Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 12.7.2015 13:46

Sím, nefunguje vzdálené přihlašovámi u P. Tržnice od Vltavské. Jako zastavit se nemusí, ale je potřeba zpomalit na cca 5 km/h, aby to bylo "do jízdy". Prostě přihlašuje až ten blízky kontakt, červená autům padá takřka okamžitě. Ale je to diskomfort, který tam normálně není. Dělalo dnes všechny 4 kola.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od chemik » 06.7.2015 20:50

a mohel by to někdo popondat dál? Třeba Grossák? Já mam zejtra tříčku ráno, tak zbuznu pana modré čudlítko a nahlásím mu to potupně ještě raz

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 06.7.2015 19:22

Naposledy jsem tama jel dneska ráno (kousek po čvrtý, takže všude mrtvo) a ano, zastavilo nás to.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od chemik » 06.7.2015 7:37

už asi nějakou dobu nefunguje preference na švábkách dc. Hlášeno pdt tušimže 2.7. Vzdálenej kontakt neumí přihlásit. Mohe někdo potvrdit, nebo vyzvrátit?

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 02.7.2015 17:04

A na Červeňáku je situace totožná. Čili se můžeme zvolna začít sázet, kolik týdnů, ale spíše měsíců po akci RTT Evropská II se dočkáme spuštění dynamik s preferencí. Se mi snad zdají...

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 02.7.2015 11:23

Preference Bělehradská x Rumunská? Kdepáák, hezky zapojíme kontakty, vyšperkujeme to, pošleme tam tramky a pak se na to z vejšky vy$ereme, ať se na těch 200 m staví alespoň 3x #-o :evil: :roll:

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 01.7.2015 6:14

Mě tam to volno utíká zpravidla pokud jedu s 51 ze smyčky. Možná to bude těmi rychlostmi, než se překodrcám přes vexle a křížení, bo s 57 se mi to obvykle nestává a plynule projíždím. To "zazdění", kdy to spadne za něčím co projelo jsem zaznamenal hlavně ZC. Plus občas se mi s 26 večer nepodaří projet jako druhý za vyjíždějící 22, ji to pustí, mě už ne (a pustí ty boky), což taktéž může být způsobeno tím prodlužováním, kdy to čeká, než 22 překodrcá vexle a na mě už nezbyde čas.
Ale zaměřím se na to přesněji a dám vědět.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 01.7.2015 0:14

V pondělí jsem v podvečer chvilku koukal na Koryta a fungovalo to naprosto bez problémů. Hlavní volno DC zjevně prodlužovalo / krátilo už od vzdáleného kontaktu na vjezdu do zastávky. Byl ještě celkem provoz, takže onu trvalou zelenou jsem tam samozřejmě neviděl. Ale pochybuji, že by v ní byl problém. Křižovatku dělal zkušený projektant.

Nevím, co může být příčinou těch blbých stavů. Počítám, že příliš dlouhý pobyt v zastávce nevykonáváme i to, že všichni jezdíme přes sjezdovou spíše 30, než 15. Až nastane problém, prosím zaznamenat čas a popsat událost. Díky.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 27.6.2015 6:35

Grossák - k tej Radošovickej - mám pocit, že tam bodel dělá přihlašování z boku (z vedlejší). Někdy se mi to podaří projet krásně, někdy to dělá to, co je tu popisováno a co vzpomínám, tak vždycky něco jelo z boku. Takže mám podezření na "oblíbenej" systém volna po hlavní, který se ukončí po přihlášení něčeho z boku (bez ohledu na to zdali něco a jak daleko na hlavní je). Plus ukončení volna na hlavní v okamžiku, kdy něco projede. Tak to spadne, "pro jistotu" pustí boky a hned zase volno na hlavní.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 27.6.2015 1:23

Výzva pod tunelem vpravo svítí v korektním stavu trvale, bez ohledu na přihlášení TRAM. Ale blbla v minulosti a zjevně blbne zase. Navíc to chvilku funguje a chvilku ne. Na řízení to ale nemá vliv, jak píše Bobik. Požádám o opravu. Na Radošovickou se asi dojedu podívat. To vypadá, jako by nefungoval ten druhý přihlašovák, co je na výjezdu ze zastávky... Díky za info.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 24.6.2015 13:00

Karosák píše:Je asi problém u tunelu od Revoluční, nerozsveci se vyzva.
Ta se tam nerozsvěcí už asi týden. Nevím jak přes den, ale v noci to funguje korektně, úplně stejně, jako když se rozsvěcela (akorát teď není informace, že o mě křižovatka ví). Plus to nerozsvěcení jsem tam v minulosti zažil už několikrát. Mám podezření ani tak ne na kontakt, jako spíš na nějaký zásah "vyšší moci" do cyklu křižovatky. Co jsem vypozoroval, tak nesvítila obvykle v době, kdy tam běhal jinej cyklus než ten standardní.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 24.6.2015 10:01

Ano i vvčera světla ku Spartě dikybohu stále potmě. A Ti chodci se opravdu chovají lépe!
Jinak musím nadále reklamovat Nádr. Strašnice DC. Grossaku, Vy jste sice říkal, že závada nebyla odhalena, což nevyvracim, ale korektně to stále nefunguje. Stále tam dochází k náhlým ukončování volna před vlakem DC. Třeba včera ráno v 5:19 jsem byl zazděn, aby to pustilo jedno auto od kostela. Jel tedy vlak ZC a je možné, že má mě už to nečekalo. Ale jinak se stále opakuje totéž-prijíždím na Radošovickou- volno, stanicuji-volno, rozjíždím se-volno, frcim kolem výjezdu ze smyčky a zazdí mě to. Chápu, že nejde prodlužovat donekonečna ale tohle zazdivani je tam ve více jak 50% (mých) průjezdů. Jakože třeba jen 2 z 5 se podaří projet. A to podle mě málo Antone Pavloviči :-(

Je asi problém u tunelu od Revoluční, nerozsveci se vyva. Vpravo nikdy, ani po zablokování. Jen při jízdě vlevo po zablokování. Velké prostoje nevznikají, ale zhoršení to je. Děkuji za prověření, podezříván je kontakt na začátku mostu.

Naopak děkuji za Groš DC, opět funguje bez zrad. Díky.

modroko
Uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: 02.4.2011 12:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od modroko » 23.6.2015 22:01

ZXS91 píše:
modroko píše:Teď jsem přišel ze šichty na 25 a ještě cca před hodinou byla světla na Hradčanský vyplá...spíš mě potěšilo že včera když jsem zatahoval asi ve 23:15 přes Balabenku, tak tam byla SSZ vyplá, kéž by to byl pravidelný jev :-)
Tak tos měl sakra kliku, já svačil jedničky a byly zaplý :(
Mluvíme o stejných světlech? Ty která jsou od Sparty byla vyplá a ty směr k Prašňáku byla zaplá dneska jsem tam párkrát byl a ani jednou jsem je neviděl zaplý :)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 23.6.2015 21:41

Modrooko: cca v 8 večer normálně svítili... Takže možná je vypínají na noc

Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1019
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od ZXS91 » 23.6.2015 21:40

modroko píše:Teď jsem přišel ze šichty na 25 a ještě cca před hodinou byla světla na Hradčanský vyplá...spíš mě potěšilo že včera když jsem zatahoval asi ve 23:15 přes Balabenku, tak tam byla SSZ vyplá, kéž by to byl pravidelný jev :-)
Tak tos měl sakra kliku, já svačil jedničky a byly zaplý :(

Odpovědět