Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Filip

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Filip » 17.9.2015 14:55

Je normální, že když přijedu na Újezd od národního divadla, že vždycky padne volno do směru, kam jet nechci ? V noci mě to vždycky odrbe cca o 1 minutu.
Další výtku mám k nočnímu Albertovu DC, kde častokrát se stůj drží nesmyslně dlouho (nebývalo). Botanická zahrada v noci začala také blbnout, výzva nesvítí a mám podezření na pevný cyklus ve směru ZC.
Noční křižovatka Badeniho - výzva směrem na Spartu (Od Hradčanské) problikne a zmizí, poté padá stůj přímo před čumákem.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 17.9.2015 14:50

Hmm...asi i u té Záhřebské to hádám na bumlik. Jinak Botanika ZC dnes v pořádku, děkuji.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 17.9.2015 13:20

Zvýšení preference u Karlových lázní:
Preference píše:14.09.2015 Nový bumlík na Smetanově nábřeží
O 40 metrů byl prodloužen segregovaný úsek tramvajové trati na Smetanově nábřeží ve směru na sever. Před ulicí Karolíny Světlé byl zřízen bumlík...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 16.9.2015 8:44

Suchá Blanka.. :D To je ségra Suché Věry? A kdo ji zná, ví jak se jí říká ;)

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 16.9.2015 7:48

Brejšín píše:Mi to spíš přijde jako nový vytuněný SW dle hesla "schválně kolik tramvají dokážeme zastavit" :cry:
Jestli to spíš není vytuněný kvůli Blance. 8-) Vůbec jsem zvědav na kvalitu preference na Prašňáku a na Špejcharu I, II a nově i III po tom slavném dni - otevření suché Blanky. 8-[

modroko
Uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: 02.4.2011 12:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od modroko » 15.9.2015 21:18

Mi přijde že když se rozjedeš tak vzdálené čidlo tě přihlásí na odbočení k chotkáčům a když cvrnkneš do bližšího tak stromeček na přímý směr jen problikne...dneska mě to skvěle padlo před čumákem, umlátil jsem to tak že jsem měl čumák za čárou, kdyby projela 18tka asi by to bylo o fous, naštěstí nic nejelo takže po vyčkání celého cyklu křižovatky jsem zas vesele pokračoval, když nebudu línej možná bych někde na kameře našel záznam...P.S.někdo se vrtal i v křižovatce u Prašňáku, dříve křižovatka dokázala počkat když jel člověk od Vítězného náměstí směr Hradčanská, dneska se mi čistý průjezd ze 4 kol na 8čce nepovedl ani jeden... Evropskou snad nebudu komentovat, kdo tudle prasečinu vymyslel a poslal v tomdle stavu do provozu ten by zasloužil za gule pověsit do průvanu...

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Brejšín » 15.9.2015 19:49

Mi to spíš přijde jako nový vytuněný SW dle hesla "schválně kolik tramvají dokážeme zastavit" :cry:
Dělá to ze všech stran. Původně jsem si říkal, že nějaký ***** prohodil detekci zda tram pojede do Chotkáčů či rovně. Ale po pár výrazných zastavení i z Bádenky a os Sparty....

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 14.9.2015 21:22

Karosák píše:KGX-felix, dopravní dispečer, slovní hříčka. Hlásil jsem závadu detekce a že stromeček totalne potmě a jen ZC. Bylo mo sděleno, že je tam pevný cyklus. Po ukončení relace mi došlo, že když je někde pevný cyklus, svítí výzvy stále. Ale to už jsem neměl odvahu volat znova, takže prosím prověřit detekci. Je smutné, že tohle nahoře nevědí. Myslel jsem, že informací o pevném cyklu má z nějakého odkuku z ústředny, ale zjevně jsem byl odbyt. Mechanické poškození kontaktu je na první pohled negativní-pacičky i kablik od pohledu v pořádku. Děkuji.
To byl asi nějakej Jarin...

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 14.9.2015 21:22

Pokud nefunguje odhlašovák, řadič SSZ to zjistí a pamatuje si to. Jakékoli přihlášení pak ihned nuceně odhlašuje. Projevuje se to právě probliknutím výzvy(, pokud svítí volno). Samozřejmě na různých křižovatkách to může fungovat různě. Ale toto je typický projev.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 14.9.2015 14:11

Bomba :? No každopádně to, že to ZC nepreferovalo (neprodlužovalo) a DC ano (přijezd-stanicování-rozblikání smrčku-volno se svítícím smrčkem), spíš ukazuje na chybu detekce.
A k Bádence-s tím probliknutím mi to dělalo i s 26 od Hradčanské. Poprvé se mi stalo, že jsem dojížděl k čáře a stůj a tma. Tak jsem si říkal, že mě to asi nenavolilo (i když se soupravou s 2 ptg a přejezd přes vzdálený i blízký ptk je neúspěch dost nepravděpodobný) a běžné volno mi uteklo. Přemýšlel jsem, jestli jít s kličkou, ale za mnou se plížila 1, takže jsem si říkal, že nás navolí ta. A jak se mi blížila k zádům, tak někde u rozpletu, kde je blízký přihlašovák se stromeček asi 1 vteřinu rozsvítil a opět zhasl. Pak prostě nějak volno přímo padlo, ale jestli počkalo i na tu 1 nevím :smt102 Při dalších průjezdech jsem sice volno měl, ale stromeček taktéž jen na vteřinku po cestě k němu problikl, takže vůbec netuším co z toho vyvodit. Chyba stromečku? A opět ZC, tedy k Hradčanské jsem se normálně navolil, stromeček svítil a volno jsem dostal za standardních okolností :smt104

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 14.9.2015 8:00

Karosák píše: Po ukončení relace mi došlo, že když je někde pevný cyklus, svítí výzvy stále.
Nemusí. Bohužel je v tom takovej bordel (ve stromečkách), že prostě nevíš. Někde někdy svítí, někde ne, někde někdy nesvítí a preference funguje....a vyznej se v tom. #-o

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 14.9.2015 7:36

KGX-felix, dopravní dispečer, slovní hříčka. Hlásil jsem závadu detekce a že stromeček totalne potmě a jen ZC. Bylo mo sděleno, že je tam pevný cyklus. Po ukončení relace mi došlo, že když je někde pevný cyklus, svítí výzvy stále. Ale to už jsem neměl odvahu volat znova, takže prosím prověřit detekci. Je smutné, že tohle nahoře nevědí. Myslel jsem, že informací o pevném cyklu má z nějakého odkuku z ústředny, ale zjevně jsem byl odbyt. Mechanické poškození kontaktu je na první pohled negativní-pacičky i kablik od pohledu v pořádku. Děkuji.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 14.9.2015 6:24

Grossák - no, vyrazím z Chotkáčů, stromeček problikne (což je vidět zdálky), padne zelená (volno), jenže po přiblížení se ke světlům toto uteče (před nosem). Takže mám pocit, jestli nejde o pevný cyklus a akorát jsem se nějak netrefil to jedné jeho fáze, bo když to funguje "normálně", tak to volno čeká.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 13.9.2015 22:39

Bobik píše:Karosák - mám obavu, jestli náhodou Policie zas "neladí" nějakej poprázdninovej systém. Stejnětak zlobí světla u Letenskýho tunelu, přijde mi, že je tam v noci kolikrát pevnej cyklus, stejnětak zlobí v noci světla na Špejcharu - od Hradč. přímo a z Bádenky vlevo po přejetí kontaktu stromeček blikne a zhasne (do Bádenky sice nezhasíná, ale to je tak všechno). A SSz se chová jak s pevným cyklem (třeba z Bádenky nečeká, ale po přijetí k SSZ se toto vysměje a uteče). Taktéž mám podezření na nějakej pevnej cyklus.
Pokud jen problikne výzva, zřejmě nefunguje odhlašovák. Předám. Díky. Předposlední větu jsem ale nepochopil.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 13.9.2015 22:35

Karosák píše:U Botanické ZC se nerozsveci stromeček a neprodluzuje volno. Kontakt bez poškození. Hlášeno, ale felix mi řekl, že je tam pevný cyklus. Proč? Divné pak je, že DC výzva svítí a chovalo se to preferenčně. 4 kola s 24. Ví někdo víc?
Nevím, kdo je felix a jakou má kvalifikaci, ale pevný program se vyznačuje tím, že stromeček svítí trvale, obvykle všemi pojížděnými směry. Takže nejspíše nefunguje detekce.

Odpovědět