Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1019
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od ZXS91 » 15.6.2016 17:36

Na Karláku taky prima, permoníci tam cosi kutaj, kolem alberta v jednom pruhu a proč se nenacpat do křižovatky, klidne ať stojim jako :prase

Ráno mě celkem vypekla Obora Hvězda. Rozjíždím se ze zastávky, padne stůj, zelené pro levý odbočení přes koleje ke kauflandu, zhasne stromek. Projelo JEDINÝ auto, padá červená a volno, mizím v dál. Čas cca 7:15. 22 mívám často, ale tohle se mi ještě nestalo...

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 15.6.2016 15:14

Závora by byla jistě dobrá, ale takhle asi projektanti SSZ neuvažují...
Třeba antitramvajovej vjezd do smyčky na Šárce, tam padne dříve červená za kolejema, než před kolejema!
To samé na Nábřeží kpt. Jaroše :(
Stejně tak zbytečně dlouhá volna po Smíchovském okruhu či na IPP. Zkrátka jen aby projelo co nejvíce aut, i kdyby se mělo celý volno pro tramvaje stát na kolejích!!

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 15.6.2016 15:12

Stross včera svítil....

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 15.6.2016 14:55

Tak co ta Kartouzská, už to bude :?: :!:

Doladění Vypichu :?: :?:
K tomu mě napadlo, že by bylo fajn, kdyby přechod u zastávek dělal závoru, tím by bránil zahlcení úseku mezi přechodem a velkým Vypichem. Zlepšily by se podmínky pro přecházení chodců (větší podíl volna, když je to tam stejně ucpaný), na zastávku i obecně přes Bělohorskou, lépe by vyjížděly busy z obratiště i tram z/do smyčky. Zkrátka podobně jako vjezd do Černokostelecké/smč, který také nepustí další auta, dokud se to k Limuzské nevyklidí Z:idea:

Co Evropská...nebo alespoň ta Bořina :?: Dyk tam by to tak krásně svištělo [-o<

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petr » 06.6.2016 4:39

Petrpes píše:Tak snad nám zase nezapnou Strossmayerovo nám., když je tam teď podle některých řidičů tak nebezpečno, že musí převádět chodce po zebře... :(
BINGO =D> =D> =D> =D> =D> Konečně to někdo napsal. Agentura JPP povídá, že někteří na radnici Praha 7 kolabují, že Strossmayerovo náměstí jede zkušebně na blikačku celodenně. Ta samá agentůra #-o povídá, že je zvláštní, že převádění stařenky přes ten příšerně nebezpečný přechod zachytil zrovna místostarosta té městské části. Ale ona agentůra JPP často kecá [-o<

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 05.6.2016 18:12

Tak snad nám zase nezapnou Strossmayerovo nám., když je tam teď podle některých řidičů tak nebezpečno, že musí převádět chodce po zebře... :(

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 05.6.2016 14:45

MM-Mikulovsky píše:
Grossák píše:1) Na SSZ Sokolovská - Šaldova chybí přihlašovák. Stožár musel pryč kvůli kolizi s nějakými sítěmi. Bude řešeno atypickým sloupkem SSZ, který je třeba nejprve dodat. Musíme to vydržet. Týdny.
...........
(-X #-o proč to dělat složitě, když to jde lehce - nech připnout cca 3m dlouhou "laťku" k výložníku TV, která jej prodlouží cca o 1m (max 1,5m) směrem k tomu sloupku přihlašováku, aby propojovací kabel vedl bezpečně daleko od PTG i střech vysokých vozidel jedoucích po PK (případně výložník TV vyměnit za, o uvedený kousek, delší) a od sloupku přihlašováku táhni propojovací kabel přihlašováku přímo ke konci toho prodloužení výložníku TV, pod nějž na TV necháč vrátit samotný přihlašovák/"brnakčku" :!:
......
Tak já tedy MÓÓÓÓC DĚKUJI, že (jak jsem včera zpozoroval) již byl sloupek vyměněn,
a díky tomu brnkačka připevněna na TV a její funkčností zprovozněno:
1.) přihlášení TRAM do té SSZ (většině známé podle následující zast.) Urxova ZC
2.) předzvěst oné SZZ

Filip

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Filip » 05.6.2016 14:44

MM-Mikulovsky píše:
Filip píše:Je škoda, že už asi dva měsíce nefunguje vzdálený kontakt od Karlových lázní ke křižovatce u divadla. Nebo je pryč (nevšiml jsem si) ? Ale docela usnadňoval průjezd. Jo a když je výhybka u divadla ve směru od lázní zablokovaná, tak je nutné se navolit ručně do SSZ.
a kde by se ztratil - tam není brnkačka, ale VZDÁLENÉ RÁDIO V KRABIČKÁCH V ZEMI VEDLE KOLEJNICE.
Žel poslední týdny opravdu mi také jeho pomocí vůbec nefunguje včasné přihlášení pro odbočení s l.18 vlevo na ND dc, by´t jsem to opakovaně hlásil PDT :!:
Jo tak. No jo,jsou tam krabičky. Máš pravdu. Kolega to hlásil už před několika týdny.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 05.6.2016 14:35

Filip píše:Je škoda, že už asi dva měsíce nefunguje vzdálený kontakt od Karlových lázní ke křižovatce u divadla. Nebo je pryč (nevšiml jsem si) ? Ale docela usnadňoval průjezd. Jo a když je výhybka u divadla ve směru od lázní zablokovaná, tak je nutné se navolit ručně do SSZ.
a kde by se ztratil - tam není brnkačka, ale VZDÁLENÉ RÁDIO V KRABIČKÁCH V ZEMI VEDLE KOLEJNICE.
Žel poslední týdny opravdu mi také jeho pomocí vůbec nefunguje včasné přihlášení pro odbočení s l.18 vlevo na ND dc, by´t jsem to opakovaně hlásil PDT :!:

Filip

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Filip » 05.6.2016 14:14

Je škoda, že už asi dva měsíce nefunguje vzdálený kontakt od Karlových lázní ke křižovatce u divadla. Nebo je pryč (nevšiml jsem si) ? Ale docela usnadňoval průjezd. Jo a když je výhybka u divadla ve směru od lázní zablokovaná, tak je nutné se navolit ručně do SSZ.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 30.5.2016 9:59


Uživatelský avatar
petr03
Uživatel
Příspěvky: 415
Registrován: 10.3.2010 11:16
Bydliště: Praha

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od petr03 » 23.5.2016 13:06

Dnesni postreh z gumokolu. Dnes rano cca pul desata, ZC po Plzenske, predemnou 16 odbocujici do konecne na Kotlatce. Preference ji pustila ok, ja jsem teprve byl jeste dostatecne daleko, ale po jejim pomalem prujezdu do smycky na levou, pustilo auta na zelenou. V rozmezi cca 10 sec nahle pada cervena pro auta, i pro me, a znovu pousti Ssz cocky do smycky. Tram ale nikde nebyla, a nas to tam pekne zazdilo. Tohoto jevu uz jsem si vsiml i jinde, treba na sporilove do smycky pod mosty. Projede bus/tram ze smycky, zelena pro auta, pak jede zc tram, cervena auta, tram odjizdi smer smycka, zelena pro auta, a bum, cervena pro auta, ale nikde nic neni. Tam to ale podezrivam z toho, ze to vezme tam tram zc, kdyz miji cidlo pro bus. Ale je to vopruz a asi by to melo byt ku prospechu plynulosti jak tram/bus, ale i iad. Konec postrehu.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 22.5.2016 19:03

Grossák píše:1) Na SSZ Sokolovská - Šaldova chybí přihlašovák. Stožár musel pryč kvůli kolizi s nějakými sítěmi. Bude řešeno atypickým sloupkem SSZ, který je třeba nejprve dodat. Musíme to vydržet. Týdny.
...........
(-X #-o proč to dělat složitě, když to jde lehce - nech připnout cca 3m dlouhou "laťku" k výložníku TV, která jej prodlouží cca o 1m (max 1,5m) směrem k tomu sloupku přihlašováku, aby propojovací kabel vedl bezpečně daleko od PTG i střech vysokých vozidel jedoucích po PK (případně výložník TV vyměnit za, o uvedený kousek, delší) a od sloupku přihlašováku táhni propojovací kabel přihlašováku přímo ke konci toho prodloužení výložníku TV, pod nějž na TV necháč vrátit samotný přihlašovák/"brnakčku" :!:
Karosák píše:............
Ta Šaldova mě nakrkla. Jsem rád, že MM potvrdil. Co Ti na to PDT řekl? Budou řešit? .....
Já to prvně (po 2. průjezdu ZC) hlásil jako nefunkční předzvěst s podezřením na souvislost s nedávnou REKO TT (jestli byla funkční od jejího konce) a bylo slíbeno řešení, ale pak (po 3. posledním) průjezdu jsem nahlásil ještě následný nález té z TV "snesené" brnkačky a její souvislost s kalifem řekl prvně PDT.

EDIT:
Filip píše:.....
Divně se chová SSZ u zastávky Urxova. Ve směru ZC často padá stůj před čumák, děje se tak po té rekonstrukci. ......
hádej, jakou SSZ tu ještě před tebou jsme začali řešit pod názvem Šaldova (já název té příčné ulice také neznal, ale podle popisu souvislostí - Karlín a chování SSZ, jsem si to domyslel (a raději ověřil v mapě).

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 22.5.2016 17:57

Poprosit můžeš, ale nemám zatím čas. Ale někdy bude. :)

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 22.5.2016 17:38

Grossák: taky děkuji za všechny informace. @3644
Mohu poprosit o doplnění článku o preferenci za rok 2015 :?:

Odpovědět