Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Preference MHD

Příspěvek od pawel » 15.3.2010 16:38

v rámci preference tram bych uvítal tramvajové bumlíky okolo křižovatky malovanka a v přilehlých oblastech. zejména v ul. dlabačov zc, a to co nejdelší úsek před křižovatkou s myslbekovou.

Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Re: Preference MHD

Příspěvek od KGX 63 » 11.3.2010 21:42

Bobik píše:Tak jsem študoval ten článeček o preferencích na páteři a mám k tomu jednu poznámečku, hlavně k tomu vysvědčení - konkrétně Bělohorská x Slezanů (Obora Hvězda). Při jízdě ZC (čili z pohledu přiložené fotky) se mi opakovaně stalo, že jsem přijel do zastávky, odstanicoval, celou dobu čočky svítili na volno, ve chvíli kdy se rozjel se překlopili a padla zelená pro odb. vlevo. Protože mezi zast a SSZ moc místa není, je to akorát na to buďto to umlátit magnetama a doufat že ještě před křižovatkou, nebo to projet a doufat že nikdo z odbočujících nebude mít těžkou nohu na plynu (přesně ta situace zavřeš, podíváš se před sebe - volno, rozjedeš, hodíš vokem do zrcátka jestli ti nikdo nepadá pod tram - a už je to na stůj). Nemá někdo podobnou zkušenost, případně nebyla to jen dočasná nevolnost SSZ?
Situace popsaná naprosto přesně. Mám úplně stejnou zkušenost, ale v poslední době jsem to nezaznamenal. Asi málo jezdím "naší" metrolinku :lol:

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Preference MHD

Příspěvek od Brejšín » 11.3.2010 17:52

Ta Obora Hvězda tak funguje téměř furt, mě to ještě vždy odhlásilo z cyklu (asi je tam navrácen cyklus kdy se zastávka projížděla).

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Karosák » 11.3.2010 12:35

Bobik píše:konkrétně Bělohorská x Slezanů (Obora Hvězda). Při jízdě ZC (čili z pohledu přiložené fotky) se mi opakovaně stalo, že jsem přijel do zastávky, odstanicoval, celou dobu čočky svítili na volno, ve chvíli kdy se rozjel se překlopili a padla zelená pro odb. vlevo....Nemá někdo podobnou zkušenost, případně nebyla to jen dočasná nevolnost SSZ?
Ja mam z tohoto mista tutez, 2x opakovanou, zkusenost jen jako cestujici. Ale bylo to presne jak popisujes: zavrit-naslap-klap-hrc-stůj. Tedy i neprijemna situace pro ZR.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od MOp » 11.3.2010 8:17

Drive tam nebyla, proto odhaduji, ze se jedne o pripravu na zmenu dopravniho rezimu od 23.3.2010, kdy pred mostem auta uhnou na novou mostovku, kdezto tram stale postaru.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Preference MHD

Příspěvek od MF » 11.3.2010 7:37

předevčírem jsem si všiml pěkné věci, která byť preferuje MHD, tak je v rozporu s legislativou. Je to místo zúžení na mostku přes ČD na Prašňáku od kulaťáku. Je tam značka Dej přednost v jízdě tramvaji, tedy trojuhelník a pod ním obrázek tramvaje a pod tímto obrázkem tramvaje je navíc obrázek autobusu! Pokud si ale dobře pamatuji, tak tramvaji by tam auta měla dát přednost stejně, neb autům jaksi končí pruh a musí na koleje a bus má zase nyní vyhrazený pruh na kolejích, takže ta značka tam je spíš jako upozornění pro blbé...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference MHD

Příspěvek od Bobik » 10.3.2010 23:05

Tak jsem študoval ten článeček o preferencích na páteři a mám k tomu jednu poznámečku, hlavně k tomu vysvědčení - konkrétně Bělohorská x Slezanů (Obora Hvězda). Při jízdě ZC (čili z pohledu přiložené fotky) se mi opakovaně stalo, že jsem přijel do zastávky, odstanicoval, celou dobu čočky svítili na volno, ve chvíli kdy se rozjel se překlopili a padla zelená pro odb. vlevo. Protože mezi zast a SSZ moc místa není, je to akorát na to buďto to umlátit magnetama a doufat že ještě před křižovatkou, nebo to projet a doufat že nikdo z odbočujících nebude mít těžkou nohu na plynu (přesně ta situace zavřeš, podíváš se před sebe - volno, rozjedeš, hodíš vokem do zrcátka jestli ti nikdo nepadá pod tram - a už je to na stůj). Nemá někdo podobnou zkušenost, případně nebyla to jen dočasná nevolnost SSZ?

Uživatelský avatar
Štěpán
Uživatel
Příspěvky: 696
Registrován: 10.10.2007 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Štěpán » 10.3.2010 4:25

Snad jo. Každopádně ta křižovatka většinu času funguje perfektně.

Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Re: Preference MHD

Příspěvek od KGX 63 » 09.3.2010 23:51

Štěpán píše:KGX 63: Zrovna dneska odpoledne na horní Palmovce SSZ lehce stávkovalo. :-) Sice byl hned po ruce policista (jsou tam teď u toho pravidelně), ale nepodařilo se mu křižovatku vypnout a ta blokovala tramvaje ze všech směrů. Nebudu se dopouštět kritiky do vlastních řad a tak nebudu popisovat, co se následně stalo na dolní Palmovce. Ono postačí tohle kraťoučké video: http://www.youtube.com/watch?v=tciwLX9iQX4
Couvalo/zpětně pohybovalo se tam několikrát. :roll:
Pěkný video :lol: Holt se prostě někdy nedaří. Minulej tejden to šlapalo jak hodinky a zase snad bude... .

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Preference MHD

Příspěvek od gabuliatko » 09.3.2010 21:13

To opravdu nepotřebuje komentář.

Uživatelský avatar
Štěpán
Uživatel
Příspěvky: 696
Registrován: 10.10.2007 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Štěpán » 09.3.2010 20:43

KGX 63: Zrovna dneska odpoledne na horní Palmovce SSZ lehce stávkovalo. :-) Sice byl hned po ruce policista (jsou tam teď u toho pravidelně), ale nepodařilo se mu křižovatku vypnout a ta blokovala tramvaje ze všech směrů. Nebudu se dopouštět kritiky do vlastních řad a tak nebudu popisovat, co se následně stalo na dolní Palmovce. Ono postačí tohle kraťoučké video: http://www.youtube.com/watch?v=tciwLX9iQX4

Couvalo/zpětně pohybovalo se tam několikrát. :roll:

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od MOp » 09.3.2010 11:27

No nejak se ta cinnost PrTkarskeho kolegy Grossaka pro DPP projevit musela ne? :-)

Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Re: Preference MHD

Příspěvek od KGX 63 » 09.3.2010 11:03

V současné době je snad nejlépe fungující preference duo SSZ Vltavská - Pražská tržnice a pak horní Palmovka. Minulý týden jsem nemohl uvěřit vlastním očím, když mě to pouštělo jako druhý vlak od Invalidovny :shock: je vidět, že to jde, když se chce =D>
K Pražskýmu hradu - nejlepší program je podle mě to vypnout, nechat to na blikačku a bude po problémech.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Fořtík » 08.3.2010 13:32

V Kobylisích dnes běhá něco jiného, než pevný cyklus. Já bych se dokonce nebál nazvat tento režim režimem s preferencí. Mojí 17 padá volno z obou směrů téměř okamžitě. 8-)

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od MOp » 14.2.2010 10:49

Však jsem psal, že pouze stahovali data.. Nyni je ceka jejich analyza, vytvoreni simulace, vymysleni a aplikovani noveho reseni. To bude tak minimalne na mesic.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět