Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 12.5.2020 22:22

Ať to tvrdil kdokoliv, nenašla se síla, která by tu značku přemístila. Takže využij sílu svého barytonu a vyraž hulákat na ODA. Jménem svým. Tam se na Tvé pravdy jistě třesou. Když se Ti něco podaří prohulákat do reality, třeba bude jízda zas o fous lepší.
9001: Ano, to se taky obávám. Buď moc vysoko, nebo moc nízko. Obojí by asi neprošlo přes schvalovací kolečko.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 12.5.2020 20:45

Vítej zpět :devilsmokin

Není spíš základní problém u ND, že ji není kam na ten sloup fyzicky dát ? :-)

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 12.5.2020 18:19

tak jste se mě tu úplně nezbavili, asi někteří budou litovat, ale NARAZIL JSEM PRÁVĚ NA DOKUMENT MINISTERSTVA DOPRAVY - http://www.pjpk.cz/data/USR_001_2_8_TP/TP_65.pdf, na jehož straně 28 mě zaujalo:

"c) značky upravující přednost na křižovatce (č. P 2, č. P 4 a č. P 5) se umísťují zpravidla samostatně.
V odůvodněných případech lze společně umísťovat:
- se značkou č. P 1 značku č. B 20a „Nejvyšší dovolená rychlost‘‘
- se značkou č. P 2, č. P 4 a č. P 5 značku zakazující odbočování (č. B 24a, č. B 24b) nebo
přikazující směr jízdy (č. C 2a až C 2f), (obr. 11)
Zákazová nebo příkazová značka se umísťuje pod značku upravující přednost v jízdě.
"

KDO MI TO TADY KDYSI OPAKOVANĚ O KŘIŽOVATCE ND OD JIRÁSKOVA NÁM. TVRDIL, ŽE TA PROMĚNNÁ ZNAČKA O PŘIKÁZANÉM SMĚRU JÍZDY - https://goo.gl/maps/4Up9pthFmmKx8UpLA NESMÍ BÝT NA SLOUPU/SSZ SE ZNAČKOU UPRAVUJÍCÍ PŘEDNOST - NEBYL TO DEMON?

Takže aťz to byl kdo chtěl - jde se svým nesmyslným tvrzením někam, a okamžitě začne tvrdit všude možně pravdivou skutečnost!

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 11.5.2020 17:24

V obnově je taky Veletržní palác a Nádr. Braník.
Braník má důmyslný pevný cyklus, který mi při výjezdu ze smyčky obvykle naloží 2 minuty zpoždění. Jsem zvědav, co tam bude po obnově. :roll: #-o

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 11.5.2020 15:19

Demontováno SSZ Čechův most x NEB :shock: Ale jsou tam malůvky a zábradlíčka Pumexu, takže další obnova....

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 06.5.2020 16:50

Konec pohodlného přecházení: Tlačítka na pražských semaforech se budou muset opět mačkathttps://www.blesk.cz/clanek/regiony-pra ... ackat.html
Od druhé poloviny března nemuseli Pražané mačkat tlačítka pro chodce na semaforech. Magistrát nechal přenastavit všechny přechody kvůli pandemii koronaviru covid-19, aby an tlačítka nemuseli chodci sahat. Podle mluvčí Technické správy komunikací Barbory Liškové nyní probíhá změna, která by měla být dokončena nejpozději v pátek 8. května.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 05.5.2020 17:14

Taktéž U Zvonu.

Další zábava se na nás chystá na Plzeňská x Radlická - u chodníku je připraven les provizorního hardwaru.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od demon » 05.5.2020 6:32

Potvrzuju zrušení chodeckého teroru v Rumunské (netramvajové SSZ), na obou přechodech na Vinohradské, na Orionce, na Krematoriu i na Zborově. =D>

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 04.5.2020 23:03

Grossák píše:
04.5.2020 19:33
...Dobrá situace není ani na dlouhých přechodech, které generují dlouhá stůj pro TRAM a přitom přihlašovací detektory jsou příliš blízko před SSZ.
Ač jsou přihlašovací kontakty dokonce 2 a v dostatečné vzdálenosti, je solidním peklem malý Eden. Odjíždím z Koh-i-nooru a na obzoru červená. Za sekcí to nechám koulet a pořád červená. Mezitím na velkém Edenu už volno. Nepadne a nepadne, bo plnotučná zelená pro chodce. Dojde až na úplné zastavení. Do pár vteřin se sice vlak dočká volna, ale nemá smysl zadávat víc jak 2. stupeň, bo na velkém Edenu právě stydne zelené vlákno. Tam rozhodně citelné zhoršení.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 04.5.2020 19:33

Na některých místech skutečně tvrdé chodecké výzvy zmizely, a to na základě podnětů pracovní komise. Zejména bylo třeba pomoci nočním autobusům, dále tramvajím a také autům.
Pokud někde utíká volno, nemusí to být přímo způsobeno tvrdou chodeckou výzvou. U signalizace s kvalitní preferencí je dopad minimální. Sparta, Dvorce, Biskupcova. Tam, kde se příliš neopatrně zacházelo třeba s preferencí chodců pro přístup na zastávku, nastal chaos. Třeba SSZ Partyzánská - Vrbenského, Depo Hostivař, na obou odstraněno. Dobrá situace není ani na dlouhých přechodech, které generují dlouhá stůj pro TRAM a přitom přihlašovací detektory jsou příliš blízko před SSZ. Například Jahodová (výzva odstraněna), Dřevčická.
Na některých místech byly příčinou problémů běžné závady v detekci tramvají: Svatoplukova, Fidlovačka. Po opravě ok. Myslím, že Kublov je nyní také ok.
Na některé další, které tu zazněly, se zkusím tento týden podívat. Případně prosím o další tipy. Díky.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od demon » 04.5.2020 19:31

Asi se to skutečně pozvolna lepší, protože ráno jsem by nucen projet jen asi tři plný červený a tak dvě tmavězelený... :lol: :lol: :lol:
Na blikačku byla třeba i Černokostelecká x Sazečská.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 04.5.2020 12:51

Také mi přijde, že chodecký teror zvolna opadává, ale cítím tu souvislost s instalací velkých "loketních" tlačítek. Či spíše klapek. Nicméně třeba včera Škola Radlice - první 2 kola do cca 9 hodin krásná preference, zelená držela od obzoru k obzoru. Zbytek šichty ale klidně stůj před čumák a plnotučné volno pro chodce přes celou šířku. Samozřejmě chodci nikde...
Na blikačku v noci třeba i Mezi Hřbitovy, Radlická x Žen. domovy, provizorní SSZ u OC Hostivař a můžeme jmenovat další.

K tomu bych rád dodal, že se NĚCO stalo na Vypichu :!: :shock: Zaprvé byla vyměněna malá tlačítka ta klapky, takže se mírně zlepšily poměry na odbočení do/ze smyčky. No zlepšily, spíš mi to připadá jako návrat k původnímu stavu, takže třeba po hlavním volnu se nutně nemusí vybírat chodci, ale dá to odbočení a může tak vlak uhnout.

Ovšem přibylo i velké žluté čudl na výjezdu BUS, asi jako doplněk k detekční kameře. Možná je to záloha, kdyb kamera kixla. Každopádně se mi stalo při posledním výjezdu nevídané Z:arrow: Na hlavní padlo stůj a nejenže se nevybrali chodci, ale promptně padlo volno na výjezd, aniž by byl vypouštěn vzduch, nebo kolizní BUS z terminálu :!: :shock:

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MOp » 04.5.2020 9:14

U nás na Zelené ode dneška též již není pevný cyklus.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 04.5.2020 8:35

von Špilberk píše:
04.5.2020 8:31
Ale původně to jelo celou noc naplno.
Fakt? Jsem nějak nezaznamenal. Ale je pravda, že na Albertov se v noci prakticky moc nedostanu (to jedno pořadí 93 se nedá počítat) a na Hradčanský to jede naplno bohužel co chvíli, když jsou v noci zavřený tunely.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 04.5.2020 8:31

Bobik píše:
04.5.2020 8:25
Už dlouho, jenže! Hradčanská i Albertov je "na blikačku s podmínkou" - tzn. sice to bliká, ale jen na oko - přijde Jouda Joudovič, zmáčkne čudla na pustým zhasnutým přechodu, SSZ se probere k životu a nějakou dobu prudí, než zase zhasne.
Jo, já vím. Ale původně to jelo celou noc naplno. Takže návrat k "normálnímu" stavu. 8-)
Když se původně rozšajnherovaly semafory, tak mi např. při stanicování vždycky utekl Kublov (většinou ZC i DC) a už pár dní zase neuteče a čeká. A je to vidět i jinde, kde se pohybuju jako chodec, třeba na Budějovické.
Teď jen čekám, kdy o tom pan radní bude mít příspěvek na FB, ale asi budu čekat marně. #-o
Naposledy upravil(a) von Špilberk dne 04.5.2020 8:41, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět