Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 13.12.2014 13:12

Asi bych měl někomu poděkovat, že na křižovatce Odborů jsou opět ZC i DC v plné fukčnost výzvová návěstidla tzv. stromečky = viditelně svítící i blikající před změnou signálu (z volna na stůj i opačně).

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 13.12.2014 12:39

Ano, Mezi hřbitovy potvrzuju.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 13.12.2014 11:52

Bohužel musím konstatovat, že zatímco ve středu ještě předvolba na SSZ Mezi Hřbitovy svítila, včera už opět ne a zase semafor zastavuje vlaky, aby pustil auta odbočující do ulice U Nákl. Nádr.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 12.12.2014 19:09

Nějak v noci zlobí Kohinor. DC (57) to nejdřív (po delší době volna a zelené přímo) hodilo odbočovací šipku vlevo (i bezdůvodně), pak se teprve uráčilo volno vpravo. A stromeček pro volno přímo nejdřív cca čtvrt minuty blikal, než se něco stalo.
ZC mě to nenavolilo vůbec, musel jsem s kličkou, ale jel jsem tím směrem jen jednou, tak nevím, kdy je chyba. Zdali v kontaktu, nebo jinde.

Filip

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Filip » 12.12.2014 18:32

Afterman píše:
Filip píše:Prosím o kontrolu SSZ do smyčky Kotlářka. Včera jsem tam dvakrát jel, výhybka se přehodila, ale výzva se nerozsvítila ani jednou, musel jsem ručně. Jestli tam nebude problém, děkuji =D>
A zajel jsi až k výhybce?
Jo až těsně k jazykům. Kolega mi říkal, že to tam údajně ani přes den nešlo. Příště to tedy nahlásím na PDT.

Afterman
Uživatel
Příspěvky: 149
Registrován: 14.9.2012 21:43

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Afterman » 12.12.2014 18:21

Filip píše:Prosím o kontrolu SSZ do smyčky Kotlářka. Včera jsem tam dvakrát jel, výhybka se přehodila, ale výzva se nerozsvítila ani jednou, musel jsem ručně. Jestli tam nebude problém, děkuji =D>
A zajel jsi až k výhybce?

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 12.12.2014 16:32

Na SPK je opravdu problém. Zkusím něco. Příčinou je ale hlavně opravdu ta zeď, protože kvůli (ne)zipování jedou auta za silného provozu výrazně pomaleji a obvykle nějaká uvíznou v křižovatce.

S Kotlářkou prosím raději na dispečink.

Filip

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Filip » 12.12.2014 14:55

Prosím o kontrolu SSZ do smyčky Kotlářka. Včera jsem tam dvakrát jel, výhybka se přehodila, ale výzva se nerozsvítila ani jednou, musel jsem ručně. Jestli tam nebude problém, děkuji =D>

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 12.12.2014 11:35

Tip na vyladění: Nevím, jestli se to pohnojilo teď, nebo co, ale je problém s IAD na kolejích při odbočování na kpt. Jaroše. Ta auta jsou zastavena druhým semaforem-přechodem směrem k tunelu. Nejprve jsem to prisuzoval opravě zdi a vzdouvani kolony, ale při bedlivejsim pozorování lze spatřit, že červená autům padá takřka současně předi za prejezdem, projíždějící jsou pak lapeni přesně mezi SSZ na koleje. Šlo by na to mrknout?

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 12.12.2014 1:58

Grossák píše:Podbaba je opravdu mizerná. Už snad rok se má dělat nějaká úprava, kde jsme požadovali zlepšení. Výběr ze smyčky vždy možný až 2x do cyklu. Zkusím se na to zeptat. Projekt už dávno je.
Přitom ta křižovatka se mi nezdá, že by vyžadovala takovou antipreferenci, jakou se místní úprava SSZ vyznačuje. Pro představu, kdo tam do těchhle končin nezavítá: https://www.youtube.com/watch?v=VU7LIdvYf74 (byl obutej první podvozek, takhle jsem to už dostal do ruky, šílenost :evil: )

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 11.12.2014 23:23

Zrovna metro nelze úplně ignorovat. I kdyby tam bylo jen ono. :)

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od P_V » 11.12.2014 22:47

Nejvíc zbytečná je zastávka Kobylisy, nebýt toho metra :)
Ve smyčce Březiněveská bych otočil směr průjezdu, aby to bylo shodné s autobusy. Výstupní zastávka by pak byla za vjezdem, nedaleko nácestné.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 11.12.2014 20:25

Zastávka Střelničná je zcela bezvýznamná. Nečiní dostupnou žádnou lokalitu, která by nebyla obsloužena jinými zastávkami. Obě sousední jsou nevhodně blízko a obraty jsou minimální. U zastávky Ke Stríce jsou obraty vyšší a kdysi jsem ověřil, že po jejím zrušení bude z určitých okrajových lokalit dostupnost nejbližší zastávky MHD lehce přes 5 minut. Ale s ohledem na blízkost zastávky Kobylisy, která je bezbariérová (což Ke Stírce nebude možné podle mého názoru ani v budoucnu), bych se i u ní přikláněl ke zrušení.

Naopak si nemyslím, že by se měla rušit Březiněveská. Přece jen oblast, kterou zasahuje, je poměrně velká. Dokonce bych zvážil zřízení výstupní zastávky v obratišti Březiněveská. Stejně tam jezdíme i zastavujeme, ale lidi tam nevozíme.

Ale celkově je třeba zde počet zastavení zredukovat. Rozhodně by to oživilo zájem o tramvaje.
Naposledy upravil(a) Grossák dne 11.12.2014 23:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 11.12.2014 20:02

Naprostej souhlas =D>
ČSAD Smíchov to samé a při reko zlikvidovat i ostrůvek...

-KUBI-
Uživatel
Příspěvky: 118
Registrován: 05.2.2012 18:39

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od -KUBI- » 11.12.2014 18:59

K té Střelničné. Co takhle řešení v podobě zrušení této zastávky? Tramvajové zastávky se na severu po otevření metra nechaly jak byly, přitom mezi nimi vyrostla nová zastávka Kobylisy a hlavně stanice metra, která frekvenci cestujících zastávek Ke Stírce, Březiněveská a Střelničná téměř vynulovala. Já bych všechny tři zmíněné zrušil v rámci zrychlování tramvajové dopravy :) A teď do mě...

Odpovědět