Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od kasme » 03.5.2013 17:55

Bobek píše:Ty hromádky na křižovatce Černokostelecká x Dřevčická, to bude SSZ? Nějak nemůžu dohledat...
no možný to je :) SSZ 0.625 Černokostelecká – Dřevčická bylo v plánu na rok 2010, v roce 2012 se papírovalo...
V rámci stavby bude osazen nový mikroprocesorový řadič Actros. Přívod elektrické energie bude proveden samostatným napájecím kabelem č. 2625, který bude připojen do stávajícího zapínacího místa VO ZM č. 0577. SSZ bude zapojeno do skupiny křižovatek po ulici Černokostelecké se sousedním SSZ 0.394 kabelovým propojením řadičů SSZ, resp. kabelových skříní. SSZ bude připojeno na ODŘÚ-JV a HDŘÚ. Dopravní koordinace je řešena v DŘ.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 03.5.2013 16:59

Konečně se Průběžná dočká vyhrazeného pruhu pro busy. Jedno z nejideálnějších míst na obou místech je umožněno sjet z TT na signál tram + zlepšení kultury přestupu z tram na bus.

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobek » 03.5.2013 16:05

Ty hromádky na křižovatce Černokostelecká x Dřevčická, to bude SSZ? Nějak nemůžu dohledat...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 03.5.2013 6:48

Grossák píše: Vaníčkovu a Pod Královkou bych si dovedl po nějaké úpravě ještě představit.
Proč? Nebylo to tam předtím a nic se nedělo, nevidím důvod proč by to tam mělo být i teď.
Ano, SSZ u Masaryčky který šlape (teď, momentálně) mě taky netrápí, ale jak píše MM-M.... A kdybych věděl že případná náprava bude v řádu hodin, max dnů a ne měsíců....

SSZ opravdu nejsou všespásný. Třeba taková Brusnice. Ano, pomohla. Dřív se tam stálo na kolejích durch, teď se stojí na kolejích jen občas. Ale hlavní důvod - stání na kolejích - to nevyřešilo a ani nemohlo. A v noci je to tam akorát k vzteku.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 02.5.2013 22:28

Grossák píše:Masaryčka, která funguje, mě jako semafor fakt vůbec netrápí. Tady jsou desítky jiných, opravdu zbytečných.
Dovolím si upozornit/připomenout, že co funguje dnes nemusí u tecnického - hlavně elektronického zařízení - jako je SSZ a zrovna přesně toto, kde před pár lety byl cca rok "zakopaný pes v zakopaném kabelu" a ZC to pouštělo jen jednu TRAM - další to "nedrželo"!

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 02.5.2013 21:44

Taky by mě zajímalo, kdy to vypnou. A odvezou. :) SSZ Myslbekova - Dlabačov je nesmysl. Vaníčkovu a Pod Královkou bych si dovedl po nějaké úpravě ještě představit.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 02.5.2013 20:57

Masaryčka, která funguje, mě jako semafor fakt vůbec netrápí. Tady jsou desítky jiných, opravdu zbytečných.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 02.5.2013 7:00

Grossák píše:
9001 píše:Grossák: Taky mě napadá celkem jednoduché řešení. SSZ v Havlíčkově hodit do šrotu a bude klid... Efekt to bude mít stejný jako když tam je.
Tohle není zrovna semafor ke zrušení. Je tam špatný rozhled.
A to SSZ snad něčemu zabrání? Co chvíli mi to tam pošlou frajeři na plnej ceres a na červenou bo nestihli oranžovou/nebudou brzdit. Špatnej rozhled je evidentně netrápí. Proč se tam tolik nebourá v příčném směru není tím SSZ, ale tím esíčkem a OR15. :wink:

Jinak dotaz - Patočkova je už otevřená, kdy dojde k vypnutí těch tří SSZ v oblasti Malovanky a jednoho u jednokolejky na Hládkově? A proč to tam ještě svítí?
A proč se tak blbě ptám? NIKDY!!! Ach jo.

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 7080 » 02.5.2013 0:31

Tak nám vzniká nová SSZ za zastávkou Černokostelecká směrem k ÚD. Jsem moc zvědav, jak na tom bude s preferencí tramvají a busů.

jannnn
Uživatel
Příspěvky: 75
Registrován: 01.3.2010 22:33

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od jannnn » 01.5.2013 13:30

A ta blikačka na SSZ u OC Hostivař je již na trvalo? Původně jsem myslel, že je to jen poruchový stav, ale už je to pár týdnů a stále bliká, stále bliká...

Jestli je to trvalé, tak super, snad další budou následovat :)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 01.5.2013 13:19

Láďa píše:Osobně by se mi líbila Havlíčkova jen pro MHD, chodce a cyklisty. Ostrůvek tam bývá často plný a auta občas blokují i křižovatku Havlíčkova x Na Florenci. Nejsem si teď jistý, ale mám takový pocit, že IAD a tram z Havlíčkovy mají volno/zelenou současně, což také nepovažuji za moc dobré.
To jsem tu napsal, Grossákem to bylo zamítnuto. Zelenou mají společně...

Opět plyne otázka. Kam ty auta zmizí?
Pokud se zavře Havlíčkova, tak se auta vytáhnout přes Poříčí k magistrále

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Láďa » 01.5.2013 11:42

Osobně by se mi líbila Havlíčkova jen pro MHD, chodce a cyklisty. Ostrůvek tam bývá často plný a auta občas blokují i křižovatku Havlíčkova x Na Florenci. Nejsem si teď jistý, ale mám takový pocit, že IAD a tram z Havlíčkovy mají volno/zelenou současně, což také nepovažuji za moc dobré.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Martin Šubrt » 01.5.2013 11:15

Grossák píše:
9001 píše:Grossák: Taky mě napadá celkem jednoduché řešení. SSZ v Havlíčkově hodit do šrotu a bude klid... Efekt to bude mít stejný jako když tam je.
Tohle není zrovna semafor ke zrušení. Je tam špatný rozhled.
Už jsem to měl namalovaný, ale neprošlo mi to ;-). Posunem kolejí v Havlíčkově blíže k baráku trošku narovnat esíčko (bonus i pro opotřebení kolejí), takže by šlo do jízdního pruhu od Poříčí dříve a výrazněji se tramvaj hlásila o přednost. No a v Hybernské vytáhnout severní chodník přes celý současný druhý pruh a nechat tam jen jeden pruh, kterým se stejně jezdí většinou. Tím pádem je rozhled tramvaje i aut při přejezdu Hybernské úplně v pohodě a dá se to vypnout a odvézt do sběru ;-). Jednou k tomu dojde.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 01.5.2013 11:12

9001 píše:Grossák: Taky mě napadá celkem jednoduché řešení. SSZ v Havlíčkově hodit do šrotu a bude klid... Efekt to bude mít stejný jako když tam je.
Tohle není zrovna semafor ke zrušení. Je tam špatný rozhled.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 27.4.2013 18:47

von Špilberk píše:
Bobik píše:Já mám taky nápad. Nic nestojí a ještě se "vydělá" - trvat na dodržování přepisů a tvrdě to vymáhat.
(-X (-X Vymáhat předpisy :?: V Praze :?: :lol:
Tady je předpisů, které by se měly vymáhat. Třeba když někdo zastaví v parkovací zóně bez příslušné kartičky, tak tam jsou MP a odtahovka hned. Odtáhnout auto, které překáží provozu Tram, ale nejde. Zákazy zastavení jsou v Praze, zvláště u TT, spíš informativní a nezávazně doporučující značky.
A mám i jednu nedávnou historku z Výtoně obč. Vyjížděl jsem z PA na Modřany. Zastavil jsem, blinkr, dveře, lidi začali vystupovat. Asi 5 jich už bylo normálně na silnici, když teprve přijelo auto a projelo skrz lidi, že museli uskakovat. Na chodníku stál policajt a koukal na to.
Já koukl na něj a on rozhodil rukama. Ukazoval jsem mu, že to auto stojí u křižovatky na červenou (asi třetí), nejede a ať jde po něm, že k němu dojít stihne. No nešel, otočil se a šel pryč :!:
Problém je v tom,že řidiči nikdo nedokáže, že mezi lidi vletěl. On bude hrát blbého. Policista nemá nic v ruce a kdyby ho v lepším případě dotáhl ke správnímu řízení, tak stejně odejde s tím, že nejsou důkazy. Vítejte v demokracii

Odpovědět