Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Re: Preference MHD

Odeslatod P_V v 06.6.2011 19:15

Proč se používá video detekce a ne něco jednoznačnějšího, jako třeba mikrovlnné čidlo?
P_V
Uživatel

Odeslatod MM-Mikulovsky v 06.6.2011 19:10

MŠ: Viz. Grossákova citace - nebylo by možnou variantou řešení video detekce TRAM v souběžném pruhu IAD pro levé odbočení jen naprogramování řadiče, aby volno "zelená" vlevo přes TT "padala" se zpožděním? V případě správné detekce IAD si ta počká (chceme přeci preferovat MHD = TRAM) a v případě špatné detekce - stínu TRAM, tak ta při nastaveném zpoždění levého volna IAD stihne bezpečně projet na své řádné volno.
MM-Mikulovsky
Uživatel

Odeslatod Grossák v 06.6.2011 18:43

Martin Šubrt napsal:
demon napsal:Můžu potvrdit, taky se mi to stalo a taky bych přidal jeden postřeh.
Na nově zrekonstruovaném SSZ V Korytech x Průběžná se občas ve směru DC vybírá volno pro odbočení vlevo i když v odbočovacím pruhu nestojí žádné auto a moc bych nedal za to, že se tam přes kameru přihlásí přijíždějící tramvaj...
Obávám se, že to bude videodetekcí levého odbočení vyvolanou především za jasných a slunečných dnů stínem přijíždějící tramvaje. Můj dojem plyne z toho, že na výjezdu tramvají ze smyčky Spořilov vyvolá zejména ráno při sluníčku tramvaj zc okamžitě volno i dc (snad to po našem upozornění někdo už řešil), bo aktivuje svým stínem autobusovou detekci. A když jsem se tam se svým stínem šel zavlnit sám, aktivoval sem si volno též...:-) Pokud by se to potvrdilo, bude z toho poučení asi znovu levá odbočení vedle kolejí dělat s detekcí ve vozovce.

Ten stín tam v určitých denních dobách opravdu je.
Grossák
Uživatel

Odeslatod chemik v 06.6.2011 4:17

demon napsal:Můžu potvrdit, taky se mi to stalo a taky bych přidal jeden postřeh.
Na nově zrekonstruovaném SSZ V Korytech x Průběžná se občas ve směru DC vybírá volno pro odbočení vlevo i když v odbočovacím pruhu nestojí žádné auto a moc bych nedal za to, že se tam přes kameru přihlásí přijíždějící tramvaj...

podobně dobrý to bylo i na Pražského povstání. Přijels od Paloučku na tu "novější" křižovatku a auta rovně a vlevo zelená, ty stůj...
chemik
Uživatel

Odeslatod Martin Šubrt v 05.6.2011 20:08

Obávám se, že to bude videodetekcí levého odbočení vyvolanou především za jasných a slunečných dnů stínem přijíždějící tramvaje. Můj dojem plyne z toho, že na výjezdu tramvají ze smyčky Spořilov vyvolá zejména ráno při sluníčku tramvaj zc okamžitě volno i dc (snad to po našem upozornění někdo už řešil), bo aktivuje svým stínem autobusovou detekci. A když jsem se tam se svým stínem šel zavlnit sám, aktivoval sem si volno též...:-) Pokud by se to potvrdilo, bude z toho poučení asi znovu levá odbočení vedle kolejí dělat s detekcí ve vozovce.
Martin Šubrt
Uživatel

Odeslatod Bobik v 05.6.2011 19:50

A není to občas, ale pravidelně, alespoň v noci. Čočky na stůj, volno vlevo, nikde ani kolo....
Bobik
Uživatel

Odeslatod Brejšín v 05.6.2011 19:17

Grossák napsal:Po obnově SSZ to provádělo jen tramvajím dc. Ale už dvakrát jsem viděl, že se to stalo i tramvaji zc. Před čumák stůj. Takže to zřejmě není náhoda. Problém může být v detekci, nebo že by tam proběhla nějaká úprava? Fáze se totiž následně vložila...

Jo, jo - takhle jsem projel se švédskou delagací na stůj, bo jsem nepovažoval přiměřené použit záchranou brzdu jako prostřek provozního brzdění, když v okruhu 100 metrů nebylo jedine kolo.
Brejšín
Uživatel

Odeslatod demon v 05.6.2011 19:13

Můžu potvrdit, taky se mi to stalo a taky bych přidal jeden postřeh.
demon
Uživatel

Odeslatod Grossák v 05.6.2011 16:44

chemik napsal:me to potvrdil kolega jezdici predemnou a pak jsem to videl i na sedmicce, ktera jela na solidarite pred moji jedenactkou

Po obnově SSZ to provádělo jen tramvajím dc. Ale už dvakrát jsem viděl, že se to stalo i tramvaji zc. Před čumák stůj. Takže to zřejmě není náhoda. Problém může být v detekci, nebo že by tam proběhla nějaká úprava? Fáze se totiž následně vložila...
Grossák
Uživatel

Odeslatod chemik v 05.6.2011 12:59

me to potvrdil kolega jezdici predemnou a pak jsem to videl i na sedmicce, ktera jela na solidarite pred moji jedenactkou
chemik
Uživatel

Odeslatod MM-Mikulovsky v 05.6.2011 11:51

chemik napsal:prosim pekne, nove SSZ u zastavky Zborov, strasnicke divadlo, od Solidarity pada na stuj 15 metru pred cumakem na stuj a pousti vlevo pres koleje odbocujici auta. Je to normalni?
Díky, že to připomínáš - také se mi to v minimálně dvou třetinách případů stává, ale někteří SA kolegové mi po dotazu tvrdili, že jim nikdy.
MM-Mikulovsky
Uživatel

Odeslatod chemik v 05.6.2011 11:23

prosim pekne, nove SSZ u zastavky Zborov, strasnicke divadlo, od Solidarity pada na stuj 15 metru pred cumakem na stuj a pousti vlevo pres koleje odbocujici auta. Je to normalni?
chemik
Uživatel

Odeslatod Grossák v 04.6.2011 19:05

chemik napsal:Prosím, prosím, nešlo by udělat něco s tím SSZ na nábřeží cpt. Jaroše? Já tam dneska čtyřikrát jel a pokaždý jsem zapomenul zkontrolovat přihlašovací kontakty - respektive na ně nebylo kvůli prudkému sluníčku viděti, takže nemohu podat přesnou zprávu, ale každopádně SSZ pustí jednu tramvaj a druhou né a dochází i v sobotu dopoledne k tvorbě kolon...

Je tam kvůli havárii TT upravený pevný program, mělo by to zmizet co nejdříve, zpět do dynamiky.
Grossák
Uživatel

Odeslatod Karosák v 04.6.2011 17:32

kasme napsal:Z pohledu IAD je novej Koh-i-noor výrazně horší, především od Bohemky...

Jo, kapánek se to tam štosuje, ale pro TRAM je to :smt023 . S předchozím SSZ nesrovnatelné.
Karosák
Uživatel

Odeslatod chemik v 04.6.2011 14:43

Prosím, prosím, nešlo by udělat něco s tím SSZ na nábřeží cpt. Jaroše? Já tam dneska čtyřikrát jel a pokaždý jsem zapomenul zkontrolovat přihlašovací kontakty - respektive na ně nebylo kvůli prudkému sluníčku viděti, takže nemohu podat přesnou zprávu, ale každopádně SSZ pustí jednu tramvaj a druhou né a dochází i v sobotu dopoledne k tvorbě kolon...
chemik
Uživatel

PředchozíDalší

Zpět na Provoz