Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 12.12.2013 18:37

Chápu fakt že když chtěli semafor, tak si ho zaplatí. A dejme tomu se přičte nějaká částka za údržbu na 10 let. Ale semafor by pak měl přejít do správy, nebo rovnou do majetku toho, komu patří komunikace.
Takhle můžou na SSZ vznikat např. životy ohrožující poruchové stavy, ale o nápravu se bude marně žádat na informacích v Kauflandu...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 12.12.2013 17:53

MF píše:obě SSZ u Kaufu jsou Kaufu, který (již) nezajišťuje takřka žádnou údržbu.
Takže když to tam opravím (cihlou), situace po opravě by mohla vydržet dlouho? :lol: Pro jistotu jsem to včera v noci hlásil na PD, ale pochybuju, pochybuju (DP s tím nic nezmůže a Kauf na to ... )

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Fořtík » 12.12.2013 17:48

Zdá se mi to, nebo došlo na Průběžné k úpravě cyklu? Dnes jsem měl sedmičku a bývalé dlouhé volno pro dvaadvacítkový oblouk se vybírá tempem šup volno - šup stůj, je jen o něco málo delší, než šestadvacítkové volno. Volno přímo tak nějak nastejno. Ne, že by mi to vadilo, naopak, hezky to odsejpá všemi směry. ;)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 10.12.2013 22:14

Ale tohle je průser asi dalekosáhlejší... Viz Hostivař u Intersparu... Lidl taky docela bojoval za SSZ tak mu asi taky nějaká patří...

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 10.12.2013 21:53

Dobrá, dobrá =P~

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MF » 10.12.2013 21:51

Karosák píše:U Obory Hvězda-výjezd od Kaufu, není vlak detekován ve směru DC (vůbec, čili myslím že chyba v SW, neb nenavolí ani jeden kontakt a všechny mají pacičky OK), sem tam to ukončí i před rozfofrovaným vlakem od Bílky. 3 průjezdy DC a vždy smrček potmě. Přidejte postřehy, ve čtvrtek tam pojedu znova a kdyžtak to brnknu. Díky.
Jak to vypadá se Staroměstskou? Bude program do roka a do dne? Jako není to tam nejhorší, ale pořád to má hodně daleko k vychytanému stavu před obnovou. Třeba mě vypeklo jakési dodatkové volno přímo ZC, které dává, pokud uteče to první a to jako bonus k levému odbočení. Avšak velmi krátce, takže jsem blokoval přechod, protože než jsem našlápl, bylo to na stůj a to už se mi nechtělo riskovat...to jentak aby řeč nestála.
Podolská vodárna DC zjevně už v pořádku :wink:
SIce do SSZ neděkám, ale dovolím si připomenout, že obě SSZ u Kaufu jsou Kaufu, který (již) nezajišťuje takřka žádnou údržbu. Vždyť to není tak dlouho, kdy nepadaly čočky před zastávkou od Vypichu. Muselo se s kličkou, přitom naše vstupy byly OK (odhlašovák Vypichu je zároveň přihlašovák této SSZ). Takže, pokud máte s těmito SSZ problém, tak se obraťte na informace v Kauflandu a vyžádejte si Knihu přání a stížností =D>

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 10.12.2013 21:42

U Obory Hvězda-výjezd od Kaufu, není vlak detekován ve směru DC (vůbec, čili myslím že chyba v SW, neb nenavolí ani jeden kontakt a všechny mají pacičky OK), sem tam to ukončí i před rozfofrovaným vlakem od Bílky. 3 průjezdy DC a vždy smrček potmě. Přidejte postřehy, ve čtvrtek tam pojedu znova a kdyžtak to brnknu. Díky.
Jak to vypadá se Staroměstskou? Bude program do roka a do dne? Jako není to tam nejhorší, ale pořád to má hodně daleko k vychytanému stavu před obnovou. Třeba mě vypeklo jakési dodatkové volno přímo ZC, které dává, pokud uteče to první a to jako bonus k levému odbočení. Avšak velmi krátce, takže jsem blokoval přechod, protože než jsem našlápl, bylo to na stůj a to už se mi nechtělo riskovat...to jentak aby řeč nestála.
Podolská vodárna DC zjevně už v pořádku :wink:

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 09.12.2013 14:27


Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 09.12.2013 0:59

Na Prašňáku od Vozovny Střešovice je opravdu problém. Nedaří se zcela odlišit BUS a TRAM ve specifických situacích. Ale myslím, že řešení existuje.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 03.12.2013 10:12

Denní postřeh: Octárna rozhodně citelné zlepšení, přechod u Prašného mostu také. Jen jsem dnes s l.18 stál za l.25, která stála za busem, který odbočoval doleva, ale SSZ Prašný most DC vytrvale házelo volno rovně. :roll: #-o Tam je nějaká chybička. 8-)

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 03.12.2013 8:56

Pár nočních postřehů:

Mírák - Blanická totálně rozhozená, nestíhá se projet ani jedním směrem, totéž obráceně. Navíc ve směru DC po 51 (z Blanické) je tam špek, kdy vykroužíte oblouk, volno svítí jak o život, ale jen co našlápnete a naberete rychlost, práskne to na stůj, samozřejmě v horkotěžko zabrzditelné vzdálenosti.
Dřív to fungovalo, dokonce směrem ZC stačila 51 odbočit a za ní 59 stíhala ještě svoje volno přímo. Teď to má na 3 cykly - po vyjetí z Míráku 51 nestihne světla v Blanické, (ostatně ani 59 pokud je první), další cyklus 51 odbočuje, 59 projet přímo nestíhá a jede až další, tedy třetí cyklus. A to do toho nepočítám stání na Míráku.

Další špek jsem objevil na Veleslavíně ZC. Když pominu, že mi uniká podle jakého klíče to tam celé svítí (tram volno, auta červená a naopak, vše v jednom směru), tak jedu od Č. vrchu, auta červená, tram volno. Blížím se se křižovatce a dle zvyku ji celou překontroluju pohledem. V tom mě upoutá, jak zprava z boku (od školy) na SSZ naskakuje oranžová. Tak asi šipka vpravo, či čo, říkám si, no proč ne, auta maj v mém směru červenou. Leč ouha, ve chvíli, kdy se tam objevila zelená, čočky skočily na stůj. To co je za věc? Za vyklizovací čas se tam počítá vzdálenost (boční SSZ lehce odsazeno)? No umagnetil jsem to, nikde nic naštěstí nebylo, ale málem si šel prát trenky. :D

K celé Evropské se nevyjadřuju, nechci být sprostý. Zatímco nerekonstruovaný spodek mi v noci problémy nedělal, na "novém" vršku jsem měl jistotu, že si postojím skoro všude.

Jinak chválím SSZ Prašný most. Vzdálenostní přihlašováky od Kulaťáku fungují skvěle, taktéž od Hradčanské do Dejvic paráda a až na občasné excesy, kdy to z nějakého důvodu drží směr přímo mám jen slova chvály. S tím přímým směrem nevím, stalo se mi, nebo jsem viděl že se to děje jen pokud tam byly tram z obou stran, pokud jsem tam byl sám, buď mi to padlo do jízdy (nahoru), nebo téměř okamžitě (dolů) což ale přičítám tomu, že se tam počítá se stanicováním.
Taktéž na Octárně jsem nezaznamenal nejmenší problém, i Sirotčinec krásně padá do jízdy, ač to hlavně ZC na první pohled nevypadá, že to pustí. A i SSZ mezi zastávkami Prašný most zřejmě někdo domluvil.
Kéž by to takhle bylo všude.

Po, jak už je to dlouho, třičtvrtě roce, co to zlobí? Opět se připomínám se SSZ Dlabačov a nepadáním volna od Hládkova (ZC), přestože auta maj zelenou. Stále kvoká, stále kvoká.

Za kladné vyřízení předem děkuji. 8-) :lol:

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 02.12.2013 19:01

Hoši, OT (-X

Filip

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Filip » 02.12.2013 18:52

Možná by neuškodilo 16 o víkendu posílit třeba prodlouženou linkou 12 na Nádraží Vysočany.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 02.12.2013 18:47

mart337: Nedramatizuj to...

Přece se tu prezentuje, že se na MHD čeká nikoli MHD čeká na lidi, takže 40 minut na zastávce přece nikdo nemůže mrznout.
Pokud se bavíme o starších lidech, tak tam mají vymeták 295 + na hlavní jezdí dost busů, kde díky invazi SORů se ani nebudou muset škrabat do schodů a třeba.

U Kolbenky, je "civilizace" cca k Jeně. Takže z nejzašší ulice je tam na tramvaj 280m. K metru a busům je tam cca 550m. To bych neviděl jako zásadní problém.
Jinak platí co jsem napsal předem. Lidi by se naučili chodit na spoj a upřímně neznám nikoho kdo i v Praze chodil na blint na interval 15-20 minut... Takže žádná změna.
A na odvoz vzduchu z továrních hal stačí MB...

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od mart337 » 02.12.2013 17:01

9001 píše:
mart337 píše:Tak to můžeš zrovna tak zkrátit 10 z Ďáblic na Kobylisy na polovic spojů, tam je taky metro a autobusy v docházkové vzdálenosti, zrušit Vinohradskou a Sokolovskou, tam máš taky metro v docházkové vzdálenosti.
Dáblice zkrouhnuté byly takže ok. Vinohradská a Sokolovská si rozhodně nezaslouží posílení co mají, ale oproti Kolbenově tam je naprosto jiná zástavba....
Ale vždyť Ti tam taky jezdí metro v docházkové vzdálenosti, tak jaký je rozdíl mezi Sídlištěm Ďáblice s metrem a se spoustou autobusů a Kolbenkou? Pokud se dobře pamatuju, tak o víkendu 10 a 17 z Ďáblic vozilo taky vzduch, vždycky tam nastupovalo tak do pěti lidí do jedné a druhá nevezla nikoho, tak by tam taky mohl jezdit jen každý druhý spoj. Lidi si ten kousek na metro přece dojdou. Co je to půlkiláček o berlích a nebo mrznout na zastávce 40 minut?

Odpovědět