Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MOp » 15.5.2013 18:07

von Špilberk píše:Nejspolehlivější by byla budka trvale obsazená výhybkářem. To nemůže selhat. 8-)
Ale může, stačí když usne nebo se půjde vyčůrat.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 15.5.2013 15:23

Nejspolehlivější by byla budka trvale obsazená výhybkářem. To nemůže selhat. 8-)

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od chemik » 15.5.2013 15:00

Petrpes píše:Tehdejší technický náměstek jednou na školení říkal: Když si vybrali z možných systémů stavění výměn tak nespolehlivou věc, jako je rádio, tak ať se nediví...
omluvte mou neznalost, ale jak jinak se daj stavět výměny? Já znám akorát pomocí trolejového kontaktu, pomocí rádia a pak ještě v Praze nejrozšířenější způsob - pomocí tága...

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MOp » 15.5.2013 13:14

Flora: Dnes jsem se tam vyskytoval 9:55-10:10 a 2x se stalo, ze vlaky v maly Jicinsky stály dele jak 3 minuty.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 15.5.2013 12:42

Tehdejší technický náměstek jednou na školení říkal: Když si vybrali z možných systémů stavění výměn tak nespolehlivou věc, jako je rádio, tak ať se nediví...

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 15.5.2013 12:17

Bobik píše:Řadě přijímačů vadí teplo nebo zima, vlhko, rychlost, přejíždění jinými vozidly a jánevímcoještě. Asi optimální pro funkci bude tak šestnáct ve stínu někde na klidném místě bez provozu. :lol:
=D> :lol: To jo. ROV Braník jeden čas vadila tramvaj v protisměru. #-o :lol:

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 15.5.2013 11:45

Řadě přijímačů vadí teplo nebo zima, vlhko, rychlost, přejíždění jinými vozidly a jánevímcoještě. Asi optimální pro funkci bude tak šestnáct ve stínu někde na klidném místě bez provozu. :lol:

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 15.5.2013 10:32

Řekl bych, že přijímačů ROV, na které se musí pomalu, je povícero. A navíc některé přijímače ROV podezírám z toho, že jim vadí teplo, protože když jsou dlouho na sluníčku, tak vynechávají, a když se dostanou do stínu, tak zase pracují normálně.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 15.5.2013 8:36

Já se velmi omlouvám za neznalost - může mi však někdo znalý odpovědět:
Při maximálně jaké rychlosti TRAM má být (takřka 100%) očekávatelná správná funkčnost přijímačů ROV?
Má neoficiální logika říká, že minimálně se má jednat o maximální rychlost povolenou přes jazyky výhybky = 15km/h jíž je možno jet proti nim přímo. Ovšem pro vzdálenost přijímače ROV od hrotů jazyků, během níž je reálně očekávatelné (další) zpomalení TRAM, ta "přijímací" rychlost může být vyšší o dalších 5 až 10 km/h.

Táži se, páč mám už nějaký čas problém s "vykřičením" seštelování nastavení přijímání ROV na křižovatce Otakarova od Nuselských schodů - jsem přesvědčen, že přijímá jen v rychlosti 10km/h a méně! Dokáže být v její nápravě někdo úspěšnější než já?

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 15.5.2013 6:57

Poslušně hlásím problém s navolováním na Hradě ZC. Vypozoroval jsem, že se to asi odvíjí od rychlosti, pokud se do zast přijíždí více než cca 20, k navolení často nedochází a musí se s kličkou.

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Brejšín » 15.5.2013 6:41

jo to bude ono. Naposled jsem stál s 5 ze zezdola a z malé Jíčínské jela bambaj.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 14.5.2013 22:12

Brejšín píše:u té Flory

nevím co to je, ale už několikrát jsem na to koukal.

projevuje se to zamrznutím zelené pro auta od Radhotské, proběhne fáze Jíčínská pro tramvaje a padne volno pro linku 11 a auta od Želivského, po nějakém čase (10 vteřin) by už člověk čekal zase volno pro nějakou linku z Jíčínských, ale ono to teprve pustí auta od té Radhošťské.
Jestli to je poté, co jede TRAM z/do malé Jičínské, tak to asi pozoruji taky. Docela dlouho po vypnutí volna TRAM visí od malé Jičínské šipka vpravo. Jestli je to zamrznutí, nebo prostě jen příliš dlouhý mezičas po konci volna TRAM (a možná ne jediný), nevím. Fakt je, že Flora na chvíli jako by umře.

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Brejšín » 14.5.2013 20:09

u té Flory

nevím co to je, ale už několikrát jsem na to koukal.

projevuje se to zamrznutím zelené pro auta od Radhotské, proběhne fáze Jíčínská pro tramvaje a padne volno pro linku 11 a auta od Želivského, po nějakém čase (10 vteřin) by už člověk čekal zase volno pro nějakou linku z Jíčínských, ale ono to teprve pustí auta od té Radhošťské.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 14.5.2013 17:26

Ještě k Floře a Staroměstské. Jakékoli řešení má smysl, pokud efektivně pokrývá dostatečně velký problém. Zastávka za řízenou křižovatkou pro jeden vlak (Staroměstská dc, Jiráskovo nám dc) oproti zastávce pro 2 vlaky + cca 20 metrů je přece jen rozdíl. Jednak z hlediska pravděpodobnosti jejího plného obsazení, jednak z pohledu odhadu, kolik že tramvají se mi za křižovatku ještě vejde. Pomocí kontaktů to nezjistím. Proto se světelné závory dávají celkem správně jen pro krátké zastávky.

Zatímco na Staroměstské přijíždí druhá tramvaj při obsazené zastávce velmi často, na Floře jsem ještě neviděl, že by vláček TRAM byl tak dlouhý, aby jakkoli ovlivnil provoz v křižovatce. Ano, může se to jednou stát. Ale určité věci v dopravě zanedbáváme, abychom jí neškodili.

Zatímco na Staroměstské příjezd jedné tramvaje znamená, že další tramvaj není vhodné pustit do křižovatky, na Floře ani 2 vlaky v zastávce ještě nejsou ani relativní jistotou problému.

Přitom ani na Staroměstské závora, pravda, není ideální. Kolikrát už vidíte, jak tramvaj v zastávce zavírá dveře, takže normálně byste se mohl rozjet. Ale dokud první TRAM necukne ze zastávky, volno do křižovatky nepadne. A třeba: fáze se ukončí a druhá tramvaj čeká dál - než proběhne kolizní fáze.

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od radek31 » 14.5.2013 10:39

MM-Mikulovsky píše:Jó, a tak proč jsem tedy již opakovaně (byť "jen párkrát") viděl projet IAD vprotisměru koncem odbočovacího pruhu = "motající se" na TT?
bydlím tu už 27 let, ta silnice i tramvaj už tu taky nějaký pátek je a ještě nikdy jsem tam nic podobného neviděl

Odpovědět