Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 19.4.2021 6:07

Na ten Prašňák od Dejvický se musí "pomalu", mívá svoje dny. Vypadá to, že přijímací rádio vexle začíná odcházet do věčných lovišť (taky záleží na vysílači v tramvaji, pokud vysílá míň, někdy ani "hodně pomalu" nepomůže, pokud víc, vexle vezme i když jedeš rychleji). Zlobí už delší dobu. Netuším nakolik se o tom nahoře ne/ví, ale vím, že to hlášeno už bylo několikrát. Je možný, že to přijeli prověřit, leč chybu neodhalili.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6700
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od demon » 18.4.2021 18:27

Mě zas dneska ani jednou nevzala vexle na Prašňáku od kulaťáku, vždycky mě vzaly až blokovací obvody. Jednou jsem tam bohužel chytil vyjíždějící 25, takže jsem musel s tágem, navolení vlevo naštěstí zůstalo.
To je tam nějakej místní folklór, nebo si jen nesedl žižkovskej vysílač s dejvickym přijímačem ?

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 18.4.2021 17:23

Patočkova x Hládkov - tam to občas zlobí, mám podezření na souvislost s tunely (když se děje něco v tunelech, běhá tam nějakej "divnej" cyklus).

sajmon
Uživatel
Příspěvky: 60
Registrován: 28.9.2019 18:59

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od sajmon » 18.4.2021 11:24

Dnes SSZ u zastávky Hládkov ve směru ZC. První průjezd mě to nahoře u Octárny načetlo, padlo volno, ale zhruba 60 metrů před čočkami padly na stůj a musel jsem jít s kličkou. Druhý průjezd byl OK, ale třetí mě to nenačetlo vůbec, naštěstí zrovna jela 25 v protisměru, tak jsem s kličkou nemusel. Dostanu se sem jednou za sto let, tak moc nevím, jestli se to děje často, nebo to byla jen náhoda?

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 02.4.2021 11:39

Jeseniova - pocitově mi přijde, že to tam utíká při jízdě od NNŽ. Že místo včasného vložení kolize mi to padá "na horizontu". Ale nesledoval jsem okolnosti, ani si nedělal čárky, takže skutečně jen pocit a navíc jsem to připisoval právě té objízdné trase. Vliv může mít také zvýšení povolené rychlosti. Takže tentokrát mně neberte moc vážně, netroufám si tvrdit, že je tam chyba 8-[

Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1019
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od ZXS91 » 01.4.2021 22:41

Na dolním Klárově komplet bez světel a jak to krásně šlape 8-)

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 681
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 01.4.2021 19:48

Naprosto přesně.
Jeseniova netuším. Co dělá nového? Ta fáze s TRAM je tam už od poslední obnovy.
Slévačská má tuto funkci od zavedení dynamiky. Někdy může záviset na stavu videodetekce.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 01.4.2021 19:11

"Normál". Nesmíš to odspodu tak solit :D V určitých obdobích, nebo stavech (ale to fakt nevím kdy je) tam Bertramka vrazí chodce a musíš hamować. Takže ideál je rozfrčet to od Radlické, Mozartovu výběhem, Tomáškovou maximálně lehce polechtat, aby člověk nezdržoval, ale k Bertramce se blížit ne víc než 40. No a když zelená drží i U Trojice, můžeš zvesela naplout do zastávky, a když ne, tak to trochu přiškrtit a počkat v plíživém pohybu, až se to zase zazelená :smt102

Dále pak možná někoho překvapilo, že Želivského x Jeseniova není žádnej šlágr. Tak podobně jako Olšanské náměstí, to někdo pošťoural v rámci opatření objízdných tras Koněvovy. Nicméně je tam i milosrdná fáze Jeseniova -> Želivského na šipku, která nechá tram volno :wink:

Naopak příjemný postřeh mám ze včerejška na Slévačské DC. Výjezd z Lehovce, vytáhnu poslední podvozek a padá červená, klasika. Jenže sice padla červená, ale drželo volno. Nedůvěřivě jsem přidal jen velmi zlehka a jaké překvapení: volno zůstalo a opět hlavní zelená a čistý průjezd :smt118

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 01.4.2021 7:58

V posledních dnech jsem po dlouhé době jezdil po Plzeňské a mám zhruba 50% "úspěšnost" zastavení u SSZ Bertramka ZC. Přitom jsem měl pocit, že tady se prakticky nezastavuje. Normál nebo závada :?:

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 681
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 25.3.2021 22:13

253400, Elektroline a Eltodu. :)

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6700
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od demon » 25.3.2021 21:42

Díky =D>

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 681
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 25.3.2021 21:12

3x Evropská: odhaleno a opraveno několik závad. Mělo by být OK. Případně prosím o zážitky. Díky.

johndj
Uživatel
Příspěvky: 185
Registrován: 05.4.2009 21:17
Bydliště: Zličín
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od johndj » 24.3.2021 18:32

Grossák píše:
23.3.2021 14:06
Nabízí se modifikovat danou fázi tak, aby později v jejím průběhu skončila na druhých světlech zelená pro auta z centra a začala naše zelená, ideálně bez zelené od Čertova vršku. Našemu směru by to pomohlo a bylo by třeba pohlídat, aby to moc neublížilo ostatním. Například auta z centra odpoledne také stojí v koloně. Úprava to není úplně jednoduchá a není mi známo, že by se připravovala.


A nestačilo by jen zakázat levé odbočení do Davídkovy ulice, aby se v tom krátkém meziprostoru auta nekumulovala? Holt by bylo třeba to objíždět spodem přes zastávku Vosmikových. Ti, co by jeli od Holešoviček ZC by alespoň měli motivaci zůstat v Povltavské a od Zenklovy do Davídkovy takovou poptávku nepředpokládám, neb mohu jet rovnou přes Kobylisy.

Jinak souhlas, nejlepší by byla extra zelená bez přednosti vozidel z Čertova vršku a bez chodců k fitku.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 681
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 24.3.2021 12:43

Díky, dám prověřit. Při dalším zážitku na Džbánu si prosím udělejte časovou poznámku, prověříme. Na Alžírské bohužel záznamy nejsou. Zatím.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 24.3.2021 0:46

Grossák píše:
23.3.2021 19:39
Co znamená, že něco projede kolem, odhlášení? Zhasne přitom výzva?
Spíš jde o to, že průjezd auta shodí semafor a doposud svítící volno spadne na stůj. K odhlášení nedochází, nebo jsem si nevšiml (při příjezdu koukám spíš po zastávce a lidech ve voze, takže v případě, že stromeček nesvítí nevím, jestli se vjezdem do zastávky vůbec navolil a průjezdem auta zase zhasl, ale mám za to, že tohle se neděje). Časy bohužel nemám, je to pozorování za delší dobu. Obecně bych řekl, že tak v 1/3 případů je nějaký "problém".

Ještě mě napadá, stále zlobí Červený Vrch DC v případě, že padne červená pro auta na Evropské a volno z boku. Tam to tramvaj natvrdo odhlásí (stromeček svítí, dokud souběžným autům nepadne zelená, pak zhasne, čočky zůstanou na stůj a přechod přes koleje má zelenýho panáčka).

Odpovědět