Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Re: Preference / antipreference MHD

Odeslatod Bobik v 15.5.2017 14:30

No, chtěl jsem se zeptat (ale potichu, aby se to nezakřiklo :D ), jestli je na Letenským nám spuštěná nějaká preference či co?
Jinak zatím to šlape docela docela dobře, takže mám strach, že to tudíž brzo ořeže/zruší. 8-[

Zato Prašnej most od Hradčanský (v noci) je solidní antipreference. Ať se jede rovně či vpravo, téměř nikdy to nečeká/nepadá do jízdy jako kdysi.
Bobik
Uživatel

Odeslatod von Špilberk v 15.5.2017 13:08

Tak jak to tam šlape :?: (já se tam moc nedostanu)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory..
von Špilberk
Uživatel

Odeslatod demon v 04.5.2017 10:57

Karosák napsal:Poslední dva týdny se mi nezdá, že by přidržovala Ohrada volno Biskupcova > Krejcárek pro 10, 16. Vždy je pro přímý směr jen krátké volno pro tram a dlouhá zelená pro IAD, ale s čočkami na stůj. Než se vyplazíte z jazyků u zastávky, je po parádě :-(

Kdyby jen nepřidržovala, ale jako druhej nemáš šanci projet i když tam stojíš, jelikož volno trvá překrásný 3 vteřiny a auta pak ještě dalších 20.
Ale je to hlášený...
demon
Uživatel

Odeslatod ZXS91 v 02.5.2017 11:31

Karosák napsal:Poslední dva týdny se mi nezdá, že by přidržovala Ohrada volno Biskupcova > Krejcárek pro 10, 16. Vždy je pro přímý směr jen krátké volno pro tram a dlouhá zelená pro IAD, ale s čočkami na stůj. Než se vyplazíte z jazyků u zastávky, je po parádě :-(

Když jsem tam tuhle jezdil, tak se ani nerozsvěcela výzva pro jedničkový směr DC, hlášeno nahoru, prý běhá jiný cyklus
ZXS91
Uživatel

Odeslatod Karosák v 02.5.2017 6:14

Poslední dva týdny se mi nezdá, že by přidržovala Ohrada volno Biskupcova > Krejcárek pro 10, 16. Vždy je pro přímý směr jen krátké volno pro tram a dlouhá zelená pro IAD, ale s čočkami na stůj. Než se vyplazíte z jazyků u zastávky, je po parádě :-(
Karosák
Uživatel

Odeslatod Petr v 18.4.2017 10:47

Elsnicovo náměstí. Kvoká. Flora od Orionky vypnuté vzdálené rádio, Orionka kvoká. No, nějak nám ty preference jdou do kopru. :-(
Petr
Provozovatel

Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat značky a při tý příležitosti ho tam natáhnem....

Odeslatod Karosák v 17.4.2017 12:15

Churchillák celý víkend na blikačku. Ropucha, nebo další vlaštovka?
Karosák
Uživatel

Odeslatod Karosák v 09.4.2017 18:14

Na Groši DC poslední měsíc stále kvoká...po rozjetí za zastávky sází stůj v takové nejvíc naprd vzdálenosti. Takže opět hlášeno a dávejte pozor.
Karosák
Uživatel

Odeslatod Karosák v 07.4.2017 7:05

Demon: chápu Tě. Ale stejnou rozkoš lze pocítit ze všech směrů a za současně používaných technologií pasivni detekce jde obtížně vyjít vždy všem vstříc. Křižovatka se snaží podělit i busy a podržet...No nechtěl bych to programovat :-P Ale za situace, kdy tu máme Palačák a doyebanou Želvu a Vršovickou, jež citelně narušují stabilitu sítě bez viditelné snahy to vyřešit, jsem rád alespoň za takto fungující Fóru. Což neznamená, že jsem spokojen =P~
Karosák
Uživatel

Odeslatod Bobik v 07.4.2017 5:40

SSZ Štefánikův most x Revoluční večer už šlapalo jak má. Děkuji.
---------
ADD Flora od Orionky - no, ono to tam nějak hapruje i v noci, když je všude pusto - vzdálený rádio krásně navolí, ale první padá souběžná zelená (a docela dlouhá) a volno na odbočení až po ní.
Bobik
Uživatel

Odeslatod demon v 06.4.2017 21:31

No situace, kdy se vynořim od Orionky v okamžiku, kdy má souběžný směr červenou, v pořádku se vzdáleně navolím, dojedu k vexli, zablokuji, zastavím, následuje souběžné volno prodlužované autobusem od Olšanského náměstí, odkud se vzápětí přižene 5/15, aby se nacpala do zastávky, následující dloooooouhé volno po Vinohradské v podání 11, vystřídané souběžným volnem do Jičínské, během kterého se přižene druhá linka z dvojice 5/15, na jehož konci konečně milostivě dostanu volno já, abych byl na Želvě +5 s vyhlídkou dalších 3 minut na projetí křižovatky, ve mě nevyvolává nadšení nad úrovní preference na této křižovatce...
demon
Uživatel

Odeslatod Karosák v 06.4.2017 19:59

Na to, jak zapeklitá situace to tam je (nedostatečná šířka pruhu, potřeba vytlačit kolonu+požadavky z mnoha směrů) a přitom zůstat nohama na zemi dnešní Prahy, bych řekl, že úspěch. Rozhodně se to tam docela dlouho ladilo a oproti dnešku to tam první týdny byla opravdu tragédie. Ne vždy jsem to projel na první dobrou, ale nikdy jsem tam nekysal dlouhé minuty. A každopádně to někoho zajímalo a řešilo se citelně více, než Vršovická, Palackého vřed, nebo tento holešovický evergreen.
Karosák
Uživatel

Odeslatod demon v 06.4.2017 14:47

Floru od Orionky bych raději ani nezmiňoval.
Jak tam se dá krásně vykysat dlouhý minuty, to asi nebude zrovna zářnej případ preference...
demon
Uživatel

Odeslatod Karosák v 06.4.2017 10:23

Tady by to asi šlo řešit ála Flora od Orionky: navoli se vzdáleně a začne vypouštět IAD a teprve když se tram přihlásí blízkým přijímačem, nebo se zablokuje vexle, ukončí hlavní směr a dá volno pro tram. HW by to bylo max o jednom kontaktu navíc, ale otázka co na to řadič. Ale to je jedno bo to stejně nikoho nepálí :prase
Podobně je vyladěna i Moskevská ZC, podle mně slušně. Tam je několik kontaktů sledujících přiblížení vlaku a dále detekční kamera sledující, zda něco čeká v zastávce na odjezd.
(Ikdyž v noci umí být vůči tram naprosto imunní, výzva potmě, čekej, čau)
Karosák
Uživatel

Odeslatod von Špilberk v 06.4.2017 6:34

demon napsal:
9001 napsal:Proč? Objíždění je povoleno v případě překážky. Takže problém bude trochu někde jinde...

Nějak nechápu na co reaguješ...
Ten ***** nic neobjížděl, na něj normálně působila přitažlivost kolejí a zprava měl kousající obrubníky...

Možná chtěl 9001 říct, že jsem ho měl objet s tramvají a jet dál, protože objet překážku je povoleno. :twisted: :lol: :lol:

Jinak ano, nic neobjížděl. Jen jedou všichni prostředkem a teprve když padne červená, tak je napadne, že by asi neměli stát na kolejích, ale v tom pruhu. Jenže když je to napadne půl metru před zastavením, tak už je pozdě. 8-)
Navíc mě sejří i ten semafor, protože po volnu pro tramvaj dal zelenou pro Komunardů. Tak jsem se radoval, že když teď jede Komunardů, že pak bude zelená pro auta přede mnou, ale ne :!: Dostal jsem nové volno pro tramvaj, takže jsme zase všichni stáli a čekali. Až za notnou chvíli čekání konečně zelená pro auta. #-o #-o
Takže tohle je fakt nedomyšlené místo. Pruh pro auta úzký (když je tam dodávka, tak už je to problém, i když se řidič snaží uhnout), logika SSZ mizerná. :roll:
von Špilberk
Uživatel

PředchozíDalší

Zpět na Provoz