Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 10.3.2012 10:05

Přátelé, jednoduché závady opravdu hlašte dispečinku. Sám přitom vím, že velká část z nich jednoduché nejsou. Když se vám z pěti průjezdů dvakrát stane, že to nezafunguje, tak je blbé popisovat to dispečinku, protože je to většinou jen podezření a detaily zpráv se opravdu mohou ztratit. Vy pak budete za blbce. Stejně tak to dělám, pokud má závada již nějakou historii, po čase se opakuje a člověk tuší, kde může být chyba a nemá tudíž cenu absolvovat celé kontrolní kolečko znovu. Řada věcí také lze prověřit díky policii přes ústřednu, aniž by kdokoli musel do terénu. A jsou i závady, kde vám dokola někdo bude tvrdit, že je vše v pořádku, i když není. Tam taky přes dispečink nepochodíte. Ale já přece reagoval na Falckou (Malý Břevnov). Jasná závada, jasný popis, standardní postup. Vše mohlo být odstraněno o několik dnů dřív. Takovou hovadinu (promiňte) sem napište teprve, pokud nebude odstraněno. Naposledy jsem přes dispečink hlásil jasnou závadu Seifertova - Italská dc někdy před třemi měsíci a OK.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Martin Šubrt » 09.3.2012 9:33

Já se obávám, že problém je v tom, že řada věcí nejde ze strany řidičů předat tak, aby je dispečink předal dál ve stavu, že někdo přijede s tím něco udělat. Pokud řidič napíše něco ve smyslu, nájhle mi padá nelogické stůj (s malým s), taková zpráva pravděpodobně na dispečinku zapadne, nebo zapadne při první komunikaci DP s někým, kdo by s tím měl něco udělat. Většinou to totiž chce na křižovatku zajet ve stejném období, naměřit pár věcí a zjistit, co se tam děje. A tenhle proces už je složitější. Navíc DP má asi vztah maximálně s Policií, možná s TSK. Takže u semaforů je to jako o kohoutkovi a slepičce. Dp předá podnět třeba policii, Policie TSK, TSK pak Eltodu... V tomhle procesu má naději na odstranění jasně definovaný problém typu pantograf urval přihlašovací kontakt, nebo nic se nepřihlásí, nebo čočky nesvítí, sloup semaforu spadl na trolej :-). Jak je to něco o tom, že o dvě sekundy možná něco nesedí...už je to horší. Chybí tam někdo, kdo by věc vyhodnotil, identifikoval problém a pak ho postoupil k řešení. Proto to možná tady funguje lépe, neboť třeba Grossák tu popíše, co si myslí, že se tam děje a pokud to současně běží oficiální cestou, někdo se toho už chytí a vyřeší se to. Tzn. jakoby je zde suplován odborný mezičlánek, který je potřeba, jinak tam může třeba někdo dojet 6x a nic špatného nepozorovat, když neví, na co se dívat. Osobně mám třeba dlouhodobě vyhlídnutou křižovatku Sokolovská - Ke Štvanici, kde chodci čekají strašně dlouho. Když tam jdu normálně, pořád to zažívám. Pak vezmu stopky, jsem tam dvě hodiny a měřím každý cyklus a už 2x jako na potvoru nic, z čeho bych mohl přijít na to, co je tam špatně. A když na někoho křiknu, hele, chodci tam dlouho stojí, tak nic neodstraní, dokud mu neřeknu, co v tom má udělat.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 09.3.2012 8:36

Rozumím. No až se ukáže jako rychlejší a lepší řešit to přes dispečink, budu to tak dělat. Zatím tomu tak není, rychlejší a lepší je to zde. Navíc to má plus, že se dá problém snáze a jasněji popsat, nemusím nic koktat do vysílačky a následně to dispečer překoktávat minimálně jednomu dalšímu (čímž může docházet k nejasnostem).

P.S. Ohledně komunikace s PD - jak píše kolega Brejšín - osobně jsem onehdá 2x hlásil závadu na Hradč. DC a pokaždé jsem z té komunikace měl pocit že už pro mě jedou. #-o :lol:

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Absolut » 09.3.2012 8:26

Brejšín: Tak to je ovšem blbé, když ani Ty nemáš nějakou rozumnou vnitropodnikovou páku na to, jak předat informaci o Hradčanské nějakým zodpovědným směrem...

Bobík: Jasně, já nemám nic proti tomu, že to sem budeš psát. Koneckonců psát někde na veřejném internetu si může každý co chce. Jen se nelze spoléhat na to, že to vždycky bude fungovat tak, jak píšeš.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 09.3.2012 7:11

Add Brejšín Z:arrow: jo, bylo to předpokládám ZC. Taky se mi stalo, již opakovaně, dělá to ve večerních/nočních hodinách a zcela nepravidelně a nepředvídatelně. Od jisté doby to opatrně projíždím. Výsledek k chodcům je stejný a neriskuju že si pomlátim lidi ve voze. Již jsem to sem psal, začlo to zlobit chvíli po opravě podobného problému DC. Ale jak řikám, je to zcela nepravidelné, já na to třeba už pár dní kliku neměl.

ADD Grosák Z:arrow: No, vyzkoušel jsem spousty možností a bohužel mi s lítostí nezbývá než konstatovat, že nejrychlejší cesta k nápravě je, když to napíšu sem. Smutné, leč skutečnost.
Takže nic ve zlém, ale mě se to osvědčilo a hodlám v tom pokračovat.
Jinak Malý Břevnov funguje, děkuji.

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Brejšín » 09.3.2012 7:01

To je asi tak,¨
nedávno jsem málem projel stůj na Hradčanské za situace tma, na souběžných komunikacích volno pro chodce tak jsem jel pomalu a hlídal kdo z těch 30 lidí řítících se k TT mi tam vběhne. Díky pomalé jízdě cca 20 km/h a díky nevhodně umístěným čočkám před světelnými zdroji jsem si vůbec nevšiml kdy mi padlo stůj. No výsledkem bylo že asi 6 metrů pře stopčárou jsem zjistil, že jaksi chodcům svítí zelený panáček (nutno podotknout, že opravdu všichni čekali i na jejich zelenou než já projedu). No výsledek byl zamáznutí na nouzovou brzdu, tak že čelo vlaku bylo uprostřed přechodu a tak jsem jakousi flustraci vyjádřil označením projektantů a těch co to podepsaly jistými údy. No a díky přítomnosti dopravní kontroly ve voze čekám každým dnem předvolání na mimořádnou LPP k paní Kuželové, jak mi bylo oznámeno. Místo toho, aby na základě této denodenně opakující se nebezpečné situace podávali nějaké návrhy na zlepšení. Prostě bude asi potřeba ještě vyhodnocovat tachografy od několika smrťáků než jim něco docvakne.
A teď mi řekněte, co by mi dispečer asi tak odpověděl, kdyby bych mu to zavolal? Nebo na to podal SH? Jedině to, že by mě k té Kuželové odvezli rovnou, jako jasný případ.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Absolut » 08.3.2012 23:39

MM-Mikulovsky: To SH byl jen příklad, samozřejmě jsou i jiné, lepší a rovněž oficiální podnikové cesty, které uvádíš. Hlavní podstata mého příspěvku byla v tom že fórum, ač často čteno zodpovědnými osobami, nechce a nemůže suplovat oficiální postupy. A i Tvůj postup "nahlásím OO" považuji za lepší, než "napíšu někde fňuk na nějaký internet", koneckonců právě OO by mohla v ideálním případě třeba i vědět, jak a kam se má daná informace dodat.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 08.3.2012 23:33

Absolut: Napsat SH na co/koho - jako řidič na PD, za nekonání ohledně radiostanicí nahlášené závady?
Páč na stav TT, se dle jedné vnitřní normy vydané JŠ ještě z pozice ved. JDCT SH nepíše - možno podat písemně "interní sdělení", přímo odpovědným.
Ovšem komu a co? Jako řidič to nevím!
A je nepsaným pravidlem, že řidiči na PD (tak jako DK - dopravní kontrolu) SH nepíšou, pokud vyjímečně učiní opak, tak se jim to v nějaké podobě vrátí jako bumerang (když né přímo SH, tak se vyrojí stížnosti cestujících, mnohonásobné kontroly DK ...)!
Já osobně, v případě viditelného neřešení nahlášených závad (TT na PD, TRAM - zaps. voz. knize) informuji OO a ona se snaží méně či více oficiálními cestami věc ověřit a v případě oprávněnosti urgovat její nápravu u přímo odpovědných (jenž znají díky různým komisí - technické, provozní).

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od pawel » 08.3.2012 21:54

když jsme u preference: na mostě legií dc je jízda po kolejích a auta už se před křižovatkou nevrací (resp. nechtějí vracet) do svého pásu. výsledek: tramvaj čekající i dva cykly kvůli autům odbočujícím vlevo na smetanovo nábřeží. nebylo by možné auta jasným značením vymístit z tram pásu a poslat tam, kam patří? vždyť na mostě jsou neustále příslušníci MP. vidím je každé ráno cca uprostřed mostu na chodníku zc. co tam dělají? chytají cyklisty na chodníku, nebo snad neposlušné chodce?

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Absolut » 08.3.2012 21:48

Přimlouval bych se za kolegu Grossáka. Cokoliv, co má vyvolat nějakou reakci v DP, by se mělo podnikat cestami k tomu určenými - to jest pro pracovníky DP hlásit na dispečink, poslat SH apod. a pro veřejnost zase zavolat na infolinku, napsat podnět na dpp.cz apod. Tohle fórum, přestože ho spousta lidí ze zodpovědných pozic v DP čte (resp. nechává si číst) nemůže suplovat oficiální cesty v otázkách, kdy se jedná o lidskou práci, kterou je třeba vykonat a kterou právě některá složka DP musí zadat, provést a vykázat že se provedla a proč. Já vím, že je mnohem jednodušší napsat cokoliv jenom sem. Jenže soukromé fórum ve veřejné sféře internetu může sice možná napomoci, ale nemůže nic úplně suplovat, to si prosím všichni uvědomte.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 08.3.2012 21:40

MOp píše:
Grossák píše: Prosím hlásit tyto jasné závady přímo na dispečink. Rychleji se tím docílí nápravy a ušetříte čas a starosti sobě, kolegům a cestujícím.
Zakladni predpoklad ale je, ze dispecink ridici uveri a informaci preda dal.. Bohuzel nektere zkusenosti ukazuji, ze zverejneni zde je daleko ucelnejsi.
Naprosto výstižné =D>
- ovšem nechci některým aktivním dispečerům křivdit
- kéž bych jako řidič viděl s kým z nich jednám a podle zkušeností s jednotlivými z nich se zařídil

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MOp » 08.3.2012 21:06

Grossák píše: Prosím hlásit tyto jasné závady přímo na dispečink. Rychleji se tím docílí nápravy a ušetříte čas a starosti sobě, kolegům a cestujícím.
Zakladni predpoklad ale je, ze dispecink ridici uveri a informaci preda dal.. Bohuzel nektere zkusenosti ukazuji, ze zverejneni zde je daleko ucelnejsi.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 08.3.2012 20:58

Bobik píše:Zřejmě špatnej přihlašovací kontakt pro tram do SSZ na konci zast. Malý Břevnov DC (u školy), kdy se jede z centra. V noci tam svítí trvale červená/stůj a teprve přihlášením se přepne na zelenou/volno. Do centra funguje dobře, z centra mě vždycky muselo vysvobodit nějaký auto. Tipuju na špatnej přihlašovák, protože mi to i hodilo drze na stůj před očima, když auto bylo o trošku rychlejší (noční 40).
Je údajně opraveno. Prosím hlásit tyto jasné závady přímo na dispečink. Rychleji se tím docílí nápravy a ušetříte čas a starosti sobě, kolegům a cestujícím.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 05.3.2012 17:59

Ano, v noci z Ne na Po to již šlapalo perfektně. Též děkuji.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 05.3.2012 17:13

Určitě mockrát děkujeme i za ten zájem o problém :wink:

Odpovědět