Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 17.5.2014 20:13

Semafor na Výstavišti je podle mého názoru k ničemu. Ale není obvyklé, že stůj padá v momentě, kdy zavřete dveře. To jste asi byl jinde.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 17.5.2014 20:10

Fořtík píše:
Grossák píše:Ano, chystá.
Tak jen doufám, že to bude umět vošéfovat auta stojící na kolejích při výjezdu ze smyčky. 8-)
Já také. Ale nic jsem k tomu zatím neviděl.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 16.5.2014 12:44

Zrovna jsem to chtel napsat. Dobrzdim pod viadukt na spicky do skoro zastaveni, mrknu, jestli neni v zast. neco DC a necham to kutalet. Je to tam mozna i mirne z kopecka, takze na tachu sviti treba 0-2 a sice jsou houzevnati, ale pres park me zatim nikdo neobjizdel. Neni to asi koser, ale tamni dopravni reseni a situace taky moc nee. Ven je to horsi, ale to uz precijen pousti lip, nebo vyjdou svetla, nebo protitram.

Jak mam ted povicero tu 7 musim si postezovat na SSZ u radlicke skoly DC. Jak se neco namane z vedlejsi, hazi na stuj pred vlak. Z kopecka je to fuj a nestalo se mi to zrovna vyjimecne :-(

A u nadrazi Vrsovice jsou kontakty a stromecky vlastne proc?? Zprovozni se to s RTT?

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 16.5.2014 11:58

No vidíš a já při vjezdu či výjezdu z Výstaviště snad nikdy nezastavil :)
Maximálně zbrzdím na 5, ale jedu pořád, jakmile zastavíš, tak stojíš...

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 16.5.2014 11:00

Jé, no a? Mě tam občas pustěj. Včera 3 kola na 17, ani jednou jsem neměl absolutní problém vjet či vyjet...Zase další zbytečný SSZ...

Jinak Podkovářská se v posledních dnech doopravdy vyznamenala. Jedno z nejzbytečnějších SSZ v celé Praze (jasně dokázáno, když několik dnů/týdnů nesvítila a neviděl jsem tam jediný problém) dokázalo v pondělí večer a v úterý ráno vytvořit nepřetržitě svítící stůj, až musel dispečink přistoupit k odklonům 8 a 25 přes Gong. To musí být super bydleníčko, když jedete v 6 ráno do práce a třičtvrtě hodiny vám nejezdí mhd kvůli světýlkařům, který ještě nejsou schopni na dálku porouchaná světla vypnout - k čemu ta rekonstrukce pak je? Ááá, že se ptám...
Btw. další hřebíček do oblíbenosti tramvají cestující veřejností (a defacto i další důvod proč bych nesnesl místo busů v Letňanech tramvaje). Zaparkované auto? Nikoho nezajímá. Nepadající volno? Ať si tramvajáci jezděj na stůj...A lidi vidí, jak auta jezdí a ptají se: proč ta tramvaj stojí?

Filip

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Filip » 16.5.2014 10:11

Na Výstavišti se mi ještě nestalo, že by mě někdo pustil. Když mám 17 tak je to utrpení dostat se do smyčky. Ze smyčky se dostávám až když mají auta červenou Z:|

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Martin Šubrt » 16.5.2014 9:22

Bobik: To SSZ tam bylo postaveno i za účelem výjezdu tramvají ze smyčky. Řízeno to bývávalo celé, včetně křižovatky se Strojnickou. Ten přechod tam jaksi zbyl. A v této podobě bude také obnoven do nové krásy ;-). Když to náhodou uvidím v dopravní studii, zkusím mrknout na detekci, aby k něčemu byla.

Fořtík: Takové věci se nikdy nedělaly ;-).

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Fořtík » 16.5.2014 8:17

Grossák píše:Ano, chystá.
Tak jen doufám, že to bude umět vošéfovat auta stojící na kolejích při výjezdu ze smyčky. 8-)

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 16.5.2014 7:37

Nojo, pánové, ale to SSZ tam bylo postaveno za jiným účelem, než je vyjetí tram ze smyčky. Ano, má to tento, tvůrci nezamýšlený efekt. Nicméně pokud by tam bylo SSZ kvůli výjezdu tram, neřeknu ani popel, ovšem není tomu tak. Je tam zcela zbytečné SSZ, které pokud nic nevyjíždí ze smyčky je akorát na vztek. A pokud vyjíždí, obvykle červená padá až poslednímu autu z celé kolony. Navíc to SSZ není NA křižovatce, ale ZA křižovatkou.

Krom toho celá ta paráda je lehce řešitelná - stačí, aby to šlo na blikačku. Pokud se objeví chromá bába, zmáčkne si čudlík, zastaví dopravu a přejde na pajduláka. No a pokud pojede tram ze smyčky, tak si kontaktem zastaví dopravu taky. A aby řidič věděl, že auta maj červenou, stačí informační stromeček nebo tak něco. Přednost bude dávat stejně.
Ale tohle je asi moc jednoduchý a logický, tak nečekám, že by to prošlo. 8-)

Uživatelský avatar
7001
Uživatel
Příspěvky: 204
Registrován: 30.8.2004 8:31
Bydliště: V bezpečné vzdálenosti od Prahy...

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 7001 » 16.5.2014 6:38

Přesně tak, nevím proč, ale na tom Výstavišti opravdu auta nepouštějí a většinou si tam vystojím až na jejich červenou.

Afterman
Uživatel
Příspěvky: 149
Registrován: 14.9.2012 21:43

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Afterman » 15.5.2014 22:55

9001, MM-Mikulovsky: Vím jak to chodí na Balabence, Palmovce a Moráni ale řeč byla o Výstavišti, kde opravdu IAD tram nepouští, zvlášť od štrosu se mi nikdy nestalo, že by mi auto dalo přednost. Jednou jsem tam stál skoro tři minuty a nakonec jsem projel ne tak, že auta dostala červenou, ale prostě proto, že všechno co mohlo projelo. O víkendu tam budu jezdit, tak třeba se od posledně něco změnilo...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 15.5.2014 22:30

9001 píše:Afterman: Zase bych to nedramatizoval. Řidiči IAD zase tak bezohlední nejsou a tramvaj pustí.

Podle tohohle příkladu byste nikdy nemohli projet Palmovky, vyjet u Balabenky nebo na Moráni...
ve spoustě uvedených případů projedeme z důvodů:
1.) omylu řidičů IAD - kteří jsou z různých důvodů přesvědčeni, že TRAM má v místě přednost (na Moráni je vodorovné DZ "POZOR TRAM", na Palmovce je svislé DZ "hlavní komunikace, tak předsazena, že než IAD dojede ke křížení s TT, tak její řidič na ní zapomenul (pokud si ji vůbec původně všiml)
2.) z důvodu ohleduplnosti protijedoucího kolegy TRAMvajáka, který má před IAD přednost (odbočující TRAM před původně souběžně jedoucí IAD = Moráň ZC, Balabenka DC), případně kolegy autoBUSáka (např. od PražPovstání ZC k Na Veselí)
3.) až posledním důvodem bude skutečně úmyslná ohleduplnost řidičů IAD (vyplývá to ze zásady, že pouští poslední auto v koloně, za nímž by TRAM stejně projela)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 15.5.2014 21:52

Afterman: Zase bych to nedramatizoval. Řidiči IAD zase tak bezohlední nejsou a tramvaj pustí.

Podle tohohle příkladu byste nikdy nemohli projet Palmovky, vyjet u Balabenky nebo na Moráni...

Afterman
Uživatel
Příspěvky: 149
Registrován: 14.9.2012 21:43

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Afterman » 15.5.2014 18:59

Bobik píše:Rád bych se zeptal, k čemu je SSZ na Výstavišti? V "běžném" provozu akorát zdržuje, bo padá na stůj obvykle ve chvíli, kdy se zavřou dveře a chce se jet, lidi si tam beztak choděj jak chtěj, červená nečervená, ale hlavně - pokud jsou tam větší akce s velkým množstvím lidí (např. konec hokeje), stejně se to SSZ vypíná! Tedy zcela zbytečné.
Ale chápu, nejde to zrušit, bo normy, předpisy, sdružení osleplých metylalkoholiků by protestovalo a podobně....... :roll:
Víceméně je k ničemu, ale velmi často je červená pro auta od Holešovic jediná možnost, jak se dostat do/ze smyčky.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 15.5.2014 18:22

Rád bych se zeptal, k čemu je SSZ na Výstavišti? V "běžném" provozu akorát zdržuje, bo padá na stůj obvykle ve chvíli, kdy se zavřou dveře a chce se jet, lidi si tam beztak choděj jak chtěj, červená nečervená, ale hlavně - pokud jsou tam větší akce s velkým množstvím lidí (např. konec hokeje), stejně se to SSZ vypíná! Tedy zcela zbytečné.
Ale chápu, nejde to zrušit, bo normy, předpisy, sdružení osleplých metylalkoholiků by protestovalo a podobně....... :roll:

Odpovědět