Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 22.5.2022 1:04

No tak alespoň jedna trošku dobrá zpráva. A bude i plně funkční preference, nebo "jako obvykle" jen pro první tramvaj - takže to, jako na spoustě jiných míst, ta první té další (v libovolném směru) svým průjezdem shodí (nejlépe před čumákem)?

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 21.5.2022 22:24

Budou odbočovací pruhy a směrové signály vlevo.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 21.5.2022 14:00

Stačilo nechat zastávku ZC před křižovatkou a bylo by to OK. Ostatně jsme to tady na TF už před lety předpovídali, že zastávka za křižovatkou zvýší počet nehod, což vyvolá "nutnost" semaforu.
Bobík: když se zruší pár ošklivých a zlých parkovacích míst, která ve městě stejně nemají co dělat, tak by se odbočovací pruh vejít mohl. Ale snad bude taky cyklopruh, ne :?: :D

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 21.5.2022 13:32

Nechci ti brát iluze, ale zdaleka nejvíc ran tam bylo při levém odbočení. A silně pochybuju, že tam bude samostatný odbočovací pruh, vždyť se tam ani nevejde. Takže zhoršení protože semafor a ta největší bolest stejně nezmizí a pod tu tramvaj to tam budou posílat dál.

Uživatelský avatar
Ústečák
Uživatel
Příspěvky: 187
Registrován: 04.8.2019 9:55

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Ústečák » 21.5.2022 11:27

Nutno dodat, že tady těch ran bylo tolik, že je to dobře. 🙂

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 21.5.2022 10:18

Křižovatku na Petřinách uzavřou opravy. Vzniknou i nové semafory
https://www.blesk.cz/clanek/regiony-pra ... afory.html
Silničáři zde začnou v pondělí 23. května opravovat křižovatku ulic Na Petřinách a Na Větrníku. Práce, při kterých budou rovněž vybudovány semafory, jsou naplánovány do konce letošního srpna.
Hurá, nový semafor. :D

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 19.5.2022 10:52

Taky díky. @3644

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 19.5.2022 10:13

Malostranská DC zjištěna závada na výstupu EOV. Opraveno. Díky.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 19.5.2022 6:08

Otázka - proběhla nějaká úprava na Chodovské? Cyklus v noci je už asi jenom minutu, avšak "odměnou" za to tramvaje vyhrály jen pětivteřinové volno.
Takhle, ZC se mi ze dvou průjezdů vždy podařilo volno stihnout, ale bylo to poněkud "ostrý", DC je to pořád loterie, ale čekání je alespoň o tu půlminutu kratší.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 18.5.2022 11:26

Petrohradská: důvodem chování SSZ v tomto případě bylo, že při příjezdu tramvaje do zastávky řidič přejel blízký přihlašovací kontakt, který je za označníkem. SSZ počítá s tím, že ho tramvaj přejede po výjezdu ze zastávky. Proč šla auta vlevo, nevím, ale videodetekce dovede být velmi spolehlivá jen za ideálních podmínek.
Dlouhá zc: 10% TRAM dc neodhlašuje, předám.
Vršovické nádraží v době slabšího provozu opravdu není ideální. Současné dopravní řešení vychází z toho původního, které tam bylo ještě před zavedením preference, a to má určitá systémová omezení. A tím je i max. délka volna pro TRAM, která je v kratším cyklu prostě kratší. Myslím, že bude třeba s tím něco udělat. Původně se s krátkými programy počítalo pouze na noc, teš se používá i o víkendech...
Na SSZ přechod Užocká trpí dlouhodobě hlavně odhlašováky. Podíváme se na to.
Obecně Vršovická je DC trochu lepší díky větším předstihům přihlášení ke Sportovní a Petrohradské.
Průběžnou by zlepšila vložená fáze, ale ani tak by nemohl tenhle směr všechno ostatní pokosit, tak se udělala aspoň ta rychlostní výhybka. :)
Na malé Želvě to nikdy nebylo jinak. Motivem je zjevně snaha o to, aby volno z kopce nesvítilo, pokud by TRAM musela zastavit hned na křižovatce. Myslím, že aktuálně je to vyladěné. Pokud tam není střídání.
Díky,

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 17.5.2022 11:38

Dlouhá třída DC má tu nepříjemnou vlastnost, že utíká před čumákem (a pochopitelně okamžitě pouští bok). Nevím, jak přes den, ale v noci tam magnetím docela často.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 17.5.2022 9:29

Já přes Vršovice včera taky jezdil a pocitově problém spíš ZC. Od Nádraží Vršovice k Bohemce to nebylo zrovna plynulé, spíš od semaforu k semaforu. Naopak od Bohemky k Nádraží Vršovice bez problémů.
Rychlostní výhybka na Průběžné mi přijde jako úplně zbytečná investice, protože úspěšnost plynulého průjezdu rovně není ani 50:50, ale tak 1:5.

Na Želvě mě málem ranila mrtvice, když jsem zjistil, že stav, kdy tramvaj do kopce do zastávky přes přechod jede, a tramvaj z kopce stojí a čumí na stůj, stále trvá. :prase

Starší: A když už jsme u těch podivně krátkých volno, tak mám pocit, že někdo "vylepšil" Malostranskou DC, protože mi s l.18 opakovaně uteklo volno při stanicování, a to nebyl žádný nástup/výstup davu Japonců. Prostě pocit, že to volno čekalo a teď nečeká. Navíc skoro furt svítí volno doprava, i bez výzvy nebo se rozsvěcí výzva sama od sebe, i když ani nic nejede z Letenské na Malostranskou.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 16.5.2022 21:04

Petrohradská nevím, ale to Vršovický nádraží potvrzuju. Tam je to loterie i večer.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od demon » 16.5.2022 18:06

Já tam včera DC taky jednou magnetil, i přestože jsem to trochu očekával.
Na vršovickym nádraží taky běhá superhypercyklus, kdy nemůžeš zevlovat v zastávce ani o vteřinu dýl, než je nezbytně nutný, což znamená tak do pěti vteřin od otevření začít zavírat, jinak padá stůj a probíhá celej cyklus, někdy obohacenej i o levý odbočení, někdy tě milostivě pustí dřív než virtuální IAD. Pravda dá se to vysledovat podle souběžnýho přechodu, když jde do červený se zastavením tram v zastávce, bude to honička.
Tož to sem takhle stihnul volno v poslední vteřině a ženu se k Petrohradský, kde bylo volno, ale výzva potmě, no a tak 20 metrů před křižovatku bum na stůj...
Takže tak úplně hitparádový to teda neni.
A abych taky něco přidal, přihlašováky do přechodu mezi Slávií a Kubání poměrně často asi haprujou. Nejdřív nepřihlašoval (nesvítila výzva) jen ten DC, ale teď už je to běžný i u toho ZC. Sice jsem tam magnetit nemusel, ale příjemný to neni...

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 16.5.2022 15:26

To je karmou :D Já měl v sobotu 6 a bez problémů. Log se pravděpodobně vede, když jsi uvedl čas, Grossák to možná někde vyhrabe. Ale za mně stále bez zjevné závady.

Odpovědět