Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 07.1.2016 23:44

Úsek Anděl - Betramka nejde za ústřednou, pokud tedy neřídí kvůli tunelu. Obvykle se jedná o problém v noci. Na těch SSZ má fungovat dynamika v rámci MOTIONu, ale jak prokázaly záznamy, v noci to funguje v podstatě napevno a nekoordinovaně. Myslím, že ta reklamace trvá a řešení mají kompetentní za úkol.

Ano, nějaké zóny se teď zkracovaly. Dokonce myslím, že jich bude vícero. Laurová - Radlická přibyla? To bych se divil. Vždyť tam v noci nic nejezdí... Plánky se jistě zaktualizují.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 07.1.2016 23:38

Modrooko, Bobik a další ke střídání:
Na jednu stranu si stěžujeme, že tramvaj zdrží kdejaká křižovatka, na které většinou nejsme sami, sami se "nebudeme honit"? Pokud vnímáme rychlost a plynulost tramvajové dopravy jako parametr kvality, který chceme nabídnout, je třeba si uvědomit, že lidem je úplně jedno, jestli se zdrželi minutu na Hradčanské kvůli střídání, nebo na Prašňáku kvůli SSZ. A třeba jim ujel na přestupu autobus.
Neříkám, že musíme závodit, ale měli bychom se trochu snažit. Hodit na sebe oblečení a sbalit si věci 1-2 zastávky před střídáním je problém? Když lezu na vůz, venku se aspoň rozepnu. Když je čas, v klidu si to pověsím, ale když ne, nemám problém hodit věci k oknu, abych nepřekážel. Na každé další zastávce je dost času.
Nestřídané přestávky jsem nezažil, takže nemohu srovnávat. Ale myslím, že přes některé excesy se oproti začátkům střídání řidiči v průměru naučili dobu na vystřídání zkrátit. Hlavně svačiny kolikrát cestující ani nezaznamenají.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 07.1.2016 23:22

Modrooko:
Popsaný stav z Prašňáku je možný. Volno v oblouku Kulaťák - Hradčanská a zpět je možné vybrat až 2x do cyklu (pokud se vejde do uměle definované max. délky cyklu). A i pokud se vybere 1x do cyklu, je na výběr ze dvou poloh. K tomu tyto fáze může prodlužovat a krátit fáze kolizní. Obdobně manipulační oblouk. Přímý směr umí krátit kolizní fáze (střídmě), krátit vlastní fázi a prodlužovat vlastní fázi. Je na tom tedy hůře. Řešením by bylo i zde výběr 2x do cyklu. Ale to by bylo už hodně na úkor délky cyklu i další nabobtnání řešení. Už dnes, když se na křižovatku sjede hodně tramvají, je cyklus celkem dlouhý. Ale asi by to pomohlo. Od Střešovic ještě pořád číhá zlepšení ve vyladění videodetekce. Je každopádně dobré se na ten autobus nalepit. Čím dříve budete u stopčáry, tím dříve bude SSZ vědět, že jste tramvaj (je tam kontakt). Ale když tam dojedete o sekundu později, než se rozbliká VN vlevo, tak se volno vlevo už stejně rozsvítí. Od Hradčanské ještě určitě nastane doladění, protože data pro TRAM jsou na původní rychlost 30 ve veksli. Jezdí se 50 a volno občas zbytečně nepočká, i když by ho TRAM stihla.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 07.1.2016 19:43

Chtělo by to aktualizovat tu mapu nočních 40 co visí po vozonách a už i dříve obsahovala chyby... A případně vyvěsit i na těchto stránkách :)
Též by řekl, že jedna noční 40 přibyla, Laurová - Radlická :(

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 07.1.2016 16:03

Jentak aby řeč nestála-nepídil jste se náhodou Grossaku, jak je to se zásahy ústředny do zelené vlny Anděl- Bertramka? Prostě to, co tam bylo před 5 lety se dosud nevrátilo. Momentálně převládá obousměrné zazdivani Mozartovou...

A dobrá zpráva, další noční 40 byla zkrácená -v Průběžné z Dubečské přesunuta na začátek trávy u zast. Na Hroudě.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 06.1.2016 17:12

Uklidit, prosím. :uklizecka: Tohle bude zase flame na 5 stranek...

Filip

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Filip » 06.1.2016 16:40

Kam ten spěch ? V klidu vystřídám a nebudu se přece honit. Spíš mě zaráží, když vidím některé kolegy třeba několik zastávek před střídáním si brát bundu a honem honem se balit a potom vystřelí z kabiny jak blesk :shock:

Gregory
Uživatel
Příspěvky: 75
Registrován: 14.9.2010 21:03

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Gregory » 05.1.2016 21:25

modroko píše:Nemyslím si, pokud vím že na Hradčanský vylezu tak zastávku před během stanicování na sebe hodím oblečení a věci které mám si taky poklidím do báglu. Tedy přijíždím na pauzu opouštím kabinu, venku řeknu svačináři vše důležité on řekne ok, já mu pro jistotu i říkám v kolik mám návrat na vůz a popřeju šťastnou cestu a tradá tramka může pokračovat za dalších 10-15 vteřin do pryč...celé to teda zabere tak 45 vteřin max...mě prostě na tom sere ta nekolegialita, oba museli vidět že už tam za nima jsou další 2 vlaky a stejnak to takto zdržovali...pokud to oni mají u Renaulta tak prosím, ať mají, ale ať to dělají když nikoho nezdržují krom sebe..ale asi máš pravdu brečet nemá cenu...smutné je že todle člověk vidí snad jen na té Hradčanské, na Andělu ani na Palmě se mi toto ještě nikdy nestalo...asi vokovičtí nijak nepospíchaj, pak ale zas nechápu proč je to vozovna s nejvíc nehodama, když mají čas takto na háku tak musí jezdit pohoda klídek ne? :D
No tak s Palmou se pleteš, dnes ze 4 střídání na l.3 se dvěma řidičům z kabiny nechtělo,přesně jak jsi psal, pomalu se zvedne, pomalu se obléká a balí, jako by z těch 30 minut přestávky chtěl mít co nejmíň a přijde mi, že to dělají jen na l.3. Na 8,16.25 jsou z kabiny natotata. Na na l.3 začínám balit na Florenci a na Invalidovně na sebe hodím bundu a jsem připraven.Jak to tak vidím, tak kolegialita se pomalu ale jistě vytrácí..... :(

modroko
Uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: 02.4.2011 12:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od modroko » 05.1.2016 18:43

Nemyslím si, pokud vím že na Hradčanský vylezu tak zastávku před během stanicování na sebe hodím oblečení a věci které mám si taky poklidím do báglu. Tedy přijíždím na pauzu opouštím kabinu, venku řeknu svačináři vše důležité on řekne ok, já mu pro jistotu i říkám v kolik mám návrat na vůz a popřeju šťastnou cestu a tradá tramka může pokračovat za dalších 10-15 vteřin do pryč...celé to teda zabere tak 45 vteřin max...mě prostě na tom sere ta nekolegialita, oba museli vidět že už tam za nima jsou další 2 vlaky a stejnak to takto zdržovali...pokud to oni mají u Renaulta tak prosím, ať mají, ale ať to dělají když nikoho nezdržují krom sebe..ale asi máš pravdu brečet nemá cenu...smutné je že todle člověk vidí snad jen na té Hradčanské, na Andělu ani na Palmě se mi toto ještě nikdy nestalo...asi vokovičtí nijak nepospíchaj, pak ale zas nechápu proč je to vozovna s nejvíc nehodama, když mají čas takto na háku tak musí jezdit pohoda klídek ne? :D

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 05.1.2016 18:19

Modroko Z:arrow: Prašňák - je náladovej a od Střešovic preferuje mizerně. Už dlouho. S tím, že po otevření Blanky se to ještě zhoršilo. Ono to občas zazdí i od Hradčanské. Akorát od Kulaťáku to funguje.
Na druhou stranu co chceš, nějaká preference je tak akorát pohádka pro voliče. Preferuje se jen tehdy, pokud to není moc na úkor autíček. Taky jsem tam už zažil (a není to nic zvláštního) zbytečný volno z tunelu ještě dlouho poté, co obě dvě auta odjela. :D
Střídání - byť tě chápu, tak ale brečíš a nadáváš na špatný hroby. To si vyřiď s těma pitomcema, co ty střídaný přestávky vymyslely. Proč by se měli kolegové honit? Zvlášť teď, v zimě, kdy ze sebe svlíkáš hafo věcí? Já bych se taky nestrhal, nýbrž si to v klidu uklidil, v klidu si upravil výhled a popojel zas o kus dál.

Filip

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Filip » 05.1.2016 16:28

Já většinou zvládám střídání do 2 minut. 8-)

modroko
Uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: 02.4.2011 12:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od modroko » 05.1.2016 10:40

Já tady nakousnu trošku jinou křižovatku a to Prašňák, dnešní zkušenost cca 40 minut stará, přijíždím do zastávky Prašný most předemnou 143 stojí u světel, tedy stanicuji hnedka za ní a mám tedy zablokovanou vexli a předpokládám že jsem i přihlášen do křižovatky v momentě mého zastavení křižovatkou projíždí 8čka od Kulaťáku, po jejím projetí padají čočky na odbočení pro autobus a zároveň s tím to pouští auta z tunelu. Autobus odjede čočky na stůj, během několika vteřin zas čočky na odbočení doleva s tím že ke Kulaťáku mohou odbočovat i auta zároveň s tím padá zelená pro auta směrem k Hradčanské. Čočky na stůj auta červená pro odbočení. V tu chvíli je 5tka někde tak kousek za půlkou cesty od Vítězného náměstí směrem ke křižovatce no a krásně to na ní počká a pouští jí to předemnou, upozorňuji že hnedka poté co autobus odjel jsem najel až k čočkám a ta 5ka akorát dojížděla do zastávky na kulaťáku, takže otázka na někoho kdo tomu rozumí, jak je sakra možné být přihlášen tak dlouho v křižovatce a stejnak to pustí nejdřív tram která se přihlásí do křižovatky mnohem ale mnohem později???
No a další věc co není až tak k preferenci MHD v křižovatkách apod....je doopravdy nutné se střídat 2 minuty 20 sekund na Hradčanské? Tram zastaví v zastávce otevírají se dveře pro kaštany, řidič tram se pomalu ale jistě zvedá ze židle, dosti pomalým tempem se obléka poté stojí ve dveřích toho 15T, po minutě svačinář vylejzá z tramvaje, poté se drahnou chvíli nic neděje a poté se na scéně objeví ten jenž měl pauzu aby další půl minutu se svlékal a urovnával si věci v kabině...v tu chvíli zahazuji jízdní řád neboť už ani nemá cenu do něj koukat a říkám si co za debily to tam vpředu je...jinak stál jsem v zastávce jako druhý, za mnou během asi 20 vteřin byla další tram a když jsem se rozjížděl od Prašňáku jela další...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 05.1.2016 9:34

mart337 píše:Tak zase už nefunguje přihlašování do Otakarovy od NBS hned za zastávkou. Po opravě to pár dní šlo, ale už to zase několik dní nefunguje a k přihlášení dochází až u křižovatky.
.....
Měl jsem minulý týden opět na tento přímý směr l.11 DC také již podezření, ale spíše jen, že nesvítila výzva přihlášení a pouze se "zničeho" rozblikala a padlo mi volno do jízdy, ale beru, že se to zas ještě dál mohlo změnit = víc pokazit.

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od mart337 » 05.1.2016 0:07

Tak zase už nefunguje přihlašování do Otakarovy od NBS hned za zastávkou. Po opravě to pár dní šlo, ale už to zase několik dní nefunguje a k přihlášení dochází až u křižovatky.
Jo a taky se mi jednou stalo, že u Vršovického nádraží mi před nosem padly čočky na stůj (od Bohemians), když v protisměru projela tram. Ale jindy zase vse OK.
Tak nevim.

Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1019
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od ZXS91 » 29.12.2015 2:58

Grossák píše:Pokud někdo jezdil přes Hlubočepy, prosím o další info. Před Vánoci byla zjištěna a předána závada detekce. Nemám zprávy, ale je možné, že to opravili.
Vcera ok, dekujeme :-)

Odpovědět