Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 30.4.2015 9:02

A hostivařská vzpoura pokračuje -Vladycká DC, po rozjezdu z Hostivařské zhasíná/nesvítí výzva. Jaké jsou důsledky, nemusím myslím opakovat :-S
A ty prašivý Koryta fakt padaj přesně nad sjezdovkou :-(

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 29.4.2015 12:59

No zkrátka tak nějak to také vidím taky... Na plný stůj by jel jedině magor, tam se muselo stát něco divnýho?!

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 29.4.2015 10:19

Petrpes píše:Že ten BUS stihnul najet pomalu do půlky kolejí.
To, jak daleko se dostal ten autobus, mě taky mate. Bus se nedostal jen do půlky kolejí, ale má ránu mezi 2. a 3. dveřmi, takže čumákem se dostal dokonce přes koleje, tedy 2/3 délky křižovatky. (viz. http://www.metro.cz/me-hlidac.aspx?idc=15042841424 )
Kdyby tramvaj dostala čočky na stůj před čumák, tak v pohodě projede. Navíc je tam dobře vidět. Takže autobus jedoucí do křižovatky se nedá přehlédnout. Takže je to prostě divné... :-k :-k
To by ten řidič tramvaje musel usnout. (Samozřejmě, když vyloučíme závadu SSZ, závadu TRAM, zdravotní problém nebo vinu BUS.)

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od P_V » 29.4.2015 9:46

Petrpes: Kdyby jel 50, bude to vypadat hůř, podle mě.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 29.4.2015 1:15

A co ty včerejší Modřany? Nevím kdo kolik jel a na jaký signál... Ale prý to tam bylo rozhozené.
Asi by se chtělo zamyslet, zda-li je dobré, aby preference házela nečekaně stůj, jako to někde umí.
Neb pak se na to nedá vůbec spolehnout a postrádá to smysl. A další věc by mě zajímala, jaké tam byly vyklízecí doby.
Ty taky nejsou v pořádku na hodně místech v Praze. Že ten BUS stihnul najet pomalu do půlky kolejí.
A že by to tam tramvaj poslala 50 na čistý stůj, tomu taky nevěřím, leda nějaká indispozice??

parrot
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 25.9.2013 16:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od parrot » 28.4.2015 22:20

Karosák píše:U Vorlíků taky bliká pod pytly.

Mám reklamaci Na Groši DC, dělá to jednu levárnu a docela pravidelně:
Přijíždím do zastávky Na Groši DC a na křižovatce opodál svítí zelená přímo, červená na odbočení a volno přímo s výzvou. Zastavím, situace trvá. Odstanicuji, situace trvá. Přidávám, protože je krásně držené a vyklizené (i odbočující z protisměru jsou zpravidla už pryč) volno a v tom FIK-HO na stůj! Chvíli počkám (cca 10 sekund), vypustí to pár aut od Košíku a padá druhé volno a okamžitě zhasíná výzva. To podle mne není dobře (-X Na stůj by to mělo padat v okamžiku příjezdu do zastávky, stejně jako třeba Nádraží Strašnice ZC, aby ta mezifáze měla smysl, ale tohle je vysloveně provokativní a v podstatě to plýtvá časem všech, protože za dobu toho zastavení tram+mezičasy to v kolizním směru vypustí max. 3 auta a zase je to zastaví. Kdyby to volno počkalo jak má (nebo byla vložena kolizní fáze v předstihu), tak já už jsem dávno u OC a auta můžou vesele proudit z vedlější :( Prosím prověřit!!

Jinak Nádraží Strašnice DC taky umí pozlobit-přijíždím na Radošovickou DC, v dáli zelená a volno. Odstanicuji, rozjíždím se, v povzdálí zelená a volno. A když si to mlaskám přes sjezdovku, pic-ho na stůj. Heršvec, proč to padá všude před čumák :smt021 Jestli dynamika myslí, že už na volno nemám nárok, tak proč ho neukončí buď při příjezdu do zastávky, nebo těsně po odjezdu. Proti tomu nic nemám, chápu, že to není absolutní+busy. Ale včas uvidím, že to nepočkalo a v klidu to tam nechám dokutálet a ne že to tam naložím a pak na výhybce brzdím (což většinou vyvolá zásah SSO a pak je tam pískoviště) :evil:
Obojí potvrzuji že se děje zcela pravidelně :( Grossáku dalo by se prosím na to mrknout? Ona vůbec celá preference na trati do Hostíku je často proti tramvajím. Třeba dnes jízda s 22 vše ve směru ZC: V Korytech při rozjezdu ze zastávky Nádr. Stašnice padne na stůj a čeká se celý cyklus, Topolová-nerozsvítí se výzva a padne do jízdy na stůj, Jahodová/Pražská-volno padne až po úplném zastavení, Hostivařská nerozsvítí se výzva a padne na stůj a čeká se celý cyklus :?
Potom mám prosbu na SSZ u přechodu na Pražském Hradě ZC. Obvykle vystupuje početnější skupinka turistů, volno padá rychle, ale rychle taky skončí, výzva pro druhé volno se již ale nerozsvítí a musí se s kličkou.
A do třetice Ohrada ve směru DC od Spojovací na Biskupcovu/Krejcárek. Něco se odporoučelo do věčných lovišť, ale přihlašovák to nejspíš nebyl. Volno již nečeká na odbočení vlevo na Biskupcovu, ale ani volno vpravo nedostaneš hned napoprvé pokud se navolíš do předvolby odbočení na Krejcárek.
Dnes když "náhodou" ještě svítilo volno vlevo, vyrazil jsem přes splítkovou výhybku, navolil si světla na odbočení vpravo na Krejcárek a co se nestalo. Volno vlevo v klidu skončilo, vpravo nepadlo nic (výzva ale svítila) a já musel čekat celý další cyklus s kolonou tramvají za zády. Dřív volno vlevo čekalo na projetí přes výhybku kdy SSZ poznala kam pojedeš (linky 9 nebo 11) a volno vpravo pak běžně padlo po projetí výhybky (linka 1).

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 28.4.2015 18:41

Von Š - buď v klidu. Moc príma je to v noci/nad ránem, kdy tam krom tebe obvykle není ani kolo. Čočky přímo, ve chvíli kdy zastavíš u sloupku tak utečou. Volno vlevo, pak to pustí od Kulaťáku a pak tebe. Jediný "štěstí" je, že tam alespoň v noci jsou nějaký kratší cykly.
Zkoušeli jsme i fintu se zhasnutými světly, jestli se třeba nedá ta busová detekce nějak oblbnout. No, moc nedá, funguje to tak 50 na 50. Stejně tě to jako první navolí na odbočení a až teprv potom, bo kontakt vexle je u sloupku, na přímo. Jediný, co se občas povedlo, bylo, že se (možná) díky těm zhasnutým světlům ta busdetekce chytla později a ještě to na tebe počkalo. Ale stejně jsi nesměl brát lidi a u sloupku nechat jen probliknou kontrolky a mazat a uteklo ti to vedle hlavy.
A i zespoda záleží, jak se tam trefíš, už mockrát se mi stalo, že mě to na přímo nechalo vykysat a vesele pouštělo vzduch od Kulaťáku.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 28.4.2015 11:04

blight28 píše:to je na Prašňáku normální stav.
Tady budu slovíčkařit: Je to běžný a dlouhodobý stav. Za normální ho rozhodně nepovažuju. (-X (-X

P.S.: to nadávání neberte tak vážně, většina to určitě nemyslí doopravdy. Včetně mě. 8-)

blight28
Uživatel
Příspěvky: 40
Registrován: 05.9.2013 11:53
Bydliště: Dejvice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od blight28 » 28.4.2015 10:56

Von: ale to je na Prašňáku normální stav. A pak mají někteří blbý kecy že jim to Vokovický vozí pozdě. (-X

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 28.4.2015 7:53

Včerejší Prašňák DC: Bus stojí u čoček, já zastavuji v zastávce. Na čočkách padá volno - rovně. :roll: Bus stojí (v protisměru tramvaj nejede). Pak se jede od Kulaťáku, pak konečně čočky vlevo, bus odjíždí. Natěšeně se posouvám k čočkám - po volnu vlevo bude přece volno rovně. 8-) Nebude :!: :roll: Zase se jede od Kulaťáku a pak je zase volno vlevo a až potom volno rovně. :? :roll: Až pak jedu. #-o
Vážně už se s Prašňákem nedá nic dělat :?: [-o< [-o<
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 27.4.2015 19:43

MŠ: Ano, ano, také jsem na ní o víkendu koukal, se už slaví narozeniny :-D Přitom tehdy jsme sotva věřili, že to vydrží do konce té přeháňky co zrovna byla...omotané zmoklou izolepou. A vida. Nene, já bych to nechal a sledoval, jak dlouho to vydrží :-D Stejně se na to dlabe :-P

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 7080 » 27.4.2015 17:21

9001 píše:Já přidám ještě svůj postřeh z oblasti Průběžné z autobusové výluky... Gratulace tomu "chytrému" mozku kdo dal trávu na Průběžnou... Jako bonus to dorazila dočasná zastávka Nádraží Strašnice směr Kavčí hory... Možná pro žáky ZŠ Gutova super, že to staví "skoro" před vchodem, ale jako přestup z 22 nevím...

Takže máme travičku, tramvaje si jezdí, ale busy dostávají na :zadnice
K té dočasné zastávce se rád přidám. Po prvním dnu výluky, kdy jsem ji hledal, stojíc na křižovatce Průběžné a Koryt, jsem to vzdal a raději chodím z nádraží na Korytnou a když mám čas, tak až na Želiveckou, abych ten bus vynechal úplně.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Martin Šubrt » 27.4.2015 16:42

Karosák: Mimochodem, off-topic, nevzal bys zase kolo, že bychom sundali tu přelepku dodatkové tabulky 0-5 na noční zastávce Lazarská? Přece jen už je to tam rok ta zastávka platná celodenně ;-).

Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1019
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od ZXS91 » 27.4.2015 12:38

Karosák píše:... A ještě postřeh, na Červeném Vrchu ZC bude z důvodu napojovani smyčky vedená IAD po tt a z tohoto důvodu je tam upraven cyklus, takže ZC se koná jen krátké volno mezi nekonečnou zelenou. Ale říkám to jen jako postřeh, protože to už z Evropské důvěrně známe :-S
Takhle to, co tam běželo v pátek (vypnuto), to by nešlo? :D

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 27.4.2015 9:45

9001 asi moc hulí "trávu", tak už jí vidí všude :D

Odpovědět