Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Preference MHD

Příspěvek od Bobek » 24.5.2011 13:41

Ano, dnes a denně. Kdybych nevěděl, tak blbě nekecám.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od 9001 » 24.5.2011 10:03

bobek: Může se zeptat jestli si jako řidič jel touto křižovatkou? Já docela pravidelně a když pořádně najedeš, tak ti skoro protisměr ustřelí čumák a to oprávněně, protože tam jinak jet nejde. Opravdu vlastní zkušenost z obou směrů.

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Preference MHD

Příspěvek od Bobek » 24.5.2011 9:57

Ostatně, někteří tvůrčí řidiči busů už jízdu po TT praktikují (pravda, nelegálně), když je kolona obzvlášť výživná.

Taky mě sejří semafor Černokostelecká x Úvalská x Limuzská a hlavně ostrůvek v Limuzské, kvůli kterému stačí dvě auta, co se bojí pořádně si najet do křižovatky (nebo jedna 133), a na celý (byť nyní delší) cyklus neprojede už ani kolo. Roztomilé taky je, když ve štrůdlech v obou směrech trčí x plných autobusů a na hlavní se prodlužuje volno z centra prázdné tramvaji, pak padne zelená v relaci Úvalská-Černokostelecká zc, pak se vloží volno pro další prázdnou tramvaj... Ráno tam není problém chytit sekeru i přes pět minut. Místa pro řešení je přitom kolem křižovatky habakuk, ale to by se muselo chtít.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od 9001 » 24.5.2011 4:47

Martan píše:Všiml jsem si, že u nedávno rekonstruovaného semaforu 0.370 u Nádraží Strašnice zmizela ve směru od Hroudy doplňková zelená šipka pro auta vpravo (u rozjezdové výhybky do smyčky).

Netuší někdo proč? Přijde mi to letmým pohledem jako nonsens s tím, že ve výsledku budou stát nejenom auta, ale i busy od Strašnický akorát tak v delší koloně, nic víc...
Tam šipka nikdy nebyla, kvůli tomu, že se nevejde odbočující tram a auto.

Oficiální vyjádření ke kolonám ze strany MČ na jejich diskuzním foru je, že více lidí chce na Jižní spojku. Škoda, že zrovna tady se neudělá bus na koleje. Tento případ by opravdu přišel jenom na kyblík barvy, protože nájezd by se dal udělat před zastávkou na Hroudě a sjezd by byl jako vjezd do smyčky na čočky.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Grossák » 24.5.2011 1:11

Martan píše:Všiml jsem si, že u nedávno rekonstruovaného semaforu 0.370 u Nádraží Strašnice zmizela ve směru od Hroudy doplňková zelená šipka pro auta vpravo (u rozjezdové výhybky do smyčky).

Netuší někdo proč? Přijde mi to letmým pohledem jako nonsens s tím, že ve výsledku budou stát nejenom auta, ale i busy od Strašnický akorát tak v delší koloně, nic víc...
Mám pocit, že tam nemusejí vycházet obalové křivky na určité typy vozidel, tak se to muselo zrušit. Ale je to jen domněnka.

Uživatelský avatar
Martan
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: 08.9.2009 21:06
Bydliště: Z okna vidím pole, potok, louku i venkovský kostelík. A to všechno ve městě :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Martan » 24.5.2011 0:35

Všiml jsem si, že u nedávno rekonstruovaného semaforu 0.370 u Nádraží Strašnice zmizela ve směru od Hroudy doplňková zelená šipka pro auta vpravo (u rozjezdové výhybky do smyčky).

Netuší někdo proč? Přijde mi to letmým pohledem jako nonsens s tím, že ve výsledku budou stát nejenom auta, ale i busy od Strašnický akorát tak v delší koloně, nic víc...

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Re: Preference MHD

Příspěvek od Sirka » 23.5.2011 20:08

Bobik píše:Mě by zajímalo, proč ty nové SSZ běhají 24 hod denně, jestli to teda někdo ví. To kdo a proč rozhodl? Ještě bych to třeba pochopil na větších tazích, např Evropské, kde to je nejspíš proto, aby se tam v noci nejezdilo 160 (tak se jezdí "jen" 120).
Kdysi jsem někde četl, že nové SSZ musí být v provozu nějakou dobu nonstop, snad 2 roky kvůli záruce. Pravdou ovšem je, že některá notně zbytečná SSZ tvrdohlavě fungují i dále :evil:

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od Grossák » 18.5.2011 10:04

willyjeff píše:
Grossák píše:Problém na vzdáleném přihlašovacím kontaktu do centra. Už je vyřešen.
Děkujeme - potvrzuji. Dnes na lince 3 vše fungovalo. Mimojiné jsem ani nestál v Dlážděné, že by i tam provedena náprava?
Tak to netuším, ale nepředpokládám to. Kolikrát jste tam jel?

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od Fořtík » 17.5.2011 20:16

Koh-i-noor: Staré SSZ demontováno, nové zatím neběží, i když vypadá "kompletní". Dnes ve špičce křižovatka řízena orgánem s preferencí, k večeru již bez orgána. ;-)

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od willyjeff » 17.5.2011 20:05

Grossák píše:Problém na vzdáleném přihlašovacím kontaktu do centra. Už je vyřešen.
Děkujeme - potvrzuji. Dnes na lince 3 vše fungovalo. Mimojiné jsem ani nestál v Dlážděné, že by i tam provedena náprava?

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od Grossák » 17.5.2011 17:58

willyjeff píše:Nedávno to tu psal Fořtík a je to fakt, křižovatka u zastávky Podolská Vodárna hezky čeká až člověk přejede křížení do centra a padne stůj přímo před nosem.
Problém na vzdáleném přihlašovacím kontaktu do centra. Už je vyřešen.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od XSC » 16.5.2011 19:09

Martin Šubrt píše:Eltodo je jen firma, co nabízela své služby. Že je císařpán vůl, za to Eltodo nemůže.
Otázkou pouze je, jestli je císařpán pouze vůl, nebo z toho něco má. :D

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference MHD

Příspěvek od Bobik » 16.5.2011 16:28

Martin Šubrt píše:Na OD MHMP je to standard a tak to prostě bude :-)...
Aha, chápu, díky. Již jsem s několika magistrátními úředníky měl něco do činění. Komunikace možná, leč marná. Aneb bav se s volem o sobotě, když jde v pátek na porážku.... :roll:

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od Martin Šubrt » 16.5.2011 16:02

Jinak u Černého Mostu doporučuju busákům poslat návrh na vypnutí nového SSZ...to je teď nový trend, to projde :-)

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od Martin Šubrt » 16.5.2011 16:00

9001 píše:Eltodo už je nažrané. Přece jak psal MŠ je tu plán na cca 200 signalizací a je celkem jedno, kde budou stát. Bohužel se vedle ulice V Korytech našlo další zbytečné místo.
Eltodo je jen firma, co nabízela své služby. Že je císařpán vůl, za to Eltodo nemůže. Už jsem si opravil názor na řadu firem. Firmy tu jsou od toho, aby vydělávaly. Když je město Kocourkov tak pitomé, že si objednává a platí nesmysly, tak mu je prostě firma dodá. A Praha si objednala od roku 2007 do roku 2017 nějakých 230 nových SSZ, ovšem touží to ještě upgradovat na to, aby od roku 2007 do roku 2020 přibylo cca 500 SSZ... A pak už budeme nejlepší na celém světě. Že je ročně SKUTEČNĚ potřeba SSZ tak na DVĚ místa a u tří existujících se ukáže, že by SSZ potřeba ani nebylo, jest věc jiná :-).

Odpovědět