Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Grossák » 08.6.2011 0:24

piskvorrr píše:
MPL píše:A co když tam pojede skutečně to "jedno kolo" (míněno cyklista) - ten nemá právo na zelenou?
Tak má smůlu, protože ho ignoruje naprostá většina detekcí bez ohledu na použitou technologii (alespoň mi to tak připadá, když jedu kolmo).
Myslím, že cyklisty už signalizace videodetekcí berou, aspoň co mám zkušenost. Citlivost je vysoká. Odvrácenou stranou ráje ale asi je, že to zároveň bere kde co jiného...

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Grossák » 08.6.2011 0:22

demon píše:
Bobik píše:A není to občas, ale pravidelně, alespoň v noci. Čočky na stůj, volno vlevo, nikde ani kolo....
Co jsem včera pozoroval, tak volno vlevo je tam nastavené na pevno každý cyklus, opravdu i když v dohledu není ani kolo.
Tatáž chybka mi přijde i na SSZ Vršovická x U Vršovického nádraží u levého odbočení z Vršovické.
To spíš vypadá opravdu na velkou chybu detekce, pokud se tam tedy netočí pevný program. Nádraží Vršovice stejně tak.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Grossák » 08.6.2011 0:19

MM-Mikulovsky píše:MŠ: Viz. Grossákova citace - nebylo by možnou variantou řešení video detekce TRAM v souběžném pruhu IAD pro levé odbočení jen naprogramování řadiče, aby volno "zelená" vlevo přes TT "padala" se zpožděním? V případě správné detekce IAD si ta počká (chceme přeci preferovat MHD = TRAM) a v případě špatné detekce - stínu TRAM, tak ta při nastaveném zpoždění levého volna IAD stihne bezpečně projet na své řádné volno.
Zpoždění volna? Jedná se o směrový signál, takže v tomto případě by se muselo jednat o vložení TRAM fáze. Vypadalo by to asi takto: 1) volno TRAM + IAD po Průběžné přímo dc i zc, 2) volno IAD po Průběžné dc přímo a vlevo, 3) volno TRAM + IAD po Průběžné přímo dc i zc. Šlo by to, ale křižovatka je přetížená a tohle by ještě víc natáhlo cyklus, prodloužilo kolony z Koryt.

Uživatelský avatar
piskvorrr
Uživatel
Příspěvky: 390
Registrován: 09.6.2010 12:48

Re: Preference MHD

Příspěvek od piskvorrr » 07.6.2011 15:01

MPL píše:A co když tam pojede skutečně to "jedno kolo" (míněno cyklista) - ten nemá právo na zelenou?
Tak má smůlu, protože ho ignoruje naprostá většina detekcí bez ohledu na použitou technologii (alespoň mi to tak připadá, když jedu kolmo).

MPL
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Preference MHD

Příspěvek od MPL » 07.6.2011 11:05

A co když tam pojede skutečně to "jedno kolo" (míněno cyklista) - ten nemá právo na zelenou?

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od demon » 07.6.2011 9:44

Bobik píše:A není to občas, ale pravidelně, alespoň v noci. Čočky na stůj, volno vlevo, nikde ani kolo....
Co jsem včera pozoroval, tak volno vlevo je tam nastavené na pevno každý cyklus, opravdu i když v dohledu není ani kolo.
Tatáž chybka mi přijde i na SSZ Vršovická x U Vršovického nádraží u levého odbočení z Vršovické.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Preference MHD

Příspěvek od P_V » 06.6.2011 20:15

Proč se používá video detekce a ne něco jednoznačnějšího, jako třeba mikrovlnné čidlo?

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 06.6.2011 20:10

MŠ: Viz. Grossákova citace - nebylo by možnou variantou řešení video detekce TRAM v souběžném pruhu IAD pro levé odbočení jen naprogramování řadiče, aby volno "zelená" vlevo přes TT "padala" se zpožděním? V případě správné detekce IAD si ta počká (chceme přeci preferovat MHD = TRAM) a v případě špatné detekce - stínu TRAM, tak ta při nastaveném zpoždění levého volna IAD stihne bezpečně projet na své řádné volno.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Grossák » 06.6.2011 19:43

Martin Šubrt píše:
demon píše:Můžu potvrdit, taky se mi to stalo a taky bych přidal jeden postřeh.
Na nově zrekonstruovaném SSZ V Korytech x Průběžná se občas ve směru DC vybírá volno pro odbočení vlevo i když v odbočovacím pruhu nestojí žádné auto a moc bych nedal za to, že se tam přes kameru přihlásí přijíždějící tramvaj...
Obávám se, že to bude videodetekcí levého odbočení vyvolanou především za jasných a slunečných dnů stínem přijíždějící tramvaje. Můj dojem plyne z toho, že na výjezdu tramvají ze smyčky Spořilov vyvolá zejména ráno při sluníčku tramvaj zc okamžitě volno i dc (snad to po našem upozornění někdo už řešil), bo aktivuje svým stínem autobusovou detekci. A když jsem se tam se svým stínem šel zavlnit sám, aktivoval sem si volno též...:-) Pokud by se to potvrdilo, bude z toho poučení asi znovu levá odbočení vedle kolejí dělat s detekcí ve vozovce.
Ten stín tam v určitých denních dobách opravdu je.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Preference MHD

Příspěvek od chemik » 06.6.2011 5:17

demon píše:Můžu potvrdit, taky se mi to stalo a taky bych přidal jeden postřeh.
Na nově zrekonstruovaném SSZ V Korytech x Průběžná se občas ve směru DC vybírá volno pro odbočení vlevo i když v odbočovacím pruhu nestojí žádné auto a moc bych nedal za to, že se tam přes kameru přihlásí přijíždějící tramvaj...
podobně dobrý to bylo i na Pražského povstání. Přijels od Paloučku na tu "novější" křižovatku a auta rovně a vlevo zelená, ty stůj...

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Martin Šubrt » 05.6.2011 21:08

demon píše:Můžu potvrdit, taky se mi to stalo a taky bych přidal jeden postřeh.
Na nově zrekonstruovaném SSZ V Korytech x Průběžná se občas ve směru DC vybírá volno pro odbočení vlevo i když v odbočovacím pruhu nestojí žádné auto a moc bych nedal za to, že se tam přes kameru přihlásí přijíždějící tramvaj...
Obávám se, že to bude videodetekcí levého odbočení vyvolanou především za jasných a slunečných dnů stínem přijíždějící tramvaje. Můj dojem plyne z toho, že na výjezdu tramvají ze smyčky Spořilov vyvolá zejména ráno při sluníčku tramvaj zc okamžitě volno i dc (snad to po našem upozornění někdo už řešil), bo aktivuje svým stínem autobusovou detekci. A když jsem se tam se svým stínem šel zavlnit sám, aktivoval sem si volno též...:-) Pokud by se to potvrdilo, bude z toho poučení asi znovu levá odbočení vedle kolejí dělat s detekcí ve vozovce.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference MHD

Příspěvek od Bobik » 05.6.2011 20:50

A není to občas, ale pravidelně, alespoň v noci. Čočky na stůj, volno vlevo, nikde ani kolo....

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Preference MHD

Příspěvek od Brejšín » 05.6.2011 20:17

Grossák píše:Po obnově SSZ to provádělo jen tramvajím dc. Ale už dvakrát jsem viděl, že se to stalo i tramvaji zc. Před čumák stůj. Takže to zřejmě není náhoda. Problém může být v detekci, nebo že by tam proběhla nějaká úprava? Fáze se totiž následně vložila...
Jo, jo - takhle jsem projel se švédskou delagací na stůj, bo jsem nepovažoval přiměřené použit záchranou brzdu jako prostřek provozního brzdění, když v okruhu 100 metrů nebylo jedine kolo.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od demon » 05.6.2011 20:13

Můžu potvrdit, taky se mi to stalo a taky bych přidal jeden postřeh.
Na nově zrekonstruovaném SSZ V Korytech x Průběžná se občas ve směru DC vybírá volno pro odbočení vlevo i když v odbočovacím pruhu nestojí žádné auto a moc bych nedal za to, že se tam přes kameru přihlásí přijíždějící tramvaj...

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Grossák » 05.6.2011 17:44

chemik píše:me to potvrdil kolega jezdici predemnou a pak jsem to videl i na sedmicce, ktera jela na solidarite pred moji jedenactkou
Po obnově SSZ to provádělo jen tramvajím dc. Ale už dvakrát jsem viděl, že se to stalo i tramvaji zc. Před čumák stůj. Takže to zřejmě není náhoda. Problém může být v detekci, nebo že by tam proběhla nějaká úprava? Fáze se totiž následně vložila...

Odpovědět