Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10206
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 15.1.2012 13:39

Karosák: S Brusnicí zkušenosti nemám, ale naprosto souhlasím s tvým tvrzením SSZ jsou skoro větši průser, než když je křižovatka bez SSZ. Když tam nejsou světla tak se většina lidí "bojí" a jede opatrně, ale takhle já mám zelenou, tak dám plnej kotel...
Viz Palmovka. Proudy aut tam jsou fakt silné a že by docházelo ke kolizním situacím a nebo drastickému zpoždění mi nepřijde, skoro mi přijde, že tramvaje projedou s menší ztrátou než když se čekalo na SSZ.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 15.1.2012 13:36

Karosák píše: Stalo se to někomu, nebo jsem měl jen dobrej matroš? Z:idea:
Tipnul bych si, že je to kvůli malému (nebo žádnému?) vyklizovacímu času.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 15.1.2012 13:34

Opět k Brusnici-Brejšín to popsal hezky, ale ještě jsem pocítil jeden neduh tohoto SSZ v časech dopravního ruchu > Nejednou se mi stalo (a myslím nejen mne) při cestě 22 DC, že si několik aut odbočujících od Pohořelce k Sirotčinci najede při svítící zelené (přímo Jelení) do křižovatky a čeká až proti (od Hradu) nic nepojede. Jakmile se mi rozbliká výzva, odklepnu ČB, auta od Hradu dostanou červenou a já už na své regulérní volno sjíždím do křižovatky. Právě v tu chvíli však ta cca 2-3 auta najetá v křižovatce na odbočení mají konečně možnost odbočit a "vypálí"-střelí to tam zprava. Poprvé jsem to nečekal a zaťápnul to, jeden tam jede pomalu přes ty železa. Dále už si na ně dávám pozor, ale myslím si, že jsou v tom nevinně, neb nemají jak se jinak z křižovatky dostat, než v tuto nešťastnou chvíli. Nevím jestli po mém průjezdu mají ještě čas, nebo už opět padá volno od Hradu, či jinde. Ale to už mi přijde, že SSZ se stává naprosto zbytným, až nebezpečným prvkem, protože podobné situace tam sice vznikaly, ale pravidla hry byla jasně dána. Co myslíte ostatní? Stalo se to někomu, nebo jsem měl jen dobrej matroš? Z:idea:

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Fořtík » 23.12.2011 23:11

Je to tam nějaké rozhozené. Dnes dopoledne obě křižovatky fungovaly nekoordinovaně, je to bída...

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Láďa » 23.12.2011 19:35

Brejšín píše:ne, jen tramvaji budou umět dát červenou i na dvě minuty (libovolně prodloužit cyklus)
Tak po dnešku to mohu potvrdit. Příjezd k SSZ Ječná x Sokolská DC 13:54, odjezd 13:57. =D> My přihlášeni + tram od Karláku. Jugoslávská x Legerova fungovala normálně.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 23.12.2011 14:44

Jinak dnes byla hlášena závada na SSZ Želivského, pro linku 19 a 26 vyhlášeny odklony. Asi na 30 minut. Ať žijí nové SSZ :twisted:

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 23.12.2011 14:07

Tož jsem včera zavítal párkrát do oblasti Malovanky a co se SSZ týče, byl jsem potěšen-ty 3 křižovatky jsou již patrně v režimu izolovaného řízení podporující preferenci (jak jsem se dočetl na pref. stránkách) a ke zdržení prakticky nedocházelo. Tu kolonu v Keplerově ale moc nechápu, když je to spodem přes Hládkov průjezdné a doprava od Břevnova/Strahova takovej štrůdl neudělá. Spíš mi přijde, že řidiči ještě neobjevili, že je už otevřeno, najedou na objízdnou trasu a na Malovance zjistí, že Myslbekova je zaslepena a pokračují rovně. Takže to by si ještě mohlo sednout Z:idea: Brusnice, to je bída, zkoušel jsem Grossákovu radu najet DC až na KO, ale jednou jsem stál u sloupku přesně a navolilo, podruhé jsem tak půl metru přejel a nic, takže to záleží, jak se zrovna KO chce a jaký vítr fouká od západu =P~ ZC jsem pak jednou vystál, mávaje protisměrné 22, opět proto, že jsem nebyl z dálky navolen a zblízka už bylo pozdě :smt093
Pak jsem taky přemýšlel o tvrzení 9001, že v Praze kromě Karmelitské, nemá tram další podobný špunt. Myslím si však, že Vinohradská DC je horká konkurence. Je ovšem otázka, jestli to lze klasifikovat stejně, neboť v Karmelitské není kam uhnout a je to o řešení celé oblasti, zatímco na Vinohradské je to o nedodržováním zákazu zastavení u chodníku a následnému vjíždění aut na koleje v souvislosti s absencí bumlíků. Ale ty tam možná nemůžou být kvůli šířce pruhu, v tom nejsem odborně způsobilý.
A ještě bych si dovolil upozornit na umístění DZ B 15 na most Legií od Divadla. Otázkou zůstává, jestli by nebyla lepší v opačném směru a kdo bude řešit její dodržování, ale mám tip, jestli tam není kvůli tomu, aby umožnila instalaci bumlíků v následném úseku (most, Vítěžná?) a nemusela se právě řešit ta šířka pruhu :idea:
Omluvte délku příspěvku, děkuji.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 21.12.2011 19:26

Já bych se dokonce odvážil tvrdit, že na tý Slévačský je čistokrevná antipreference. Když řidič přijede z centra, odstanicuje a chce se rozjet, tak přesně v tu chvíli padá stůj. Na druhou stranu, ať se rozjedete z konečný Lehovec s S<5sec, S<20sec nebo S<60sec, téměř pokaždé to padne na stůj v tom okamžiku, kdy víte, že by to člověk zastavil na magnety, ale rozhoduje se prostě pár setin a pak už to nezabrzdí a musí naopak přidat...Vysledoval jsem ale jediné pravidlo. Pokud z Ledovce vyjedeš přesně na vteřinu a hezky na max z vnitřní koleje (takže můžeš do 30km.h-1), tak to projedeš vždy v pohodě :D Ale pak tam nemaj bejt ty nehody, že...Prostě ukázkové SSZ, které je naopak nebezpečné...

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 21.12.2011 19:11

"Něco dělalo" jsem myslel výstavbu definitivní podoby, tedy ne sloupky se zátěží a kabely ve vzduchu, ale podoba "napevno". To bylo nějak na jaře 2011, ne ? A že má tohle nové být s preferencí je nejen samozřejmost, ale je to psáno i v preferenčním vysvědčení 2010. Tak asi nic :? Jinak že si tu nahlásíme nějaké nefunkční kontakty apod. je praktické, ale kdo by se vlastně měl starat-zajímat o takové paskvily jako je toto, nebo křižovatky vybavené detekcí, ale s nefunkční pref. protože prostě "SE neudělalo"? To bude asi skoro filosofická otázka, když, jak psal MŠ, SE vlastně ani neví, kolik světel je na blikačku apod., co? :?

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 21.12.2011 18:22

Karosák píše:... Nedělala se ta definitivní podoba křižovatky celkem nedávno ?
Tam se něco dělalo? Vždyť to běží v úplně stejné podobě 24hodin od té doby, co to postavili...Tahle celá křižovatka je jen další zářez do vymýšlení, jak zdržet dopravu (i IAD) aby byla co nejméně plynulá. I auta to totiž zastavuje na milimetr přesně, když přijíždějí od Kbelský. Jezdil jsem tudy asi 2 roky a stál jsem tam skoro pokaždý.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 21.12.2011 15:54

V posledních 2 dnech jsem zavítal do vzdálenějších vod a musím říct, že finální úsek Poděbradské je dobré antipreferenční kombo. Na křižovatce se Slévačskou mi přišlo, že se volnem v hlavním směru docela šetří-odshora je to dobrá trénovačka na brzdění 1. stupněm KB :? Nedělala se ta definitivní podoba křižovatky celkem nedávno ? Nemyslím si, že tam je taková intenzita tramvajové dopravy a takové nároky na volno z vedlejších směrů, aby to té tramvaji nešlo podržet... Na preferenčních stránkách jsem postřehl zmínku, že je sice udělaná po novu, ale detekce neběhá. Tak na co se čeká ? O absolutní preferenci se střežím zmiňovat. Zaprvé nevím jestli je to na takovéto křižovatce možné a zadruhé bych měl stát nohama na zemi :D U kus dál na tom nejsme lépe-výjezd z Hloubětínské ul. Chápu, že Kbelská je velká křižovatka, takže tam mi pevno nevadí, ale je poměrně dlouhé a právě Hloubětínská (a děsně pomalé dveře T6) mi způsobovala, že jsem to po odstanicování akorát nestihl :? Ale třeba to byla náhoda, jel jsem tam párkrát. Nicméně zdržení hned na začátku nepotěší a na té Slévačské mi to přijde vysloveně provokace a zbytečnost :(
Jinak děkuji autorům preferenčních stránek, až teď při ježdění je to pro mne hodnotné počteníčko!

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 21.12.2011 5:46

Dle pozorování za poslední 2 dny mi přijde že Hradčanská již funguje jak má. Super. =D>

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 681
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 19.12.2011 13:50

Divil bych se. Ale přivítal bych to.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 19.12.2011 1:21

Doufám že to "doladění" bude spočívat v tom, že se to tam na noc vypne.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 681
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 18.12.2011 23:11

Bobik píše:
Grossák píše:Brusnice zpočátku chodila pro TRAM blbě, pak se vyladila a volno padá většinou do jízdy.
Nesouhlasím. Poslední dobou (v noci, za dne tam nejezdím) vždycky čekám, i když jsem tam úplně sám široko daleko. Z obou směrů co jezdí 57.
Je fakt, že pro směr od Brusnice, kde jezdí 57 to podle mě nefungovalo pořádně nikdy. Takže snad v rámci doladění. Z opačného doleva doporučuju najet při zastavení v zastávce až na kolejové obvody, zablokuje se výhybka a tramvaj se směrově přihlásí už před zastavením v zastávce. Dokud zde nebude ROV, tak asi takhle... :(

Odpovědět