Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 04.10.2016 14:02

Děkuji za článek o preferenci za rok 2015. @3644

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 04.10.2016 3:21

Svandovo divadlo souhlasím.
Lupacova DC souhlasím. Zhasíná výzva, když jede něco proti tak i padá na stůj! :-(

parrot
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 25.9.2013 16:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od parrot » 03.10.2016 17:42

Grossáku, prosím Tě pěkně. Opět nám zlobí SSZ na Švandově divadle. Jedná se o shodnou závadu, která se projevovala minule. Při jízdě od Újezda nefunguje preference.

Olšanské náměstí (Ondříčkova/Lupáčova). Už se mi 3x stalo, že při jízdě DC zhasla po projetí přihlašováku za zastávkou výzva na SSZ, a jednou stačilo za předchozím vlakem padnout i na stůj... Je tam asi nějaká závada. Nedělá to ale pokaždé.

SSZ u Národního divadla je v nějakém dočasném režimu? V posledních dnech je krátké volno z mostu Legií ve směru od Újezda a generuje to značnou postávající kolonu IAD na mostě. Dlouho to tak nepamatuju:((( Zdržení pro tramvaje i 3 minuty....

Ještě bych se moc rád zeptal a poprosil Tě o odpověď. Jak to vypadá s preferencí na Arbesově náměstí? Posledně jsme spolu mluvili o úpravě jízdní doby mezi Újezdem a Andělem po jejím zavedení. Po posledních zkušenostech (od změny LV) mohu říct následující:) Co se týká jízdní doby (pokud by byla preference), tak bych byl opravdu opatrný v ubírání času. Velké zpoždění u linky 9 i při včasném odjetí od Národní třídy vzniká předjetím 18, nebo 22 za kterou u ND padne na stůj. Čeká se celý cyklus, do kterého to navíc pustí od Karlových lázní 18, potom volno po nábřeží a někdy i následuje volno pro linku 2 a dvě minuty jsou hned pryč... Někdy se nabírá i další zpoždění na Újezdě a to právě pokud je 9 předjetá 22. Na Anděl to je pak tedy při svítícím volnu na Arbesáku akorát, a někdy i pozdě.
Linka 15, má nedostatečnou jízdní dobu v úseku Náměstí Republiky - Malostranská - Újezd. Minimálně v PD chybí dvě minuty. I při náhodném padnutí volna na Arbesáku přímo do jízdy, to je na Anděl v současnosti jen tak, tak...
Ta 15 zlobí i o víkendu a to svým odjezdem z Kotlářky. Je potřeba její odjezd ze smyčky posunout o minutu dřív. Jinak se při výjezdu ze smyčky navolí dřív do světel, překlopí SSZ na stůj, předjede vlak jedoucí od Řep a následně jej blokuje na Andělu čekáním na čas. On čas o víkendu z Řep na Kotlářkou je taky hodně utažený a ve většině případů neodpovídající, proto dochází i k tomu předjetí linkou 15...

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 29.9.2016 12:00

Díky, díky... =D>

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od mart337 » 29.9.2016 11:20

Sláva hurá, opravený Kublov!!! Už to zase funguje normálně. =D> =D> =D>

vencavasek
Uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 07.1.2007 15:10

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od vencavasek » 22.9.2016 20:10

Tak jáké máte dojmy z dneška? Já jsem žádné problémy s neprůjezdným centrem nezaznamenal, ale přiznávám, že v největší špičce jsem tam zrovna nebyl.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 20.9.2016 15:43

V zásadě se při akci bez aut na Národní nic v centru nedělo...
Linka 5 celé dopoledne včas ;) Buď se na to lidi připravili a autem nejeli, nebo je to fakt jedno :D
Naposledy upravil(a) Petrpes dne 29.9.2016 11:37, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 20.9.2016 15:31

Bobek píše:Včera v Resslovce jsem nějaký značky na téma čtvrteční Národní viděl.
Já hlavně myslim, že to moc řešíte. Ano, bude to binec. Stejně jako když se hraje nějakej velkej fotbal, běhá nebo demonstruje. Tak už to chodí, když se dělá doprava ve městě.
Tak fotbal je na půl hodiny... Tohle je od rána do večera, navíc na centrální oblasti tramvají... Přesně pojede 1,11 a 21 :lol: zbytek jak se to prokouše..

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobek » 20.9.2016 9:18

Včera v Resslovce jsem nějaký značky na téma čtvrteční Národní viděl.
Já hlavně myslim, že to moc řešíte. Ano, bude to binec. Stejně jako když se hraje nějakej velkej fotbal, běhá nebo demonstruje. Tak už to chodí, když se dělá doprava ve městě.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 20.9.2016 6:28

MMM: Pardon: to bude tím, že mám dovolenou celý týden, takže je mi jedno, který den mám normální volno. 8-)

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 20.9.2016 6:27

9001 píše:Navíc co mi vadí o to víc, že nikdo o tom nějak extra neinformuje...
Což má svojí logiku. Pokud by to inzerovali, tak se lidi vzbouřej a pošlou je s tím do :zadnice . Víceméně kvůli těm důvodům, co jsem popsal.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 20.9.2016 3:18

von Špilberk píše:A já mám dovču, tak si to ve čtvrtek užijte. :twisted:
ty ai bereš dovču na volný den #-o

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 19.9.2016 22:53

Bobik píše:
Bobek píše:A kdyby to bylo jinde?
Myslíš kdyby to bylo třeba v Letňanech? Nebo na Suchdole?
Kdekoli ve vnitřní Praze to udělá bordel zkrátka proto, protože k tomu autu chybí alternativa. A chybí kam s ním. Jó až budou na příjezdech do města kapacitní P+R s návazností na MHD, která bude mít slušnej interval celodenně (a ne večer 15-20min), bude čistá a podobně, pak maj podobný akce smysl. Ale jestliže lidi nemaj to auto kam dát, případně jedou v něm až pokud možno do místa, protože MHD to trvá minimálně 3x dýl, pak takovýhle akce akorát naštvou všechny.
Já bych to doplnil tím, že v úzkém centru stačí na kolaps desítky aut a stojí úplně všechno.

Navíc co mi vadí o to víc, že nikdo o tom nějak extra neinformuje... A navíc pokud to bude fungovat jako na Smetanově nábřeží tak budeme rádí, že nebude žádné povalení...

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 19.9.2016 19:06

Tak už visí na monitorech, že v okolí Anděla byly zřízeny Zóny 30 :smt093 Vyjádří se nám k tomu pan Prox, nebo mu mám napsat?
Nejenom že stále nefrčí ani ta Kartouzska, ale ještě se musím plazit, abych nestihl ani to pevné volno, když už se tam jednou za čas objeví.

Hoši, zda se mi nějaká nezdravá Koh-i-noorka pro 22. Pokud nevypálíte že zast. DC včas, klidně to pustí 22 ZC ale na vás to už dlabe. Ikdyž možná chápu, chápu, bo neví, jak dlouho tam budu smrdět, ale následuje brutální volno přímo, odbočení od Slavie, event. volno pro 4, opět volno Moskevská a teprve pak další pokus. Minuta jak víno. Nepomáhá ani když je za vámi přímo vlak k Bohemce, takže třeba se 7 tam taky můžete pěkně nakoupit :-( Jsou tam přece 2 místa v cyklu, kdy je možné odbočení vložit, tak proč se tak neděje? Zkrátka mi často přijde, že kontakty a rádio jsou k prdu, bo musíte prostě být ve správný čas U ČÁRY, jinak smůla :-( Možná je to ale problém jen exponovaných špiček, kdy to musí splnit nějaký plán zelených a nelze ustoupit, zatímco v sedle není tolik nároků (třeba detekce kolony od železného mostu) a může přidělit odbočení častěji...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 19.9.2016 18:52

Bobek píše:A kdyby to bylo jinde?
Myslíš kdyby to bylo třeba v Letňanech? Nebo na Suchdole?
Kdekoli ve vnitřní Praze to udělá bordel zkrátka proto, protože k tomu autu chybí alternativa. A chybí kam s ním. Jó až budou na příjezdech do města kapacitní P+R s návazností na MHD, která bude mít slušnej interval celodenně (a ne večer 15-20min), bude čistá a podobně, pak maj podobný akce smysl. Ale jestliže lidi nemaj to auto kam dát, případně jedou v něm až pokud možno do místa, protože MHD to trvá minimálně 3x dýl, pak takovýhle akce akorát naštvou všechny.

Odpovědět