Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 06.10.2011 6:24

willyjef Štross se sice podařil, ale na Republice ZC pěší zóna stále nekončí, takže nápravu nijak rychle neočekávám.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Fořtík » 06.10.2011 1:01

Tumáš, Milane, čti si:

viewtopic.php?p=51086#p51086

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 05.10.2011 22:08

MM-Mikulovsky píše:A nedá se tak náhodou MHD zařadit pod tuto "tvou vlastní" formulaci?
Lámu si hlavu nad tím, proč zdůrazňuješ mojí vlastní formulaci? Je to podle vyhl. č. 30/2001 Sb., která provádí zákon o silničním provozu (361/2000 Sb.). V ust. §15 odst. 3. Přesný odkaz zde: http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/DFE87D0 ... Word30.pdf (jestli se to takhle dá skopírovat)...Hele, ale jak řikám, jen aby si toho nevšiml nějaký rejpal a nepostavil se před tu značku a nezavolal na PDT ;-) Já to nebudu, už jsem rezignoval na náš absurdistán. Viz. nyní čočky za křižovatkou :D Už se těším, až se to zasekne, jak to nové (a takto překombinované) křižovatky, tak rády dělají.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Absolut » 05.10.2011 22:00

Tramvaj není dopravní obsluha.

Na Želivského se s dovolením nejdřív pojedu podívat a pak teprve k tomu napíšu cokoliv dalšího, OK?

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 05.10.2011 21:58

willyjeff píše:...komunální a podobné služby pro oblast za značkou...“
A nedá se tak náhodou MHD zařadit pod tuto "tvou vlastní" formulaci?

Jinak s mým příkladem ohledně zastávky MHD v ulici se Zákazem průjezdu by asi nesouhlasili někteří mý vlastní instruktoři ze "školního", kteří prosazují nepoužívání směrovek TRAM v zastávkách bez ostrůvku - TRAM podle nich nemění směr ani zastavení není na vůli řidiče - on jej má přikázáno jako značkou "Stůj".
Ale v mnoha městech ČR skutečně stanicuje MHD v ulicích s DZ "Průjezd zakázán" aniž by u něj byla vyjímka "Mimo MHD"!
Naposledy upravil(a) MM-Mikulovsky dne 05.10.2011 22:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 05.10.2011 21:53

„Dodatková tabulka č. E 12 s nápisem "JEN DOPRAVNÍ OBSLUHA" omezuje platnost značky, pod kterou je umístěna, na vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby pro oblast za značkou, na vozidla s označením č. O 1, vozidla taxislužby a na vozidla, jejichž řidiči, popřípadě provozovatelé mají v místech za značkou bydliště, sídlo nebo garáž; pro tato vozidla neplatí značka, pod kterou je umístěna dodatková tabulka s nápisem "MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHY".“

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 05.10.2011 21:45

willyjeff: Skutečný stav DZ tam nevím, ale MHD není dopravní obsluha?
Musím souhlasit s trainzjohnym - čili je to OK, stejně jako, když MHD má zastávku v ulici (tedy jí vede), kterou je průjezd zakázán - MHD tam zastavuje = neprojíždí!
Tvrdíš-li opak, tak odůvodni, podle čeho.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 05.10.2011 21:33

trainzjohny píše:A tramvaj není dopravní obsluha ? Podle mě doprava je 100% a obsluhuje, tedy by se jí to nemělo týkat.
No představ si to, že není :-D A tak nejen, že tam jezdí tramvaj, ale i autobus. Takže by tam mělo být "MIMO MHD", že... ;-) Mě to jen tak pobavilo, tak jsem se vám svěřil ;-)

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od trainzjohny » 05.10.2011 21:28

A tramvaj není dopravní obsluha ? Podle mě doprava je 100% a obsluhuje, tedy by se jí to nemělo týkat.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 05.10.2011 21:21

Lidi zlatý, dostal jsem teď echo, že prý při vjezdu k Nádraží Holešovice od Orteňáku je na sloupu zákaz vjezdu a dodatková značka MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHU. Pokud je to pravda, je možný zjednat nápravu? (Na Google Earthu to tak doopravdy je, ale nejlepší je reálné svědectví). Ať nám to pak nedopadne jako kdysi nově zbudovaná pěší zóna na Strossu, kde nebyly TRAM vyjmuty ze zákazu vjezdu ;-)

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 05.10.2011 20:58

Pane A, já jsem jenom blbej švec a tedy mi to hlava nebere, ale proč to tam "být musí"? To se to nemohlo vymyslet tak, aby to tam "být nemuselo"? Navíc v případě o kterém píšeš, tedy zastavení 19/26 způsobí, že má zadek v pruhu pro auta.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 05.10.2011 20:44

Alespoň tohle jsem potřeboval slyšet, protože na první pokoukání jsem to fakt nechytal :? Nemyslete si pane A. že se tu zlobíme na vás, ale že jste od fochu, tak jste trochu na ráně, jako někdo kdo tuhletu "prolejzačku" může objasnit. Kéž to bude fungovat. Díky

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 05.10.2011 20:42

A můžeš i vysvětlit, proč vlastně ten přechod odsunuli, takže to způsobilo takovéhle problémy a i lidem to určitě cestu neusnadní :?:

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Absolut » 05.10.2011 20:40

Musí to tam být, ale mělo by to fungovat tak, že tam bude stůj a zelená pro chodce pouze ve stavu volno na Vinohradské pro směr přímo a pro pravá odbočení. Ten přechod je od křižovatky poměrně dost odsunutý a teoreticky může na něj být pro vpravo odbočující auto blbě vidět, třeba přes autobus jedoucí do smyčky. Ale měl by tenhle semafor fungovat pouze jak je výše popsáno. Tedy teoreticky by mohl zastavit 19/26, ale neměl by nikdy stavět 10/16. Ještě jsem tam v novém stavu nebyl, víc řeknu až to tam navštívím.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 05.10.2011 20:35

No je to fakt velká frajeřina a další důkaz existence Kocourkova. Fakt když jsem to viděl, mnul jsem si dokola oči, jestli je fakt něco tak absurdního možný. Něco jako když mi třídní kdysi řekla: Vstaň, pojď k tabuli a podívej se co děláš ](*,) Fungovat to může jedině v případě, že tam bude z křižovatky vždy volno a to tam pak samozřejmě nemusí být.

Odpovědět