Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odeslatod Absolut v 03.9.2007 9:11

Ad 9001: Sorry, ale docela dost tady tlučeš slámu. Víš, co jsou to kolizní směry?

Samozřejmě, že není problém pustit provoz v nových obloucích na Palačáku. Jisté omezení IAD to způsobí, ale nic tak drastického.

Problém je v tom, že spousta lidí v tomhle městě stále nechápe, že doprva je otázka priorit. Pokud chci jet komfortně gumokolem, tak si prostě počkám, protože veřejná doprava bude preferována a zatímco já budu stát v koloně, tak MHD pojede. Což se samozřejmě panu radnímu Radovanovi nelíbí, ale leckde na světě to funguje.

Řadič není argument. Dá se vyměnit za nový. Samozřejmě to něco stojí, ale pokud by město chtělo zkvalitňovat služby MHD (a zase jsme u toho Radovana), tak by nebyl problém ho pořídit. Bohužel, můj SSZ zdroj je na dovolené a tak nemohu zjistit, co je teď na Palačáku za řadič (a nakonec je mi to úplně jedno)

Mimochodem, první věc, která Absoluta donutila jezdit do práce IAD, je interval a naplněnost tramvají linky 24 během výluky na Palačáku.
Absolut
Moderátor

Odeslatod 9001 v 03.9.2007 1:28

Ted je jediná možnost počkat. až to bude vše hotovo a jak bude vypadat stav křižovatky a pak následně by se měli odpovedné osoby ( pravděbodobně dispečink ) ozvat.

A vlastně jaký by byl problém se domluvit s PČR, že by provoz byl POUZE manipulační.
9001
Uživatel

Odeslatod radek31 v 03.9.2007 0:58

osobně nevidím důvod, proč pouštět do těch oblouků pravidelný provoz - žádná současná linka tam nepatří (Myslíkova je ve strašném stavu a navíc 3 se 14 potřebují jet na Karlák, kvůli cestě z Modřan a Buranova na I.P.P a Nám. Míru)
ale imho by mělo být možné tam okamžitě cokoliv odklonit,nebo tam jet manipulačně (třeba výměna vozů by se tak často usnadnila) i bez laskavého povolení PČR
radek31
Moderátor

Odeslatod 9001 v 02.9.2007 23:58

Asi PČR ví, proč tam nepustit pravidelný provoz. Vemte si že by tam v ranní špičce byly další volna pro TRAM v kolizních směrech. Tak se nehne Rašínovo nábřeží a následné blokování TRAM na Výtoni a posléze ve Svobodově ulici.
9001
Uživatel

Odeslatod DavidD v 02.9.2007 21:57

syverin napsal:A kdo vlastně vládne Praze? Magistrát, nebo PČR?
Ten co zaplatí víc :lol:
DavidD
Uživatel

Odeslatod syverin v 02.9.2007 21:56

A kdo vlastně vládne Praze? Magistrát, nebo PČR?
syverin
Uživatel

Odeslatod DavidD v 02.9.2007 20:19

Tak že to chápu dobře, když se stane nehoda na Moráni, tak tramvaje to nadále budou objíždět přes Újezd?To snad ne? :shock:
DavidD
Uživatel

Re: Palačák, až bude...

Odeslatod MOp v 02.9.2007 19:51

Nové oblouky skutečně jen manipulační a na výjimku PČR. Ohledně signalizace ledasco bude vědět Grossák, obrať se na něj přes preference.
MOp
Administrátor

Palačák, až bude...

Odeslatod MF v 02.9.2007 19:25

Chtěl jsem se zeptat kapacit z oboru jak to bude s Palačákem až bude v provozu. Z různých zdrojů jsem zaslechl, že nové oblouky nebude možné běžně používat (EOV budou vypnuty na žlutý kříž a výhybky deklovány). Prý kvůli tomu, že si Policie provoz v těchto směrech nepřeje a hlavně, že není řadič nejnovější a nedokáže tolik směrů dirigovat. Takže se ptám, jak to je, jestli bude na této křižovatce panovat podobný "provoz" jako v Radlické ulici, kdy je nutné požadovat přepnutí režimu na cyklusů na křižovatkách, aby SSZ znal tramvaje, či jestli bude řadič zvládat normální navolení SSZ tím, že dojde k přestavení výhybky, či navolením kličkou :?: Absolute, Radku31, jak to bude???
MF
Uživatel

Bydliště: Tepláků ráj. Půl hodiny na metro a v pozadí Krušné hory.

Odeslatod Absolut v 18.8.2007 17:26

OK, asi oba víme o jaké firmě a o jakém člověku je řeč a tak bych to ve veřejné zóně internetu moc nepitval, bohužel osob schopných navrhovat SSZ je málo a tak se tahle situace moc brzo nezmění.
Absolut
Moderátor

Odeslatod radek31 v 17.8.2007 16:34

Absolut napsal:Radku, nevím odkud bereš tyhle informace, já bych spíš řekl, že ten člověk má velice dobré kontakty a tím pádem i dobré kšefty aniž by bylo nutné, že vše běhá OK.
podívej, pokud je jeden člověk odpovědný za prasárny typu Výtoň, trojice zmršených SSZ u zast. Hellichova atd., tak je to d.ebil a to mi nikdo nevymluví
ano, vím, že to asi nedělal on, ale někdo z jeho poskoků - ale on dostal zakázku, tak to má odevzdat v pořádku a to, že má kontakty na PČR na tom snad nic nemění

kdybych já dělal svojí práci tak lajdácky jako on, tak je na kolejích hromada mrtvol :-(
radek31
Moderátor

Odeslatod Absolut v 17.8.2007 16:05

Radku, nevím odkud bereš tyhle informace, já bych spíš řekl, že ten člověk má velice dobré kontakty a tím pádem i dobré kšefty aniž by bylo nutné, že vše běhá OK.
Absolut
Moderátor

Odeslatod radek31 v 17.8.2007 15:26

Iamgoode máš 100% pravdu, ale řeknu ti důvod, proč to nejde změnit - program SSZ tam dělal neschopný d.ebil a ten svojí chybu nikdy neuzná - stačí to?
radek31
Moderátor

Odeslatod I.am.good v 17.8.2007 15:15

K článku o preferenci na Výtoni.
Autor udává, že první semafor SSZ Výtoň, na křižovatce Vnislavova x Rašínovo nábřeží, zdržuje asi 65% tramvají. Podle mě, by ale při troše dobré vůle mohla tramvaje vůbec nezdržovat.
Z boční ulice jde pro IAD odbočit stejně pouze vpravo, směrem do centra. Na opačnou stranu to nejde, stejně tak jako nejde odbočit z hlavní do této ulice a to nejen proto, že je jednosměrná. Mezi jízdním pruhem z centra a tramvajovým pásem jsou totiž osazeny klemfixy, které fyzicky brání v tomto úkonu. Proto tramvaj jedoucí směrem do centra nemá kolizi s ničím, vyjma přechodu pro chodce, který je ale stejně pouze na poptávku tlačítkem a dle mého názoru není ani extra moc využívaný.
Z toho vyplývá, že tramvaj by mohla mít téměř stále signál volno, aniž by to čemukoliv vadilo. Ostatně stejně tomu je i na druhou stranu z centra, tam jsem ještě stůj nikdy nezažil....
Byl by zde možná problém v okamžiku, kdyby si chodec navolil přecházení a v cestě mu stála tramvaj, která by vyčkávala na druhém SSZ. I toto by se ale určitě dalo ošetřit úpravou, že by zde tedy stále nebylo volno, ale před každým volnem na následujícím SSZ, ať rovně či doprava, by zde volno bylo a tramvaj by byla upřednostněna i před chodci.
Jedu-li zde občas se zkušební jízdou, vždy si tohle říkám, protože je mi stávající stav naprosto nepochopitelný. Dívat se, jak mám o pár metrů dál volno pro odbočení vpravo a přitom musím naprosto zbytečně stát zde, to je fakt smutné.
I.am.good

Semafory na blikačku

Odeslatod Grossák v 12.7.2007 12:06

Ohledně Masaryčky jednoznačně souhlasím s Martinem Šubrtem. Semafor je v noci zapnutý zbytečně, stejně jako spousta dalších v Praze. Na spoustě míst to zdržuje provoz, zvyšuje hlučnost, exhalace... Řešení s blikačkou je pro autobusy na Masaryčce jednoduché a účinné.
Grossák
Uživatel

PředchozíDalší

Zpět na Provoz