Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Re: Preference MHD

Odeslatod demon v 01.5.2011 15:44

Grossák napsal:Třeba l. 19 do smyčky jede téměř hned a neblokuje případné vlaky za sebou.
Zrovna v pátek tam byl docela slušnej zásek, protože volno pro 19 do smyčky nepadlo a nepadlo, tak se čekalo...
Ale to se samozřejmě doladí.
Jen bych dal přihlašovací kontakt ve směru ZC už do zastávky, protože se dost často stává, že padne stůj, než se dojede k tomu současnýmu, ale je mi jasný, že je to právě kvůli 19, pro kterou by se pak vybíralo volno v každym cyklu.
Tak jedině šoupnout i kontakt pro výhybku, ale to časem vyřeší rádio...
demon
Uživatel

Odeslatod Grossák v 01.5.2011 14:47

MM-Mikulovsky napsal:Bobik: Samozřejmě také mne "hlava nebere" proč se mnoho a zejména nově osazených SSZ na noc nevypíná, ale na té Radošovické dřív snad (samozřejmě jsem tam jezdil poskrovnu) dva TRAM vlaky (ZC i DC) rovně neměli šanci projet, ale zrovna teď ve čtvrtek jsem "kopal" za SA a ráno jsem tam jel (ZC i DC) jednou s 22 a odpoledne jako svačinář se 4 T6 na 26 a projeli jsme tam dva za sebou několikrát (vždy když bylo třeba).

Je obecná představa kompetentních orgánů, že semafory budou fungovat 24 hodin denně, byť důvod k fungování SSZ v některých dobách není a semafor pak přestává být ku prospěchu dopravě. Pár nových či obnovených SSZ je v režimu blikající žluté v noci, ale to jsou výjimky. Radošovická a dalších pár stovek semaforů by taky mohly blikat. Můj názor. Ano, dvě tramvaje za sebou na Nádraží Strašnice dnes projedou, což je přínosem. A nejen to. Třeba l. 19 do smyčky jede téměř hned a neblokuje případné vlaky za sebou.
Grossák
Uživatel

Odeslatod Grossák v 01.5.2011 14:42

9001 napsal:Radošovická je celkově super. Aspon co jsem viděl, tak očekávám kdy tam bude nějaká pořádná rána.

Protože v místě kde byly normální čočky se daly čočky na odbočení do smyčky(od hasičárny, tam jsem snad v životě neviděl tramvaj jet) a ty pro jízdu přímo se daly ke světlům pro auta. Problém je, že ty první svítí na volno skoro pořád a ty druhé jsou na stůj, ale křižovatka hodí zelenou pro levé odbočení... Samozřejmě řidiči jsou v domění, že mají volno na průjezd...

Proč se nenechaly jedny čočky, to netuším. Bez hlubší znalosti věci můžu říct, že jedny by se mi líbily víc. Ale být v domnění, že mám volný průjezd, když jsou čočky na stůj, není úplně správný postup ze strany řidiče. Obdobné řešení je třeba na Ohradě od Krejcárku a nevím, že by tam byl problém. Podle mého názoru je to především změna, na kterou je třeba si zvyknout. Nic víc.
Grossák
Uživatel

Odeslatod 9001 v 24.4.2011 15:55

Od hasičárny to nebyl problém nikdy. Pravidelně tam jezdily 19 a 22 za sebou.
Z druhé strany asi ne, kvůli výhybce.
9001
Uživatel

Odeslatod MM-Mikulovsky v 24.4.2011 15:52

Bobik: Samozřejmě také mne "hlava nebere" proč se mnoho a zejména nově osazených SSZ na noc nevypíná, ale na té Radošovické dřív snad (samozřejmě jsem tam jezdil poskrovnu) dva TRAM vlaky (ZC i DC) rovně neměli šanci projet, ale zrovna teď ve čtvrtek jsem "kopal" za SA a ráno jsem tam jel (ZC i DC) jednou s 22 a odpoledne jako svačinář se 4 T6 na 26 a projeli jsme tam dva za sebou několikrát (vždy když bylo třeba).
MM-Mikulovsky
Uživatel

Odeslatod 9001 v 24.4.2011 15:51

Radošovická je celkově super. Aspon co jsem viděl, tak očekávám kdy tam bude nějaká pořádná rána.

Protože v místě kde byly normální čočky se daly čočky na odbočení do smyčky(od hasičárny, tam jsem snad v životě neviděl tramvaj jet) a ty pro jízdu přímo se daly ke světlům pro auta. Problém je, že ty první svítí na volno skoro pořád a ty druhé jsou na stůj, ale křižovatka hodí zelenou pro levé odbočení... Samozřejmě řidiči jsou v domění, že mají volno na průjezd...
9001
Uživatel

Odeslatod Bobik v 24.4.2011 15:32

Tak tak. Něco podobného je teď čerstvě na Radošovické a musím říct že je to žůžo, když tam v půl třetí ráno čekáš na liduprázdný křižovatce až si prefence vzpomene že bys něco chtěl a milostivě tě pustí. Sice nijak extrémně dlouho nečekáš, ale hlava mi nebere, proč to tam v noci vůbec svítí.
Bobik
Uživatel

Re: Koh-i-noor

Odeslatod Petr v 24.4.2011 10:54

Fořtík napsal:Ovšem s příslibem, že nová křižovatka bude šlapat jako hodinky to snad nějak vydržíme... ;-)
Chtěl bych mít tvůj optimismus.... :roll:
Petr
Provozovatel

Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat značky a při tý příležitosti ho tam natáhnem....

Koh-i-noor

Odeslatod Fořtík v 24.4.2011 5:23

Tak jsme se snad konečně dočkali - včera jsem se po dlouhé době dostal na Koh-i-noor a vypadá to, že konečně dochází k rekonstrukci křižovatky. Žel bohu jí teď obsluhuje naprosto obludný cyklus, který napevno sází nenárokovaná (22 a 4) a i pravidelně nepojížděná volna (třeba od Obloukové vlevo), navíc křižovatka přišla o svojí noční blikačku a semaforuje do prázdna i po deváté večer. Ovšem s příslibem, že nová křižovatka bude šlapat jako hodinky to snad nějak vydržíme... ;-)
Fořtík
Uživatel

Odeslatod Karosák v 08.4.2011 10:23

Reakce na diskusi o SSZ ve vlákně Rekonstrukce TT:
krtinek to vystihl. Pro auta jen žlutá a červená ampule a fungovalo by to jako SSZ Chodovská, ale místo tramek a busů by padal panáček a místo detekce by byl čudl. Podobně fungují světelné závory v Liberci pro tramvaje (Fügnerova, Na Bídě, Ještědská). Jinak kdo by se dostal někdy na Mlýnskou k nově zbudované zastávce a přidruženému SSZ, doporučuji ke studiu, je to divočina 8-) Křižovatka není na blikačku, půlka SSZ na hlavní normálně má zelenou na rovně a tuším červenou na odbočení, ale ta část za potokem u kolejí je potmě (čočoky i přechody) a když přijede tramka, tak se to rozsvítí, zabezpečí tramvaj a pak zase vrátí do původní tmy. Moc jsem to nepochytal, ale má to nápad a je to velkolepý :shock:
Karosák
Uživatel

Re: křižovatky s antipreferencí

Odeslatod 7080 v 08.4.2011 8:22

chemik napsal:Pan Bobik nečte oběžníky GéŘet? U nás visí na nástěnce na chodbě už asi 14 dní, že bude uvedeno do provozu staré P-návěstidlo u Interšpáru =D> =D> =D>

Třeba pan kolega nepochopil, co to je předzvěst. Když i naše GŘ umí takhle česky, tak je to špatné. Pokud je napsáno na ofiko tabuli, že se předzvěstí, tak tím pádem asi na předzvěstidle a z toho se mi ježí chlupy i tam kde je nemám.
7080
Uživatel

Odeslatod Bobik v 08.4.2011 5:31

chemik napsal:Pan Bobik nečte oběžníky GéŘet? U nás visí na nástěnce na chodbě už asi 14 dní, že bude uvedeno do provozu staré P-návěstidlo u Interšpáru =D> =D> =D>

Ale čte (občas 8-) ), jen jsem nějak nepovažoval za podstatné vymýšlet přesný časový údaj. Zvlášť když si ho přesně nepamatuju. #-o Ostatně cca týden je něco mezi 1-14 dny, ne? :lol:
Bobik
Uživatel

Odeslatod chemik v 08.4.2011 3:18

Pan Bobik nečte oběžníky GéŘet? U nás visí na nástěnce na chodbě už asi 14 dní, že bude uvedeno do provozu staré P-návěstidlo u Interšpáru =D> =D> =D>
chemik
Uživatel

Odeslatod Bobik v 07.4.2011 16:29

ZATÍM (jsem po zkušenostech skeptik) to tam funguje jak má od té doby co to cca před týdnem spravili.
Bobik
Uživatel

Odeslatod Karosák v 07.4.2011 16:18

Jinak jestli se to tu ještě nepsalo, fungují opět předvěsti SSZ Švehlova x Práčská. Včera to padlo hezky, ale jak moc velká jistota úspěchu to je a jestli se někdo rýpal i v řízení SSZ, musí říct někdo, kdo tam jel vícekrát Z:idea:
Karosák
Uživatel

PředchozíDalší

Zpět na Provoz