Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od 9001 » 24.7.2011 0:50

Grossák píše:Na SSZ Průběžná - V Korytech se objevila zatím zapytlovaná šipka od Průběžné vpravo, takže se snad již blíží úprava SSZ a obnova preference tramvají.
=D> =D> =D> =D> =D>

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Grossák » 24.7.2011 0:32

Na SSZ Průběžná - V Korytech se objevila zatím zapytlovaná šipka od Průběžné vpravo, takže se snad již blíží úprava SSZ a obnova preference tramvají.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od Grossák » 24.7.2011 0:21

pawel píše:ad ssz brusnice: take jsem na to vcera koukal. vi nekdo podrobnosti? bojim se bojim, ze vysledkem bude pro 22 dalsi minuta dve navic na ceste z brevnova do centra :(
Myslím, že tady to tak zlé nebude. Pokud zde bude izolované řízení, neměla by hrozit preferenční zmetkovitost semaforů na Malovance, kde jsou značná zdržení kvůli tomu, že tramvaj nemůže nárokem v reálném čase nárazově rozbít či narušit zbytnělou koordinaci pro IAD.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od pawel » 22.7.2011 15:48

ad ssz brusnice: take jsem na to vcera koukal. vi nekdo podrobnosti? bojim se bojim, ze vysledkem bude pro 22 dalsi minuta dve navic na ceste z brevnova do centra :(

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od Grossák » 21.7.2011 23:02

Já jsem viděl pouze obnovu SSZ bez doplnění přechodů, ale to už je hodně dlouho. Opouštění podchodů je tak troch móda, na jednu stranu se to dá pochopit, na druhou stranu, pokud můžu podchod udržovat v nezaplivaném stavu, je myslím dobré ho využívat a zbytečně neposílat chodce do vozovky. Pokud budou 2 řízené přechody, zvlášť pokud bude jeden i přes tramvajový pás, je to samozřejmě komplikace pro plynulost provozu zřejmě vč. preference TRAM. Na současném neřízeném přechodu u ulice U Nových vil je dost velká frekvence chodců a považoval bych za optimální ponechání současného stavu, včetně tohoto přechodu. Jenže na neřízený přechod přes dva jízdní pruhy žijeme asi ve špatné době.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od Martin Šubrt » 20.7.2011 11:21

9001 píše:MŠ Děláš si doufám srandu s tím, že bude SSZ i z centra pro auta??? Od čeho tam doprde... je ten podchod, který chtějí kultivovat. Pořád někomu nedochází že žádné křížení je lepší než světelné...
Na poslední studii okolí jsem SSZ z centra viděl, ale je možné, že v další fázi zmizelo. Ovšem spíš bych si tipnul, že ne :-). Aktivita ohledně kultivace podchodu přišla až poté. V jaké fázi je tam obnova SSZ teď si nejsem jistý, ale letos to podle plánu obnov a výstavby mělo být.

No jo, ale i s tím podchodem tam lidé nejméně na dvou místech masově stejně přebíhají...tudíž by asi přechod nebyl na škodu. Pochopitelně ale neřízený. Při cestách z té zástavby u Hroudy k metru je to do podchodu dost velká zacházka.

Uživatelský avatar
piskvorrr
Uživatel
Příspěvky: 391
Registrován: 09.6.2010 12:48

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od piskvorrr » 20.7.2011 11:17

9001 píše:žádné křížení je lepší než světelné...
Drobný detail: někomu zjevně dochází, že jakékoli křížení (včetně žádného) je horší než světelné, neboť pouze za světelné dostane zaplaceno. Modří již vědí...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od 9001 » 20.7.2011 11:04

MŠ Děláš si doufám srandu s tím, že bude SSZ i z centra pro auta??? Od čeho tam doprde... je ten podchod, který chtějí kultivovat. Pořád někomu nedochází že žádné křížení je lepší než světelné...

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od Martin Šubrt » 20.7.2011 10:06

Strašnická je otřesná už roky. Je tam pevný cyklus s jednou pevnou polohou pro tramvaje a druhou na výzvu. Autobusy v délce cca 25 sekund jsou tam vybírány cyklicky, i když tam žádný není, už od dob, kdy jich tam ještě od metra jezdilo víc. Tudíž dochází často k situaci, kdy na sebe čumí řidiči aut a tramvají a říkají si, proč to druhé pako nejede... Naopak, když bus vyjíždí, kolikrát se do svého volna netrefí.

Mou snahou bylo, aby se ulice V Olšinách stáhla do jednoho pruhu a mezi autobusovým zálivem a tím pruhem udělal ostrůvek. Praha 10 tu hodně touží po dvou povrchových přechodech. S tím ostrůvkem by šly udělat luxusně neřízeně. Pak s tím jedním pruhem se dala udělat i přednost pro tramvaje, nebo nechat i tu pro auta s tím, že auta nadávkuje ten povrchový neřízený přechod. Nicméně SSZ se dostalo letos do plánu výstavby, budou tam asi dva řízené přechody, auta stát i ve smru zc, nějaká geniální preference výjezdu busů apod. Opět na místě, kde semafor při troše snahy člověk vůbec nepotřebuje, je to tam přehlednější než třeba na té Palmovce...

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od Bobek » 20.7.2011 6:02

Myslím, že tam se průkopnicky vyzkoušelo, jak to nedělat, a od té doby to tam straší. :)

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od Fořtík » 19.7.2011 21:25

Co jsem u DPP, tak to na Strašnické funguje pořád stejně (blbě). Autobusové volno se kolikrát vybírá úplně zbytečně. 8-)

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od Karosák » 19.7.2011 13:28

Tak možná těm busům že to dává dlouho a že to "zahušťujou". Ale kdyby to byla nějaká náročná křižovatka s požadavky z mnoha směrů, ale tolik tramvají ani aut tam nejezdí a mělo by to lítat. Kdyby to bylo poladěný tak myslím nestojí nikdo, ale často tam čumí všichni a nic se něděje. (jen chodci se samozřejmě promenují volno-nevolno, ale to je na samosatné téma)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od 9001 » 19.7.2011 13:18

Karosák: Jestli myslíš, u metra Strašnická, tak ten je výživný už hodně dlouho. Občas se mi zadaří cestu Na Hroudě - Strašnická mít rychleji než tram.

Protože 26 vyjede ze zastávky, Vystojí si to na Průběžné x V Olšinách a pak si dá druhou čekačku u metra. Jinak co jsem si všiml, dává se nesmyslně dlouho volno busům ze zastávky...

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od Karosák » 19.7.2011 13:07

kruťák píše:Penny Zahradní Město opět zvesela kvoká (ze 6 průjezdů bylo 6 ok, možná náhoda, možná bylo něco vyfikundováno).
Protože jsem tam pečenej vařenej na sváčách, musím říct, že to s ním docela jde, ale odspoda je naprosto nevyzpytatelné. Předvěst by udělala větší službu, kdyby byla zakrytá pytlem-svítí skoro stále na stůj a křižovatka většinou OK. ALE Z:arrow: P : =můžeš P .. =musíš a pak je z toho jeden jelen a brzdí zbytečně :roll: To by chtělo doladit. Jinak Penny i Interspar na Zahraďáku jsou v posledních dnech (hlavně dopoledne) střídavě vypínány, tak třeba se něco změní. A když už jsem v tom kňourání, tak by mě zajímalo, jak funguje ten přejezd na Strašnické, to je žrádlo :? 2 tramky za sebou, obě to nepustí, ale současně to ani autům (busům) nedává volno, takže to dosti připomíná bezpečnostní zastavovací místo (z obou stran), nebo autoblok. Auta stojí-tramky taky :smt119
Jo a dopoledne rovněž hláška, se spouští SSZ Malý Břevnov.

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od kasme » 19.7.2011 3:42

Brejšín píše:No, nevím zdali už to tu někde bylo či né, takže začíná růst SSZ Brusnice.
a pár fotodůkazů... http://ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/ssz/brusnice/

Odpovědět