Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 03.9.2012 1:33

Láďa píše:Včera večer vypnuto SSZ U Elektry x Poděbradská. Chystá se tam něco? Psal jsem stížnost, tak jen zda-li k něčemu byla.
V noci ze soboty na neděli tam naběhl chlápek od Eltoda a vztyčoval tam nějaký stožáry s kabelama...Měl jsem z toho pocit, že jim to tam někdo překop a oni to dávali provizorně vzduchem. Přes neděli odpoledne byla funkční. V neděli večer opět revize techniků.

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Láďa » 02.9.2012 22:36

Přístaviště jsem viděl večer... Auto dostalo červenou, tramvaj přijížděla k čočkám s volnem, dostala stůj, takže magnety a auto zelenou.

Včera večer vypnuto SSZ U Elektry x Poděbradská. Chystá se tam něco? Psal jsem stížnost, tak jen zda-li k něčemu byla.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 02.9.2012 22:15

Zelená vlna na Plzeňské nejde kvůli závadě. Ví se o ní. Přístaviště předáno. Ohrada předána. Vzdálené rádio zatím běhá nasucho za účelem testování spolehlivosti podtypu. Na SSZ nemůže mít zatím vliv. Čeká se na reko.

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Brejšín » 02.9.2012 21:09

Dneska potmě Stross, zřejmě neví jak naložit s tolika vlaky, takže proti včerejším 2-3 vlakům z každé strany, dnes ani kolo.
Taktéž potmě Špejchar, Letenské náměstí - taktéž ani kolo. Takže se dala vyjet i imaginární jízdní doba.

Ohrada:
Prosím o potvrzení instalace vzdáleného přihlášení od Krejcárku. V případě kladné odpovědí tam dnes byla nějaké disfunkce, projevující se v enormním prodlužování volna Krejcárek-Želivského, tak že asi 5x za sebou stůj - volno (auta celou dobu zelená), potom jsem to chtěl zkoumat z druhé strany, ale bohužel od Krejcárku přijela 1 (pravdou je, že řidič musel na vexli ručně), takže jestli tam právě nedělá bordel trvale zablokovaná vexle.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Fořtík » 02.9.2012 8:07

Ahoj. V neděli ráno SSZ přístaviště včetně přejezdu tramvají běhá v nějakém podivném pevném cyklu bez preference tramvají... :-( Hlášeno na dispečink, pro jistotu i sem. ;-)

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 27.8.2012 22:42

Karosák píše:Rozladěná preference ("zelená vlna") Anděl < - > Bertramka, padá to tam před čumák na Tomáškově i u Mozartovy, nebo se člověk musí plazit, aby nemusel zastavovat. Taky jsem si zaklepal bačkorama. Humus, pozor na to :!: Hlášeno PDT, prý už o tom vědí Z:idea:
Probíhá rekonstrukce SSZ dolní Mírák. Na trolejích visí káblíky (u označníku NM DC a nad sjezdovkama IPP ZC), a křižovatka snad není složitá, tedy věřím v preferenci 8-)
Zde to bude velmi zajímavé. Bylo navrženo reálné zhoršení původního mizerného stavu pro TRAM. Ano. Je tu totiž sousední křižovatka Italská - Anglická, se kterou je třeba to koordinovat. Řešení existuje, ale je třeba vytrvat a opět zřejmě i něco vytrpět alá SPK.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od chemik » 25.8.2012 11:58

Hlásím nefunkční křižovatku Palackého náměstí

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Martin Šubrt » 25.8.2012 8:56

No a právě proto by mělo být místo a člověk, komu nebude vadit, když mu sdělíte i jen podezření, a který ho ověří a bude řešit. A vy nebudete mít pocit, že se ztrapníte, když to SSZ bude v pořádku. Webový formulář se zpětným kontaktem je dle mého ideální. A dtčený člověk by měl sedět třeba na TSK-ÚDI a mít nastavenou rychlou součinnost s DP, MHMP a Eltodem... Jinak se z těch projevů nových podivných SSZ zblázníme brzo všichni.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 25.8.2012 6:45

Brejšín píše: Opravdu se necítím na to volat někomu, "hele jel jsem tady 2x za poslední půlrok a přijde mi že to asi možná nefunguje. Ale je možné, že to zrovna řídí manuálně z dálkové ústředny."
Přesně! Já se na to necítím ani když tam jedu 2x za noc a naposledy předevčírem.

Jinak v duchu výše zmíněného jen drobný dotaz - u Letenskýho tunelu je teď nějakej šílenej pevnej cyklus, nebo tam blbne preference? A jak naznačil kolega Brejšín fakt nemám odvahu volat nahoru s tím že "vono to tu nějak blbne, ale jenom vobčas, někdy mě to pustí hned a někdy né".

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Brejšín » 24.8.2012 21:50

To je strašně složitý, když asi není nikdo kdo je schopný v reálném čase říci jaká je zrovna správná funkce dané SSZ v daný okamžik. Možná by pomohlo kdyby SSZ měly nad řadičem nějaký symbol jenž by definoval v jakém režimu to jede.
upadlé kablíky od brnkaček, ulomené obě lízačky od detektorů či rozhozenou koordinaci u Anděla - hlásím, ale špatnou fci SSZ když neznám její správný chod......

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Martin Šubrt » 24.8.2012 16:48

Klucí, ale tohle už je vážně na nějaké systémové řešení řidiči-dispečink-DP-TSK-Eltodo. Usnadní to práci všem. Nezaložíme stránky ridicitramvajisobe.cz ;-)

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Brejšín » 24.8.2012 16:31

Grossák píše:Napadlo Vás, že by mohl být problém v detekci TRAM a zkusit to nahlásit třeba na dispečink?
No právě jsem potřeboval tento drobný fakt potvrdit či vyvrátit a hlavně třeba jestli ....................

Dispečink, nedávno jsem přijel k autu které vypadalo, že má ulomeno poloosu, tudíž jsem tram nechal asi 40 metrů od něj pro bezpečnější objíždění překážek ostatními :auto . Dojdu se tam podívat, vezmu telefon a volám dispečink s místem určení, problémem a žádost o jeřáb. Načeš následoval 68 vteřin dlouhý elaborát proč to nevolám vysílačkou.

Opravdu se necítím na to volat někomu, "hele jel jsem tady 2x za poslední půlrok a přijde mi že to asi možná nefunguje. Ale je možné, že to zrovna řídí manuálně z dálkové ústředny."

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 23.8.2012 23:07

vlakoň píše:Dolní Mírák, tam bych zvolil preferenci ve stylu krumpáč a rychlý odvoz do sběru. Vůbec nic by se nestalo a pro všechny (tram, chodci, iad) by to bylo prospěšné...
Jako pro takových 40-50% SSZ Bohužel nereálné...

vlakoň
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 01.12.2007 22:57

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od vlakoň » 23.8.2012 23:01

Dolní Mírák, tam bych zvolil preferenci ve stylu krumpáč a rychlý odvoz do sběru. Vůbec nic by se nestalo a pro všechny (tram, chodci, iad) by to bylo prospěšné... Přísun IAD směrem od Anglické reguluje jiné SSZ takže by se tam nic neštosovalo tramvajím do cesty.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 23.8.2012 22:44

Rozladěná preference ("zelená vlna") Anděl < - > Bertramka, padá to tam před čumák na Tomáškově i u Mozartovy, nebo se člověk musí plazit, aby nemusel zastavovat. Taky jsem si zaklepal bačkorama. Humus, pozor na to :!: Hlášeno PDT, prý už o tom vědí Z:idea:
Probíhá rekonstrukce SSZ dolní Mírák. Na trolejích visí káblíky (u označníku NM DC a nad sjezdovkama IPP ZC), a křižovatka snad není složitá, tedy věřím v preferenci 8-)

Odpovědět