Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 19.9.2016 14:59

Zrovna mám ranní 5, alespoň bude :zadnice

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobek » 19.9.2016 14:06

A kdyby to bylo jinde?
(Mimochodem to je akce Magistrátu.)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 19.9.2016 11:49

Bobek píše:No, asi to bude jezdit podle plotu. Takže vlastně takový běžný pracovní den, jen se to globálně víc opozdí. :D
(zas bych to tak nehrotil)

Napadlo vás třeba napsat svýmu zastupiteli, nebo se jen čertíte po internetech?
Mě stačila poslední verze "Smetanovo nábřeží" vs. Karmelitská. :wink:

Nejsem na P1 rezidentem, takže tam nemá moc smysl psát ;-)

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobek » 19.9.2016 10:39

No, asi to bude jezdit podle plotu. Takže vlastně takový běžný pracovní den, jen se to globálně víc opozdí. :D
(zas bych to tak nehrotil)

Napadlo vás třeba napsat svýmu zastupiteli, nebo se jen čertíte po internetech?

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 19.9.2016 0:25

http://www.praha1.cz/cps/doprava-parkov ... 65746.html

Ve čtvrtek asi můžeme odepsat tramvajovou dopravu v Praze ...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 17.9.2016 6:06

Argumentace dětma není žádná argumentace, ale pouhé neférové "citové vydírání". Jasněže to se špuntama v reálu nemá co dělat. Ale ti, co to používají, to berou jako páku na prosazení vlastního názoru. A běda, pokud jim někdo bude odporovat, pak je to fujfuj asociál, co klidně nechá povraždit NAŠE DĚTI!!
Beztak ti, co nejvíc křičí sami chodí na červenou. Veškeré jejich myšlení je ve smyslu já jdu a nikdo mě nebude omezovat. Když nic nejde, přece nebudu čekat a když jede, zastavím si je semaforem.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 16.9.2016 23:49

Mě nejvíc rozsekává tak všudypřítomná argumentace dětmi. Totálně zdivočelé skupinky špuntů, které se rozptýlí do ulic v PD mezi 7:20-7:55 a dopoledne 12:30-13:30. Já bych na třídních schůzkách pustil pár videí z křižovatek se SSZ právě v těchto exponovaných časech, aby se na svojí drobotinu podívali. SSZ na jejich chaotický pohyb po pozemních komunikacích nemá sebemenší vliv. Nejdřív bych si zametl před vlastním prahem. Ilustrativně Korunní x Sázavská, které bylo postaveno "kvůli škole". Viděli jste tam někdy červenou a chodce (o dětech nemluvě), že by to kdy využil? Jak dlouho tohle potrvá?... :-(

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 16.9.2016 18:23

Je tam stejný kvikot i na Těšnov...

vencavasek
Uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 07.1.2007 15:10

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od vencavasek » 16.9.2016 18:08

Bobik píše:P.S. a nešlo by něco udělat s tím, aby pajdulák v noci nepadal hned jak někdo zmáčkne čudl? To bych vždycky :smt067 , když někdo vyleze z tramvaje, dojde ke ZHASLÝMU přechodu, zmáčkne čudla a zazdí mě zrovna ve chvíli, kdy zavřu dveře a chci se rozjet. :smt093
Asi zastavuješ moc blízko přechodu. :D
Ale uznávám, že tam se systém spouštění SSZ chodci opravdu nepovedl. A taky jsem nepochopil, proč to tlačítko mačkají, i když nikde nic nejede...

Ještě k Bělohorské, bohužel se nejde zavděčit všem.
http://www.praha6.cz/otazky/list.php?ID=45
http://www.chodcisobe.cz/praha/podnety/ ... -kralovkou

Aby se to nakonec neobrátilo proti Praze 6 (pokud vím, byla iniciátorem vypnutí).

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 15.9.2016 7:23

Nějak zlobí Hradčanská ZC před zastávkou. Navolí se už zdálky, krásně padne volno, jenže uteče než se k němu dojede a stromeček zhasne. Pak se to přihlásí až přihlašovákem před přechodem. Takže tipuju nějakou softvérovou závadu, kontakty evidentně fungujou.
Teda, ještě mě napadlo - kolik tam těch kontaktů je? Dva? A jak se to přesně přihlašuje? Nemůže to být i tak, že to přihlásí už křižovatka Špejchar, načež to vzdálenější kontakt odhlásí, čímž volno skončí a zhasne strom (a přuhlásí se to pak znova tím bližším)?
P.S. a nešlo by něco udělat s tím, aby pajdulák v noci nepadal hned jak někdo zmáčkne čudl? To bych vždycky :smt067 , když někdo vyleze z tramvaje, dojde ke ZHASLÝMU přechodu, zmáčkne čudla a zazdí mě zrovna ve chvíli, kdy zavřu dveře a chci se rozjet. :smt093

Jo a taky v noci nějak blbne Prašňák ZC pro směr přímo. Volno nečeká, než se k němu dojede, uteče (i když se celou dobu jede 50). Zajímavý je, že vpravo to přihlašuje a padá perfektně do jízdy.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 15.9.2016 6:13

Taky by se něco mělo udělat se SSZ Otakarova, protože od Nuselské jsou pořád kolony, všechno tam popojíždí a je problém i s l.11 a l.14 vyjet z nástupní na trať. Od Nuselských schodů a od Fidlovačky většinou jen pár aut, od Vršovic kolona max. na délku zastávky Otakarova a od Nuslí kolona bůhví kam. Všechny možné směry mají pořád zelenou a od Synkáče je skoro pořád červená. :roll:

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 14.9.2016 21:17

Tam se obávám, že to (stejně jako v Revoluční před mostem) nepůjde, bo pruh je moc úzkej (ňáký normy, bo co... 8-[ )

pandicek89
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 21.7.2014 15:28

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od pandicek89 » 14.9.2016 20:40

Ja bych zase rád viděl bumlíky od Palackého mostu směr Zborovská tam stávají velmi často a pak nám tam utíkají světla.

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od mart337 » 14.9.2016 15:23

No, v tomhle případě bych ty rozměry viděl trochu jinak. Na mostě je místa málo, to ano, ale za mosty je místa na čáry a případné bumlíky dost a dost. Možná by taky stačily ty čáry, ale to by je po reko taky musel někdo obnovit. A na druhé straně by se měla taky dokreslit. A nejlépe vyšrafovat koleje.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 14.9.2016 0:10

Tak zrovna v tomhle případě to neberu. Pokud je na jedný straně půldruhýho metru a na druhý se lížou koleje, tak snad musí bejt každýmu jasný, že je něco špatně. Navíc většinou to není tím, že by to neodhadli, nýbrž že na to pečou. V Revoluční před mostem je to ještě užší, všichni stojej nalepený na kolejích, ale když se podél objeví tramvaj, najednou to místo kam uhnout najít dokážou. Ne že neodhadnou, kašlou na to.

Odpovědět