde, budu potrestán.
Takže, jako příklad:
Grossák píše: Hloubětínská je reálně bez preference (za peníze DP), popsané se bohužel stává.
Dobře. KDO, případně KDY, za to byl či bude potrestán?
Ech, že se ptám, co. Nikdo a nikdy. Proč taky, žejo.
Fajn.
Tak tedy, kdy dojde k nápravě, aby se uvedené věci již nestávaly a proč k ní ještě nedošlo?
Chmm, opět že se ptám, co. Možná, výhledově, nikdy.....
Bezvadný.
Super.
Až tam, nebo kdekoli jinde někdo z nás někoho rozšlehá, jsem zvědav, zdali pomůže říct, že se to, bohužel, stává......

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Brejšín » 13.3.2013 1:30

Bohužel jsem stál jako druhej, za sólo 8. Ono to utlo velice rychle po udělení volna pro tu 8 (bo se taky nejdřív rozjel a zase zastavil, takže tam taky pár vteřin navíc vykysal až na můj odjezd), aby to asi stihlo pustit chodce před tou tramvají co se řítila naproti.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 12.3.2013 18:31

Jakmile dám páku dopředu, už mě nezastaví nic...:)
Stopčára je v úrovni označníku, tak že jak se to hne, už mě ten zbytečný semafor SSZ nezajímá!

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 11.3.2013 22:25

Brejšíne, zajímalo by mě, jak vypadá použití nouzové brzdy na Hradčanské zc, když stopčára je v podstatě na úrovni označníku. Když se rozjíždím ze zastávky, je dost nepravděpodobné, že ještě stihnu reagovat na stůj zastavit před stopčárou. A pokud stopčáru přejedu, už nezastavuji. Jinak:
1) Ano, semafor je to zbytečný, ale za poslední čas jsem tu problémy neregistroval... Tak budeme koukat.
3) Hloubětínská je reálně bez preference (za peníze DP), popsané se bohužel stává.
4) Toto jsem nezažil. To je jako nějaký restart, či co. :) Struktura křižovatky se všema vyklizovákama hlavně tramvají by tady určitě neumožnila stůj jen na 10 sekund. Prostě divné.

A co se Špejcharu týče, teď ti neřeknu.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 10.3.2013 12:46

Bobik píše:Koukám že se nám nějak rozmohlo to " stálé volno po hlavní, v případě detekce čehokoli na vedlejší ho ukončuje bez ohledu na to co a v jaké vzdálenosti se na hlavní nachází". Poslední dobou mi přijde že to je snad všude. Jo a bude z toho pěknej průůů, jednou.
Jak se to vezme... Vinik se vždycky najde a bude potrestán. Víc nikdo moc neřeší. Bohužel jako vždy.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 10.3.2013 12:38

Koukám že se nám nějak rozmohlo to " stálé volno po hlavní, v případě detekce čehokoli na vedlejší ho ukončuje bez ohledu na to co a v jaké vzdálenosti se na hlavní nachází". Poslední dobou mi přijde že to je snad všude. Jo a bude z toho pěknej průůů, jednou.

Odpovědět