Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 04.10.2014 8:16

Láďa píše:Horní Mírák má "super" novinku.
Mám lepší novinku: Busík 294 pojede v Letenské ulici splítkou v obou směrech a proto tam řidiči TRAM mají dbát zvýšené opatrnosti. 8-)
Zajímá mne, jak bude upraveno SSZ, aby poznalo, jestli je ve splítce bus nebo (už) ne.

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Láďa » 03.10.2014 21:37

Horní Mírák má "super" novinku. Pustí vždy jen 1 soupravu a pak čočky na stůj...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 03.10.2014 13:53

P_V píše:Myslíš že se najdou tací ***, kteří se zastaví snožmo na blikající čáře a budou ignorovat tu blížící se velkou červenou věc? :)
Kdyz se obcas najdou obdobni na zastavkach, pres barevne zvyrazneni nastupni hrany -napr nadrhol, tak neverim, ze na tom blikajicim prechode to bude jine

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od P_V » 03.10.2014 13:06

Myslíš že se najdou tací ***, kteří se zastaví snožmo na blikající čáře a budou ignorovat tu blížící se velkou červenou věc? :)

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 03.10.2014 12:26

jak to vůbec vypadá s v tisku oznamovaným zavedením "blikajících přechodů (linie v hranici průjezdního profilu TRAM) přes TT"- už někde takový funguje?
Jeden takový se nám včera začal připravovat mezi zastávkami Vosmíkových a Bulovka ZC - viz příloha.
#-o Jen se mi trochu nezdá, že je to s bídou asi jen 5cm od skříně (průjezdního profilu) TRAM = v úrovni nástupních hran zastávek, které dnes vybavujeme minimálně 25cm širokým bezpečnostním pásem/zónou = takže přes blikající přechod mezi zastávkami budu muset pomaleji než do zastávky, páč lidi na něm budou legálně blíž TRAMvaji než v té zastávce!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 30.9.2014 13:47

Ty v0le, tak ne aby se u Bílé labutě-přechod Na Poříčí, namontovala preference a odstranilo se těch 90% zdržených vlaků, ale namontujou tam počítadlo pro piony #-o

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 29.9.2014 23:51

SSZ Sparta je nějaké podezřelé - bavil jsem se o něm s několika kolegy a prý projíždějí jím bez nutnosti zastavení a sám jsem měl o víkendu 2 noční směny a z Pá na So to byly 1 a půl kola na l.1 a pak 1 a půl kola l.56 = jel jsem přes to SSZ 3x k Hráče a 3x od Hráči - ani jednou jsem na SSZ nemusel zastavit, ale způsob (ne)svícení tzv. stromečků mi nedával moc velkou důvěru v "podržení"/padnutí volna!

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 29.9.2014 23:33

To nikdo neví. A možná že ani Eltodo ne. :D

parrot
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 25.9.2013 16:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od parrot » 29.9.2014 21:57

Kluci co je za závažný problém na Spartě, že ani po minimálně 2 ohlášení na PD a několika týdnech setrvalého nefunkčního stavu, nejsou Eltoďáci schopni preferenci na SSZ zprovoznit do vyhovujícího (provozního) stavu? Dnes při 10 oboustranných průjezdech SSZ 7x na stůj a s dlouhou čekací dobou na volno.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 27.9.2014 23:27

Bobik píše:
MM-Mikulovsky píše:...za nešikovnost, jinak k parkování oprávněného, řidiče nechtěl trestat placením nákladů na odtah a hlídání vozidla na odtahovém parkovišti...
Zajímavé. Tak buďto provozu brání, jedno jestli půlkou auta, nebo deseti cm a pak tedy odtáhnout za bránění provozu, nebo nebrání a pak není co řešit. A to, že zbylými dvěma a půl metry stojí tam kde smí je irelevatní, těžko lze odtáhnout ten přečnívající čtvrtmetr a zbytek tam nechat, když tam teda stát může.
tak ono:
1.) Neslo o nutne a vubec pravidelne prujizdenou trat = shovivavost v mensim trestu mi nevadi
2.) I policajt je jen clovek = dela chyby a nemuze znat 100% vsechny zakony, kdyz nektere vyuzije zbydou jednou za "uhersky" rok (tak jako mnoho kolegu si zajezdi velmi vyjimecne s nekterimi typy tram - natoz aby znaly veskere finty k reseni jejich zavad ci i jen provoznich nedostatku - kolik ridicu asi tak vy jak zmast sklonovy omezovac 15T, aby kolem Libuskeho potoka dc nezasahoval na 30km/h, ale bud vubec ci maximalne omezil na 40km/h :?: )

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 27.9.2014 20:27

MM: Ale i tak pojistku na blbost máš dneska v každé pojistce domácnosti, které se vztahuje na všechny členy prokazatelně v domácnosti žijící...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 27.9.2014 19:18

MM-Mikulovsky píše:...za nešikovnost, jinak k parkování oprávněného, řidiče nechtěl trestat placením nákladů na odtah a hlídání vozidla na odtahovém parkovišti...
Zajímavé. Tak buďto provozu brání, jedno jestli půlkou auta, nebo deseti cm a pak tedy odtáhnout za bránění provozu, nebo nebrání a pak není co řešit. A to, že zbylými dvěma a půl metry stojí tam kde smí je irelevatní, těžko lze odtáhnout ten přečnívající čtvrtmetr a zbytek tam nechat, když tam teda stát může.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 27.9.2014 17:39

gabuliatko píše:Oceňuji Tvoji snahu opírající se o zákony ale není mi jasné jak budeš prokazovat to že složky nejednaly.
Si pamatuji příhodu ještě z kurzu, kdy 1x jsme jeli se cvičkou na Zvonařku (bylo tehdy nějaké nařízení, aby běžně nepoužívaná obratiště cvičné jízdy projížděly) a dojely jsme "čumákem" jen cca do 1/2 dvojkolejného úseku (cca do úrovně označníku nástupní zastávky v protisměru), protože do průjezdního profilu TRAMvaje přes "modrou" čárou z vyznačené plochy pro šikmé stání přečuhovala záď parkující IAD (snad i dvou vozů "za sebou") - PDT poslal odtahovku s příslušníkem PČR, který však odmítl vydat příkaz minimálně pro manipulaci s jedním z inkriminovaných aut, protože to mělo za oknem povolení pro příslušnou zónu = on tam prý stát může (a to, že přesahuje na TT nevadí). Dispečink nakonec zavolal jiného příslušníka PČR, ten toho první "sjel" - za prokázanou nečinnost (nesmyslnou argumentaci) a po zdokumentování přesahu alespoň auto chtěl nechat posunout cca o 0,5m a nechat již mimo TT s pokutovým "bločkem" za stěračem (za nešikovnost, jinak k parkování oprávněného, řidiče nechtěl trestat placením nákladů na odtah a hlídání vozidla na odtahovém parkovišti).
"Fór" byl, že v ten moment se po hodině našeho stání dostavil řidič auta!

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 27.9.2014 17:08

Hlavně by mě zajímalo, jak to reálně vymáhat. Mít pravdu je jedna věc a vymoci ji jiná.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od gabuliatko » 27.9.2014 17:06

Oceňuji Tvoji snahu opírající se o zákony ale není mi jasné jak budeš prokazovat to že složky nejednaly.

Odpovědět