Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 31.7.2013 21:37

Bobik: To jsem tu taky psal, ale za mě to bylo více user friendly pro tramvaj, protože volno to pouštělo normálně přímo, ale autem z vedlejší si to musel stihnout za blikačky, protože jinak svítila červená.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 31.7.2013 21:07

chemik píše:Ví někdo, co je se SSZ u malostranské splítky?
Uplynula záruční doba na program? :D
Jo, něco podobného jsem zažil u SSZ Kohinor, i když ve tři ráno mi to moc k smíchu nepřišlo. SSZ fungovalo, 55 přede mnou to trošku podusilo, pak krátký volno, takže jsem jako 2. už projet nestihnul, pak to podusilo mě a přešlo na blikání. :roll:

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od chemik » 31.7.2013 19:32

Ví někdo, co je se SSZ u malosteranské splítky? Ve směru od Malostranského náměstí k Malostranské se mě dnes nepodařilo přihlásit se tou první brnkačkou v zastávce, ale až tou druhou hned za sloupkem. Po třetím průjezdu hlášeno PDT, kde mi bylo sděleno, že se o problému ví, ale jeho řešení je komplikované, neboť je to problém celého semaforu a že prej dokonce když už je program křižovatky v koncích, rozbliká se na oranžovo. Vím o několika případech, kdy splítka nepustila delší dobu tramvaj ani z jedné strany, ač byly obě přihlášené...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 27.7.2013 13:01

Blblo to i v noci. Část noci to šlo na blikačku, část se snažilo o nějakej provoz, ale sekalo se to a padalo do blikaček.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 26.7.2013 22:26

Dnes večer asi přeskočilo SSZ Kohinoor. Vždy když měla být zelená z vedlejší, křižovatka se hodila na blikačku, ale pak hned zpátky do plného provozu...

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 25.7.2013 9:24

V NE jsem měl 5 kol na 11 a SSZ Italská DC mě padlo několikrát kousek před vozem, tam to přitom celkem vydatně čekalo. Umělo to i auta červenou a volno pro nás.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 25.7.2013 7:48

DĚKUJI NASTOTISÍCKRÁT NEZNÁMÉMU DOBRODINCI. "Zlobivé" SSZ Obora Hvězda vypnuto. 3x hurá. =D>
chemik píše:
Grossák píše:Máte někdo nějakou zkušenost s SSZ Čs. Exilu - Generála Šišky v nočním režimu? Zatím nikdo závadu nenašel, takže je třeba další poznatky. Díky.
mam s tim dobrou zkušenost, padá do jízdy. Akorát jednou jsem dneska musel přibrzdit na 40 aby to padlo
Co jsem měl možnost to párkrát projet, tak ZC padá do jízdy, DC je pomalejší, ale padne, ovšem někdy mě DC nechalo vykysat. Nevim proč (navoleno bylo). Poslední dobou (cca týden) nezpozorováno.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od chemik » 25.7.2013 3:02

Grossák píše:Máte někdo nějakou zkušenost s SSZ Čs. Exilu - Generála Šišky v nočním režimu? Zatím nikdo závadu nenašel, takže je třeba další poznatky. Díky.
mam s tim dobrou zkušenost, padá do jízdy. Akorát jednou jsem dneska musel přibrzdit na 40 aby to padlo

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 25.7.2013 0:12

Máte někdo nějakou zkušenost s SSZ Čs. Exilu - Generála Šišky v nočním režimu? Zatím nikdo závadu nenašel, takže je třeba další poznatky. Díky.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 25.7.2013 0:11

Fořtík píše:Dukelských hrdinů x Veletržní od Strossu nefunkční preference -> PDT -> vlákno preference.
Už to šlo po další linii, snad se řeší, prý už je dokonce vyřešeno, ale není to ověřeno. Díky.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 24.7.2013 23:06

chemik píše:jo tak to já nevim, povídá se to
1. PÚ nebyl o slabý plechový až "prohnilý" (jak většina upadá díky uhnití u země) zastávkový sloupek, ale pevný "litý" ocelový sloup TV - sic potřebovalo to pár stehů pravého obočí, ale "fungoval jsem dál" - jiní by po takové šlupce mnohdy omdleli
2. případ - jó praštil jsem se, jak uvádíš, 1x na Braníku a také (jako snad každý vyšší kolega) nesčetněkrát ve dveřích T3(RP), páč ve všech těch případech jsem se ohnul málo, ale nic se mi v těchto případech nestalo = nebyl to PÚ (stejně jako při mém "propadnutí" při couvání z kabiny 14T - jako by to byla 15T) - narozdíl od nezanedbatelného počtu kolegů, kteří si zvrtli špatným došlápnutím nohu/kotník při vystupování z "běžných" TRAM (myšleno jiných než 15T s "žebříkem" místo schodů do kabiny)

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od chemik » 24.7.2013 22:34

jo tak to já nevim, povídá se to

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 24.7.2013 22:29

chemik píše:tak Milane, ty jsi případ sám pro sebe. Abych řekl pravdu, neznám nikoho, kdo si jeden PÚ způsobí nárazem do zastávkového sloupku a druhej PÚ si přivodí tak, že hlavou narazí do závaží u napínáků trolejového vedení v zastávce Nádraží Braník. Teda neznám nikoho, kromě tebe... :lol:
To někdo uznal jako pracovní úraz? :lol:

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od chemik » 24.7.2013 22:19

tak Milane, ty jsi případ sám pro sebe. Abych řekl pravdu, neznám nikoho, kdo si jeden PÚ způsobí nárazem do zastávkového sloupku a druhej PÚ si přivodí tak, že hlavou narazí do závaží u napínáků trolejového vedení v zastávce Nádraží Braník. Teda neznám nikoho, kromě tebe... :lol:

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 24.7.2013 21:55

willyjeff píše:... PS: Když už jsme u toho zranění v závislosti na vystupování do větších "hloubek", jak je to s pracovními úrazy + 15T? Odboráři slibovali armádu zraněných řidičů, kvůli tomu, že šefci neumí chodit po schodech. Nebo přecijenom nejsme taková nemehla?
představ si, že já jsem se po začátku "prohazování" 15T - 14T mezi PA - MO málem zranil ve 14T - páč ze zvyku s 15T jsem chtěl couvat z kabiny a on se mi v kabině objevil schod :lol: :lol: :lol:, do nějž jsem se nečekaně propadl - no jo, já byl po dlouhé době ve 14T

Odpovědět