Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 11.2.2014 10:00

Myslím, že když si každej vezmem plátek pilky na železo a pokaždý, když se půjdem navolit kousek naříznem, bude to dole dřív, než dojde k případné úpravě.... :lol:

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Martin Šubrt » 11.2.2014 9:58

von Špilberk píše:Bude to trapné, ale dotaz na Želvu M ZC. Včera jsem stanicoval za l.26: samozřejmě jsem za ní neprojel, samozřejmě jsem musel s kličkou a vyhnil jsem tam minutu a půl. :prase To se vážně nedá nic dělat :?: A když už to musí zdržovat, nemohlo by se tam aspoň nastavit trvalé přihlášení tramvaje, když to řádnou detekci druhého vlaku neumí :?: [-o< [-o<
Debata viz předchozí stránka tohoto tématu ;-). Je to na cestě k řešení, ale cesty páně a SSZ jsou v Praze dlouhé a nevyzpitatelné ;-)

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 11.2.2014 7:21

Bude to trapné, ale dotaz na Želvu M ZC. Včera jsem stanicoval za l.26: samozřejmě jsem za ní neprojel, samozřejmě jsem musel s kličkou a vyhnil jsem tam minutu a půl. :prase To se vážně nedá nic dělat :?: A když už to musí zdržovat, nemohlo by se tam aspoň nastavit trvalé přihlášení tramvaje, když to řádnou detekci druhého vlaku neumí :?: [-o< [-o<

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 11.2.2014 6:37

johndj Z:arrow: Buď v klidu, stojíme tam všichni. :D Já tam obvykle čekám na volno přímo, zatímco se vybírá volno k Dejvicím. Před tebou je alespoň ta tramvaj, přede mnou bus obvykle není. Nojo, co naděláme, holt systém hodný jednadvacátého století... :lol:
Psal to tu před časem tuším Grossák - problém je v detekci tram/bus, nějak nás to neumí rozlišit. Ale prý řešení existuje, tak možná v příští pětiletce se dočkáme, když budem hodný a Eltodo se pochlapí. 8-)

chemik Z:arrow: JENOM 40 vteřin? Co bys nechtěl výhodáři, takovej fofr. Na Dlabačově ZC od Hládkova se v noci na pustý křižovatce čeká i několik minut, pokud chceš jet legálně. :devilsmokin

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od chemik » 11.2.2014 3:16

co bude s tou Evropskou? Červenej vrch, Veleslavínský nádro - mám rád pevný cykly, ale zírat v noci 40 vteřin na stůj a bejt na křižovatce zcela sám, to už je rajcovní manuální sexuální praktika, neboli rukodílo...

johndj
Uživatel
Příspěvky: 185
Registrován: 05.4.2009 21:17
Bydliště: Zličín
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od johndj » 11.2.2014 0:05

Bylo by prosím možné něco udělat s Prašným mostem hlavně ve směru DC, aby se tam zbytečně nehromadily busy? S autobusem tam mám průměrné zdržení 1, 5 minuty při zatáčení do Dejvic. Pokud jede před mnou tramvaj rovně k Hradčanské, už si to tam na beton musím odstát. #-o

Filip

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Filip » 10.2.2014 23:34

Včera odpoledne SSZ Veletržní palác neskutečně zdržovalo. Tři kola tamtudy jsem vždy čekal 3 minuty než padlo volno. Kolona aut byla až za Výstaviště.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 10.2.2014 23:01

Zdravím. Ano od Chotkáčů funguje předkontakt. Den po 12 jsem měl 18 a tak má často ZC dost času. Tak že jsem se loudal a čekal že to uteče, vytrvale to čekalo. S 12 to přeplo výzvu vpravo až po přestavení EOV, ale i tak padalo velice brzy.

Hradčanská a zda-li něco bylo proti? No rozhodně nic nejelo, ale možná stálo v zast. ZC, teď už nevím.

Sparta samozřejmě problém nečiní, předvěsti tam jsou a fungují, tak že OK.

Ale když už jsem u těch předvěstí, jsou místa kde je předvěst na "stůj", jede se opatrně a stejně se projede...
Ovšem teď nic konkrétního nevymyslím, jen že se to stává.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 10.2.2014 22:47

K té Hradčanské říct nemůžu, ale tipuju, že se tam nic nezlepšilo. :) Mělo by se tam něco upravovat, protože ta 12 je (byla) špatná. Prodlužování tam určitě bylo i dřív od EOV, což je ale skoro nic. Nebo jste zaznamenal i prodlužování od vzdálených kontaktů? Prohazování fází tam je takové, že normálně se zelená od Badenky vybírá až po oblouku pro 12. Ale od tramvají v relaci Hradčanská - Badeniho a zpět to může jít naopak. Ale klíčem ke zlepšení pro 12 je, aby její oblouk mohl jít podruhé v cyklu. Pomohlo by to i při různých výlukách, a nejen TRAM, ale i autům.

Spartu jsem viděl a funguje v pořádku. Nejsme na železnici, takže volno pro TRAM nemůže trvat donekonečna. Pokud je přihlášeno více tramvají, na tu "několikátou" už to čekat nemusí. Takto to funguje průřezově na celé TRAMsíti. Řadič SSZ pracuje nejvýše v sekundových krocích. Ale chtěl bych Vám připomenout, že toto SSZ má předvěsti. Pokud bez povšimnutí projedete předvěst na stůj, není zrádné SSZ.

Na Letenském náměstí jsem si v sobotu všiml pevného programu o délce cyklu 120 sekund, s volnem pro TRAM 75 sekund. Většina TRAM projela plynule, kolony aut na bocích stály donedohledna. Proč a odkdy to tam běhalo, netuším. Ale preference to nebyla. Dnes tam opět byla klasická dynamická stovka a tramvaje s SSZ dělaly pouze to, že rozsvěcely a zhasínaly výzvové signály... Preference to není.

Koukal jsem, jaká jsou na přechodu Hradčanské data. Začátek volna podle 50 km/h, ukončení volna od posledního kontaktu 78 m před stopčárou typicky 28 km/h, o prodloužení se rozhoduje na 40 km/h (výjimečně to může počítat na 40 km/h v úseku). Doladění (případně uříznutí) by to chtělo, ale problém v datech asi nebude. Spekuluji, že mohla stát TRAM v protisměru, která si volno prodlužovala, nebo že tam blbla videodetekce - což tam bohužel občas vídám - a na Vaši TRAM to už vůbec nečekalo.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 08.2.2014 14:31

• odbočení na Hradčanské konečně preferuje i dvanáctkovej oblouk

S 12 se čekalo kolikrát skoro celý cyklus, teď to prodlužuje, nebo prahazuje fáze. Zdržení minimální.

• Sparta neustále před vozem na stůj, ohlašuje protijedoucí i předchozí vlak; ovšem ZC to jednou snad i čekalo

Zrádné, někdy čeká, někdy ne. Zkrátka jedou dvě tramvaje proti sobě, projede jedna a druhé to padne na stůj i když by projela během chvilky.

• Letenské preferovalo snad už i kolem 17:00

Prodlužuje fáze, dříve to dělalo jen v noci, možná víkendy. I v PD zdržení malé.

-----------------------------------------------

No a pak bych měl postřeh z Hradčanské, západní SSZ u zastávky, jedu DC je na volno.
Mám tam 50, ale vidím chodce jak jsou natěšení, tak brzdím tak na 35. Padá na stůj, nechci jít na KB.
A v úrovni čela tram už vidím zelené panáčky. Čili nepreferuje zas tak dobře a nebezpečně krátká vyklízečka. Resp. to asi přepokládá že tram přijíždí 50, nevím.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Fořtík » 08.2.2014 12:55

Grossák píše:Jinak, na Bruselskou se asi vydám. Už to nějak trvá...
To jsem zvědav, co oko odborníka najde za závadu. 8-)

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 08.2.2014 10:52

Petrpes píše:Po letech 12:
• odbočení na Hradčanské konečně preferuje i dvanáctkovej oblouk
• Sparta neustále před vozem na stůj, ohlašuje protijedoucí i předchozí vlak; ovšem ZC to jednou snad i čekalo
• Letenské preferovalo snad už i kolem 17:00
• Štross odřezat :)
• no a od Manin DC by to mohlo déle pouštět auta, neb hrozí že zůstanou na kolejích, jinak paráda
Zajímají mne podrobnosti k prvním 3 bodům. Díky. Jinak, na Bruselskou se asi vydám. Už to nějak trvá...

petr91
Uživatel
Příspěvky: 324
Registrován: 31.10.2008 8:25
Bydliště: 7 a 22

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od petr91 » 07.2.2014 17:28

Dočasný přechod přes ulici Národní. Myslím, že vytěžení a opětovné vrácení bumlíků by bylo lepší řešení. #-o
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 03.2.2014 21:15

Po letech 12:
• odbočení na Hradčanské konečně preferuje i dvanáctkovej oblouk
• Sparta neustále před vozem na stůj, ohlašuje protijedoucí i předchozí vlak; ovšem ZC to jednou snad i čekalo
• Letenské preferovalo snad už i kolem 17:00
• Štross odřezat :)
• no a od Manin DC by to mohlo déle pouštět auta, neb hrozí že zůstanou na kolejích, jinak paráda

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Fořtík » 03.2.2014 21:04

MM-Mikulovsky píše:no včera jsem se v okolí oné SSZ skutečně nemíjel s protijedoucí TRAM, ale byl tu původně předpoklad "odhlašování" sám sebe 2. "brnkačkou" (umístěnou za označníkem Bruselské DC), což se tedy asi neděje a chybně odhlašuje pravděpodobně protější TRAM ZC.
Nikoliv, pořád se odhlašuješ sám. Když svítí červená, tak po odjezdu ze zastávky přihlášení zůstává, když se rozjíždíš do zelený, stromeček zhasne. 8-)

Odpovědět