Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Re: Preference / antipreference MHD

Odeslatod 9001 v 15.12.2017 10:29

Dnes je na Balabence nejlepší preference a světe div se ono to funguje :devilsmokin
9001
Uživatel

Odeslatod parrot v 14.12.2017 18:40

vávra napsal:
parrot napsal:A jak je na tom Jiráskovo náměstí? V úterý odpoledne běhalo v pevném cyklu bez preference.
V úterý večer běhalo (podle mého názoru) úplně normálně.

Z každého směru byla čekačka, nebo proběhlo nepodržení volna a zamáznutí před čumákem a následně puštění směru z mostu na Karlák, pak odbočovací šipky po nábřeží a pak teprve volno pro tramvaj. Každé kolo shodně. Prostě učebnicovej pevnej cyklus.
parrot
Uživatel

Odeslatod vávra v 14.12.2017 12:51

parrot napsal:A jak je na tom Jiráskovo náměstí? V úterý odpoledne běhalo v pevném cyklu bez preference.
V úterý večer běhalo (podle mého názoru) úplně normálně.
vávra
Uživatel

Odeslatod parrot v 14.12.2017 12:30

A jak je na tom Jiráskovo náměstí? V úterý odpoledne běhalo v pevném cyklu bez preference.
parrot
Uživatel

Odeslatod von Špilberk v 14.12.2017 12:14

Koukám, že s novým semaforem si asi užijeme nějakou tu prču... :twisted:
http://www.dpp.cz/mimoradne-udalosti/1_3003/
Palackého náměstí (všemi směry)
...
Typ události:
Provoz omezen
Závada světelného signalizačního zařízení.
von Špilberk
Uživatel

Odeslatod mart337 v 14.12.2017 10:48

No to se docela divím. Před reko byl směr od Karláku max. preferován, takže to prakticky padalo hned. Opačným směrem to nebylo nic moc. Fakt je, že současná úprava pomůže tram z mostu a lince 17, neb jim to padá častěji. Zase je daleko pomalejší odbočení od Výtoně na Karlák. To taky padalo často hned.
mart337
Uživatel

Odeslatod 7001 v 14.12.2017 9:14

To jsem si nevšiml, zato jsem byl každé kolo díky tomu na Andělu o 2 minuty napřed. A to jsem to nijak nehonil. Takže úspora času značná. Uspořený čas jsem v zastávce Anděl věnoval pozorování zmateného pobíhání lidí v předvánočním čase :lol:
7001
Uživatel

Odeslatod von Špilberk v 14.12.2017 8:17

7001 napsal:Fakt to tam krásně fungovalo jako na Palmovce, auta pouštěla tramvaje z vedlejší a nebyl problém.

A to jste si nikdo nevšiml toho davu slepců na chodnících, kteří nemohli přejít na druhou stranu :?: (-X (-X (-X
von Špilberk
Uživatel

Odeslatod 7001 v 14.12.2017 6:41

Tak to je klasická situace po každé rekonstrukci nebo obnově. Právě mě překvapilo že to nechali nějakou dobu vypnuté. Ale asi se zalekli, že by třeba lidi mohli začít přemýšlet hlavou a ne jen tupě čekat na světla, tak to rychle zapnuli než se z toho zrodí nějaká rebelie. :lol: Fakt to tam krásně fungovalo jako na Palmovce, auta pouštěla tramvaje z vedlejší a nebyl problém.
7001
Uživatel

Odeslatod demon v 14.12.2017 6:27

7001 napsal:Tak jsem si vyzkoušel Palackého náměstí bez SSZ v praxi a je to naprosto ideální. Zainteresovaní projektanti a vůbec všichni kdo do toho mohou nějak mluvit, by se tam měli jít podívat. Kolona z Výtoně na Jiráskovo náměstí tam bude vždycky, ať je to zapnuté nebo ne. Ostatní směry, včetně tramvají jsou naprosto v pohodě.

Včera ovšem Palačák na pevný cyklus (kvůli poruše videodetekce busů), takže kolony všemi směry a průměrnej průjezd generoval tak 3-5 minut zpoždění, což ale na 10 vůbec, ale vůbec nevadí.... :devilsmokin
demon
Uživatel

Odeslatod Bobik v 13.12.2017 17:09

9001 napsal:Protože ta zastávka je o život...
O čí život? Těch na ní? To se ale obávám po reko moc nezlepší, jedině tak, že z obou stran (a nejlépe i z boku) budou ostrůvky zalitý v betonovejch blocích co je budou krýt. Takže žádná změna před i po, protože na kvalitním povrchu lze čekat, že se rychlost zvýší.
Karosák napsal:Stav povrchu vozovky je tam tak děsný, že rychlou jízdu příliš neumožňuje...
Což ničemu nebrání, bo jsem tam zaznamenal (mezi Štvanicí a Vltavskou) dost častou jízdu po kolejích a vůbec snahu jet tak, aby se proboha nemuselo zpomalovat... #-o
Bobik
Uživatel

Odeslatod Karosák v 13.12.2017 14:44

To je jak slepice a vejce - jak vyzkoušet, že tam lidi půjdou? Udělat zastávku. A jak na ní posvětit peníze, když nevím, jestli tam lidi půjdou? Udělat před reko mostu provizorní zastávku...a tak furt dokola. Ano, řešení je velmi nevkusné a spíš jsem hlasoval proti, ale zřejmě v tomto případě účel světí prostředky a jsem příjemně překvapen, kolik lidí si to našlo. Vpodstatě viz Bobik. Mart předpokládám ironicky narážel na to, jak zuřivě se za ni lobbovalo.
A k té bezpečnosti? Stav povrchu vozovky je tam tak děsný, že rychlou jízdu příliš neumožňuje, navíc je teď magoška stejně furt ucpaná. V místě zúžení se tvoří zpomalení/špunt a za celý podzim/od prázdnin jsem nezaznamenal, že by se o tu zastávku někdo rozštípal, byl ohrožen, nebo že by došlo k nehodě AD v místě zúžení.
Karosák
Uživatel

Odeslatod 9001 v 13.12.2017 10:45

Bobik napsal:
mart337 napsal:Ježišmarja, to bude průser!!! Vźdyť nebude v provozu nově zavedená zastávka Štvanice a bude se muset zavést celoročně přívoz, nebo NAD!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Teda nic ve zlým, ale já nevím co všichni s tou Štvanicí máte (nebo co máte proti ní), vždyť se docela chytla. Alespoň když tam jezdím večer, pořád někdo courá (tam i ven) a nejde o občasné jednotky kusů, byť Václavák to pochopitelně není. Pořád se kecá, jaká je tramvaj městotvorná a když se teda "městotvorně chová", tak to vadí.

Protože ta zastávka je o život... At si tam klidně je po reko mostu plně zakomponovaná... Současná verze je uchylka už pana poslance, který akorát škodí kde to jde...
9001
Uživatel

Odeslatod Bobik v 13.12.2017 7:48

mart337 napsal:Ježišmarja, to bude průser!!! Vźdyť nebude v provozu nově zavedená zastávka Štvanice a bude se muset zavést celoročně přívoz, nebo NAD!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Teda nic ve zlým, ale já nevím co všichni s tou Štvanicí máte (nebo co máte proti ní), vždyť se docela chytla. Alespoň když tam jezdím večer, pořád někdo courá (tam i ven) a nejde o občasné jednotky kusů, byť Václavák to pochopitelně není. Pořád se kecá, jaká je tramvaj městotvorná a když se teda "městotvorně chová", tak to vadí.
Bobik
Uživatel

Odeslatod mart337 v 13.12.2017 6:05

Díky, díky, včera večer průjezd Libeňák - Maniny na 1*. =D> =D> =D>
mart337
Uživatel

Další

Zpět na Provoz