Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 25.5.2014 8:40

Tady je potreba vypnout SSZ a to asi nechteli PCR, takze uprava je podle me schvalena s tim kydancem pro prejeti bumliku, aby se vlk nazral, no a koza nikoho nezajima...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 25.5.2014 8:30

Dobře Milane, ale posunutí OR je zcela ve vlastní gesci a jde akorát o to, aby z PD zavolali dráteníkům a ti tam dojeli. Pokud je v tom zapojen i někdo cizí, těžko tam asi můžou přijet drátenící nebo dispečeři a začít šoupat se značkama.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 24.5.2014 22:01

Bobik píše:Asi ne. Neviděl bych smysl a asi by mě to ani nenapadlo, proč volat. "Tváří" se ten zábor oficiálně? Pak ho někdo musel povolit a tudíž se s tim nic neudělá.
to já bych asi zase (jak je o mně známo) PDT volal - jako, když nedávno (cca 2 týdny) jsem jel o víkendu l 3/9 a mezi mostem Legií a zastávkou Újezd ZC jsem se musel pro dodržení OR10 plazit s TRAM a tím nesmyslně blokovat IAD cca 100m před již postoupivšími/posunutými výkopovými pracemi - cca s následujícím obsahem: "mohou příslušné složky prověřit, jestli dočasné DZ/OR je osazeno v místě správně, protože z (toho a toho) důvodu či (naopak) následku vypadá, že nikoliv"
PS: V daný den mi to OR na Újezdě sice již neposunuli, ale při mé nejbližší další směně v místě (cca za 3 dny) to odpovídalo stavu prací podél TT (= její posunutí asi proběhlo během některé noci, kdy je cca 15 minutová prodleva mezi TRAM spoji, které díky ní nebyly plošinou blokovány).

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 24.5.2014 21:30

Asi ne. Neviděl bych smysl a asi by mě to ani nenapadlo, proč volat. "Tváří" se ten zábor oficiálně? Pak ho někdo musel povolit a tudíž se s tim nic neudělá.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 24.5.2014 18:03

Též děkuji za postřeh, doufejme, že to byl úlet. K Rouskovi jsem nakonec nejel, takže zprávy nemám.
Jinak dnes se DAPáci přesunuli na úplně spodní konec Francouzské a přenosnými zábradlíčky si zabrali celý pruh pro IAD, ale už se nikdo neobtěžoval vypnout SSZ. Jak to může dopadnout s poměrně dobře šlapající preferencí netřeba dodávat. Ještě jsem si všiml, že přes bumlík bylo asi 10m před SSZ kydnuto trochu asfaltu, aby auta mohla uhnout, ale zaprvé si toho nikdo nevšimne, zadruhé to nikdo neudělá a zatřetí bylo zábradlíčko i v prostoru toho kydance :zadnice #-o ](*,) DOufám že s tím budou rychle hotoví. Ostatně jestli to v PD udělá solidní štrůdl, tak je to na zavolání MP, nebo PDT. Ostatně jsem možná měl brnknout už dneska...co kolegové, volali byste?

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Fořtík » 24.5.2014 16:14

Včera jsem měl 24. Vršovická se z mého pohledu chovala naprosto obvykle. Nevšimnul jsem si žádných zákeřností. Vltavská ZC každý průjezd jinak. Nikdy nejel vlak v protisměru. Nejdelší čekání asi půl minuty.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 24.5.2014 12:08

V úterý 20. jsem měl Vltavskou ZC v 16:37 a 19:14. Spíš to bylo v těch 19:14.
Ď.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 24.5.2014 11:47

Vršovická: Nechám prověřit. Pokud někdo dá ještě do pondělí info, budu rád.

Vltavská: před cca 10 dny byla přes HDŘÚ prověřena detekce TRAM a sedělo to. Někdy musím na místo. Prosím ještě o přesný časový údaj, kdy se popsaný událost stala. Díky!

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 23.5.2014 9:35

Možná že tam zasáhli, zápasu jsem si nevšiml, pokud už se někdy stalo tak snad OK a po ránu už to bude zase dobrý. Jedu pro něco k Rouskovi na Synkáč, takže ověřím, každopádně díky za postřeh.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 23.5.2014 8:20

Karosák píše:Dneska odpoledne totálně, s prominutím, rozes#aný sled pevných cyklů Bohemians-Petrohradská-Nádraží Vršovice.
Já to tam pamatuju rozhozené vždycky, když se na Bohemce hraje a policie nějak (asi přes ústřednu) řídí provoz, a přitom nestojí u krabičky. Ale jen tak, to je novinka. :roll:

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 23.5.2014 8:18

Ano, opět jsem s 24 od Vltavské k tržnici čekal skoro minutu. (úterý podvečer)

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 23.5.2014 6:05

Ano, od Vltavské to nárazově zlobí. Netuším proč. Od Tržnice se mi to ještě nestalo.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 22.5.2014 23:28

Dneska odpoledne totálně, s prominutím, rozes#aný sled pevných cyklů Bohemians-Petrohradská-Nádraží Vršovice. Nějaké poslední 3 roky to tam podle mě jede furt stejně a doufám, že to noční restart srovná, ale dneska oběma směry, kdykoli jsem se rozjel, na obzoru to šlo na stůj, čili celý úsek se mohl ploužit 10-15 km/h, aby to vyšlo do jízdy :zadnice Přitom tam nikde nic logiky není a do té vykopávky snad ani ústředna nemůže, taky proč by. Takže buď skvrna na Slunci, nebo nemůže se třeba jedné (té uprostřed, protože to spolehlivě nenavazovalo z obou stran) křižovatce rozhodit časovač a cyklus měnil délku, bo mu šly blbě hodiny? Divný, divný... :? Pozor na to a kdyžtak pište postřehy, díky!

Bubenské nábřeží jsem si jednou ze tří postál od Vltavské hned za zastávkou. Nikde nikdo, ani předemnou (že bych mu jako jel na kufru a nestihl to, ne-e), ani proti, ani na přechodu. Nestál jsem 2 minuty, ale nezvykle dlouho, řekněme 20-30 sec., šipička na KZ svítila. Už jsem se zvedal, že půjdu zakvrdlat kličkou a padlo to. Zbylé 2 průjezdy OK a to oběma směry, ale viděl jsem od Tržnice DC, jak na Vltavské stojí soupravička. Odstanicoval jsem a když jsem se hadil esíčkem, teprve vyrazil ten proti, takže tam taky tu půlminutku postál (-X

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 17.5.2014 21:37

vlakoň píše:
Karosák píše: A u nadrazi Vrsovice jsou kontakty a stromecky vlastne proc?? Zprovozni se to s RTT?
Tam by se slušelo vůbec zeptat, proč tam ten semafor je. Podle mě úplně k ničemu. Pravda, je tam škola a domov důchodců, ale při zúžení DC na jeden pruh :auto to lze přejít vcelku bezpečně. Druhá strana už by potřebovala nějaké jiné řešení bo pruhy dva.
No, myslím pro výjezd BUS l. 193 z obratiště opodstatnění "přes den" PD má.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 17.5.2014 21:35

Grossák píše: Ale není obvyklé, že stůj padá v momentě, kdy zavřete dveře. To jste asi byl jinde.
Nebyl. Ano, není to vždy, ale s tou 54 tam v noci postávám dost často. Není tam nějakej "chytrej" noční cyklus (ukončí volno za projíždějícím autem, kratší interval, tak něco)?

Odpovědět