Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 09.2.2021 17:22

Přitom by stačilo jediné, nechat tam jezdit pouze MHD, autobus tam spadl snad jenom jednou 🤪🙈

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 09.2.2021 16:54

Moc prosim, voni Š, dávej nějaký upozornění, že se jedná o bláboly od OMG, ať vím, že na to nemám klikat.
Sice jsem už podle názvu odkazu cosi tušil, ale stejně.
Dík.

MPL
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MPL » 09.2.2021 15:37

A pořádně to namalovat na zem. To první značení se rychle ojíždí a pak je to opravdu past.
Ještě bych tam doplnil mezi koleje šikmé hrby, ty by probudily i naprostého ignoranta.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 09.2.2021 14:08

Investigativní článek o Nádražní...
Dovolil bych si navrhnout drobný zlepšovací návrh: pocitově se mi zdá Nádražní hodně tmavá a většina vjetí do OKS byla za tmy. Nové LED osvětlení není nic moc, takže Z:arrow: přidal bych bodové osvětlení (normálně se tím nasvěcují některé přechody pro chodce) - jedno nad přesmyk a druhé nad začátek OKS. Náhlá změna (zesílení) osvětlení ulice by mohla aspoň některého gumokolistu praštit do očí, aby se lépe podíval, kam jede.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 02.2.2021 22:32

Otakarova opraveno. Díky za info.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 29.1.2021 9:07

von Špilberk píše:
28.1.2021 17:10
Poslušně hlásím, že nefunguje vzdálené rádio Otakarova od Nuselských schodů rovně (jestli funguje vlevo, nevím) a od Fidlovačky vpravo (tam pro změnu nevím, jestli funguje rovně).
Doplním, že od Schodů vlevo funguje a od Fidlovačky přímo také Z:idea:

Edit: Hlášeno PDT.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 28.1.2021 17:10

Poslušně hlásím, že nefunguje vzdálené rádio Otakarova od Nuselských schodů rovně (jestli funguje vlevo, nevím) a od Fidlovačky vpravo (tam pro změnu nevím, jestli funguje rovně).

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 21.1.2021 17:19

Jak to uvidím znovu, obratem nahlásím. :wink:

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 21.1.2021 14:25

Něco podobného se dělo v minulosti a šlo o závadu, která byla opravena. Věděli byste čas? Přibližně. Nebo alespoň den... Díky.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 20.1.2021 20:06

Bohužel ano - rozjel jsem se onehdy z nácestné Nádraží Braník DC a "na horizontu" zřel návěst "pozor". Proto jsem začal brzdit tak, abych čelem vlaku zastavil před návěstidlem, očekávajíce "stůj". Pozor však svítilo podezřele dlouho, až se změnilo na "volno". V tu chvíli jsem pustil brzdu a výběhem sjížděl ke křížení, když v tom proběhla rychlá sekvence pozor-stůj! To už bylo za hranou provozního zastavení a zábrzdné vzdálenosti, takže jsem pokračoval do křížení. Cca v okamžiku nájezdu na kk se z oblouku vynořila linka 2. Tak jsme se s kolegou pozdravili, pokrčili rameny a on tedy zpomalil, než mu vyklidím pole. Nic dramatického, ale bez detekce od Modřan to způsobuje poměrně chaos a často nepříjemné situace pro vlaky od Modřan, které by bez SSZ normálně projely, aniž by omezily průjezd vlaků do smyčky. Díky takto nastavenému SSZ tak často vznikají prodlevy a nepříjemná zastavení pro vlaky DC na hlavní trati. Vlak do smyčky má z provozního hlediska nižší prioritu. Pokud mám linku končící v Braníku, už mnohokrát bych vlak DC raději v klidu pustil, když ho vidím magnetit z lochnesky a vesměs jsem i připraven jej pustit, pokud se mu nepodaří před "pražcem" provozně zastavit. Nepřijde mi to tam úplně šťastné. Byla by fajn detekce vlaků od Modřan, aby o nich SSZ vědělo a v případně vlak do smyčky podrželo pražcem. Nebo nechat vše jak bylo - 30 přímo s ničím nekoliduje a zbytek zůstává beze změny, stejně jako určení předností a oblouku ZC kryje pražec eRka Z:idea:

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 20.1.2021 9:39

V Braníku u R04 jsem při jízdě DC po hlavní trati zaznamenával 2 druhy chování semaforu při jízdě vlaku přes výhybku ZC rovně:
1. volno DC
2. stůj DC (nevím proč, ale někdy se to stane)
Poslední novinkou je, že při jízdě vlaku rovně ZC se mi ukáže "pozor", takže zastavím, protože čekám, že za zatáčkou se objeví další vlak ZC (a že se "pozor" každou vteřinou změní na "stůj"), který pojede do smyčky. Ale nic. Po opuštění výhybky vlakem ZC se změní "pozor" na "volno" a jedu.
Má někdo podobná pozorování :?:

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 07.1.2021 20:39

Taky mě to v NE 3.1. ráno nepustilo vlevo do Blanické. Ale čas si nepamatuju :devilsmokin

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 07.1.2021 19:08

Záznamů signálního plánu je dostatek. Ale nikdo jsme z toho nic nezjistili. Nejsou tam sice EOV, ale ta na řadiči vypadala OK... Z videa také nic. V úterý to nejspíš přestalo, čekáme.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od demon » 07.1.2021 18:02

OK, tak to jo. Já to pochopil tak, že se v datech z ústředny vůbec nic nenašlo... :wink:

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 07.1.2021 12:48

5. 1. 2021. Dopoledne byly problémy ještě registrovány. Od odpoledne není známo, že by k nadměrnému zdržení došlo.

Odpovědět