Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od kasme » 26.6.2011 23:35

a když už jsme tak daleko od preference MHD... :)

semafory neslouží jen k řízení křižovatek...
http://www.youtube.com/watch?v=sQ6Z1miR6i0

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: Preference MHD

Příspěvek od 7080 » 26.6.2011 22:37

Sirka píše:
Marek B. píše:To samé Staroměstská. Tam je to snad nejzrůdnější antichodecká SSZ v celé Praze.
Ale tak Staroměstská nebo Veletržní jsou místa s výraznou hustotou provozu nejlépe v několika směrech, tam bych to i chápal. Ale na vylidněné Uranii :?: #-o
Je vidět pánové, že jste ještě nebyli na Zličíně na přechodu.

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Re: Preference MHD

Příspěvek od Sirka » 26.6.2011 21:21

Marek B. píše:To samé Staroměstská. Tam je to snad nejzrůdnější antichodecká SSZ v celé Praze.
Ale tak Staroměstská nebo Veletržní jsou místa s výraznou hustotou provozu nejlépe v několika směrech, tam bych to i chápal. Ale na vylidněné Uranii :?: #-o

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Proxy » 26.6.2011 19:56

OMH píše:
Marek B. píše:.... Pokud bych to tedy vztáhl na ceou P4, kde takových míst je spousta, tak se za rok uskuteční miliony přejití na červenou. Nepřijde vám to vybírání pokut za to taky směšné? ...
Nepřijde. Se stejným argumentem by se dalo pracovat ve vztahu k motorovým vozidlům. Směšné jsou tvoje myšlenky.
A nebylo tím myšleno spíš, že než vybírat pokuty za chůzi na červenou, tak by bylo lépe některé světelné přechody zrušit, resp. je vůbec nezřizovat.
Mne přijde trochu nelogické, že když jsme zavedli přednost chodců na přechodu a lidé si na to zvykli, tak jí vlastně nyní zpětně omezujeme semafory.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Preference MHD

Příspěvek od pawel » 26.6.2011 18:25

staroměstská je oproti takové veletržní ještě med...

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od OMH » 26.6.2011 12:06

Marek B. píše:.... Pokud bych to tedy vztáhl na ceou P4, kde takových míst je spousta, tak se za rok uskuteční miliony přejití na červenou. Nepřijde vám to vybírání pokut za to taky směšné? ...
Nepřijde. Se stejným argumentem by se dalo pracovat ve vztahu k motorovým vozidlům. Směšné jsou tvoje myšlenky.

Uživatelský avatar
Marek B.
Uživatel
Příspěvky: 455
Registrován: 17.6.2004 14:40
Bydliště: Praga Caput Regni Bohemiae

Re: Preference MHD

Příspěvek od Marek B. » 25.6.2011 17:19

Sirka píše:
kruťák píše:...je pro chodce zbytečně červená asi 10 sekund, přestože odnikud tam už auta přijet nemohou...
A třeba u Ortenova nám. na přechodu přes ul. U Uranie je pro chodce zelená asi 5 s a pro auta tak 60 krát tolik :evil: Taky se ptám proč, když většinou není v dohledu ani kolo?
To samé Staroměstská. Tam je to snad nejzrůdnější antichodecká SSZ v celé Praze.

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Re: Preference MHD

Příspěvek od Sirka » 25.6.2011 15:00

kruťák píše:...je pro chodce zbytečně červená asi 10 sekund, přestože odnikud tam už auta přijet nemohou...
A třeba u Ortenova nám. na přechodu přes ul. U Uranie je pro chodce zelená asi 5 s a pro auta tak 60 krát tolik :evil: Taky se ptám proč, když většinou není v dohledu ani kolo?

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od 9001 » 25.6.2011 14:54

kruták: Řekl bych, že 99% procent lidem nebude vadit chození na červenou, ale tipuji, že 100% řidičů nasere to, že si zmáčkneš a sekundu na to vyrazíš a pak auto kouká na prázdné křížovatce na prázdný přechod.

Přednost zprava je dost velký problém, protože minimálně 50% na to se... Stačí se projet po jakémkoli parkovišti u obchodáku natož ve městě. Tady bych bohužel řekl, že to je výchovou, protože se na dost křižovatek i s minimálním provozem narvali značky určující přednost... :(

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Preference MHD

Příspěvek od P_V » 25.6.2011 14:52

kruťák: Stačí, když při tom pořádném rozhlížení (na červenou) budeme nejen hlídat výskyt aut, ale i výskyt strážníků :)

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od kruťák » 25.6.2011 14:36

Ano, já se klidně veřejně přiznávám k tomu, že na červenou chodím. Ne schválně, ale z hlediska vlastní bezpečnosti, protože některé křižovatky jsou tak deb**ně navrženy, že například na tomto přechodu dostanete zelenou v momentě, kdy přijíždějí auta od magistály směrem na Pankrác. Totéž platí tady - zde mají zároveň zelenou auta jedoucí z ulice Budějovické na ulici Antala Staška. V těchto případech se jendá o odbočení vlevo, kdy auta zkejsnou v křižovatce, protože musí dávat přednost autům jedoucím přímo. Když ale auta v přímém směru odjedou a odbočující se jme odbočování, chodci mají už zelenou. A co pak asi hrozí?? #-o
Nehledě na to, že například na první jmenované křižovatce (PraPo) je pro chodce zbytečně červená asi 10 sekund, přestože odnikud tam už auta přijet nemohou, a zelená padne teprve v momentě, kdy SSZ pouští auta vpravo, která tak musí při svém několika-málo-sekundovém volnu ještě dávat přednost chodcům #-o

Takže suďte si mě, jak chcete, ale já se radši pořádně rozhlídnu, a když nic nejede, bezpečně přejdu (byť na červenou), než aby mě někdo smetl na přechodu při mé zelené, což se mi už na těchto křižovatkách několikrát málem stalo. Takže to nedělám z trucu, ale na základě vlastních zkušeností.*

To samé u Arkád - když odnikud nic nikde nejede, tak proč bych si mačkal čudlík, čekal půl minuty na volno, a než mi volno padne, přijedou auta z obou směrů a já budu zdržovat nejen sebe ale i celý provoz. #-o Občas přemýšlím nad vyhlášením ankety "Nejzbytečnější SSZ v Praze". Toto by bylo mezi prvními.

* - Ještě k těm zkušenostem - V Říčanech u Prahy zrušili (mimo hlavní průjezdní silnice městem a několik málo "hlavnějších" ulic) dopravní značení a "zavedli" na všech těchto křižovatkách přednost zprava. No a každý, kdo jede po dost široké ulici, si řiká, že asi jede po hlavní, takže přestože mám na těchto křižovatkách přednost já zprava přijíždějící, radši přednost dávám, než abych se nechal nějakým *** sešrotovat. Dostaneme se tak daleko, že mě za to bude někdo pokutovat?

Omlouvám se za lehce offtopický a dlouhý příspěvek, ale na tohle jsem musel reagovat

Uživatelský avatar
Marek B.
Uživatel
Příspěvky: 455
Registrován: 17.6.2004 14:40
Bydliště: Praga Caput Regni Bohemiae

Re: Preference MHD

Příspěvek od Marek B. » 25.6.2011 2:38

kasme píše:
Martin Šubrt píše:Koukám, že je to opět pokus získat první cenu v nenápadnosti SSZ...
uvidíme, až ho zapnou :)

u mě zatím vedou "Pankrácké" přechody u Arkád, jak v ulici Na Pankráci, tak Hvězdova.
ač o nich vím, tak dost často brzdím na poslední chvíli (zelená na dalším SSZ je viditelnější)...
tam brzy někoho přejedou...
Halvně lidi již zjistili, že skutečně nemá cenu mačkat čudlík a čekat na zelenou. Škoda, že to pořád někdo kazí, většinou ten, kdo zmáčkne, přejde a auta pak čumí před prázdným přechodem. Takže hromadné porušování předpisů. Malá statistika. Na území P4 se minulý rok vybralo za přecházení na červenou 1700 pokut. Já vám garantuju, že tolik lidí přejde za den na červenou pouze na křižovatce ve Dvorcích. Pokud bych to tedy vztáhl na ceou P4, kde takových míst je spousta, tak se za rok uskuteční miliony přejití na červenou. Nepřijde vám to vybírání pokut za to taky směšné? Zato je na P4 největší majetková kriminalita v Praze...

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od kasme » 24.6.2011 20:22

Martin Šubrt píše:Koukám, že je to opět pokus získat první cenu v nenápadnosti SSZ...
uvidíme, až ho zapnou :)

u mě zatím vedou "Pankrácké" přechody u Arkád, jak v ulici Na Pankráci, tak Hvězdova.
ač o nich vím, tak dost často brzdím na poslední chvíli (zelená na dalším SSZ je viditelnější)...
tam brzy někoho přejedou...

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Fořtík » 24.6.2011 20:12

Samozřejmě, Smíchovské nádraží by bylo super bez obou SSZ, tedy kdyby zmizelo to vjezdové, i to výjezdové. Nicméně předpokládám, že takové řešení není průchodné. ;-)

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Martin Šubrt » 24.6.2011 16:50

kasme píše:SSZ 3.370 Seifertova - přechod u Sladkovského náměstí
už ožívá, před chvilkou poblikávalo... http://ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/sm ... 1.JPG.html
úpravy chodníků a obrubníků vypadají dokončeně
Koukám, že je to opět pokus získat první cenu v nenápadnosti SSZ...

Odpovědět