Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Preference MHD

Příspěvek od chemik » 05.6.2011 13:59

me to potvrdil kolega jezdici predemnou a pak jsem to videl i na sedmicce, ktera jela na solidarite pred moji jedenactkou

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 05.6.2011 12:51

chemik píše:prosim pekne, nove SSZ u zastavky Zborov, strasnicke divadlo, od Solidarity pada na stuj 15 metru pred cumakem na stuj a pousti vlevo pres koleje odbocujici auta. Je to normalni?
Díky, že to připomínáš - také se mi to v minimálně dvou třetinách případů stává, ale někteří SA kolegové mi po dotazu tvrdili, že jim nikdy.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Preference MHD

Příspěvek od chemik » 05.6.2011 12:23

prosim pekne, nove SSZ u zastavky Zborov, strasnicke divadlo, od Solidarity pada na stuj 15 metru pred cumakem na stuj a pousti vlevo pres koleje odbocujici auta. Je to normalni?

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Grossák » 04.6.2011 20:05

chemik píše:Prosím, prosím, nešlo by udělat něco s tím SSZ na nábřeží cpt. Jaroše? Já tam dneska čtyřikrát jel a pokaždý jsem zapomenul zkontrolovat přihlašovací kontakty - respektive na ně nebylo kvůli prudkému sluníčku viděti, takže nemohu podat přesnou zprávu, ale každopádně SSZ pustí jednu tramvaj a druhou né a dochází i v sobotu dopoledne k tvorbě kolon...
Je tam kvůli havárii TT upravený pevný program, mělo by to zmizet co nejdříve, zpět do dynamiky.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Karosák » 04.6.2011 18:32

kasme píše:Z pohledu IAD je novej Koh-i-noor výrazně horší, především od Bohemky...
Jo, kapánek se to tam štosuje, ale pro TRAM je to :smt023 . S předchozím SSZ nesrovnatelné.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Preference MHD

Příspěvek od chemik » 04.6.2011 15:43

Prosím, prosím, nešlo by udělat něco s tím SSZ na nábřeží cpt. Jaroše? Já tam dneska čtyřikrát jel a pokaždý jsem zapomenul zkontrolovat přihlašovací kontakty - respektive na ně nebylo kvůli prudkému sluníčku viděti, takže nemohu podat přesnou zprávu, ale každopádně SSZ pustí jednu tramvaj a druhou né a dochází i v sobotu dopoledne k tvorbě kolon...

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Grossák » 04.6.2011 11:52

Problémy od Bohemky jsem na Koh-i-nooru neviděl, v izolovaném řízení předchozích dní se neukazovaly. Ale je to možné, snížil se počet řadicích pruhů ze 3 na 2. Na druhou stranu tramvaje s tím nejsou v kolizi, byť při výběru oblouku pro 22 ve druhé poloze v cyklu nejdou společně.

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od kasme » 03.6.2011 23:04

Grossák píše:
kasme píše:dnes odpoledne bylo pořadí fází cyklu na SSZ Vršovická x Petrohradská opět "původní"
tak nevím jestli to přehodili zpět na pořád a nebo jen na určitou denní dobu...

SSZ Vršovická x Sportovní bylo vypnuto - práce ve vozovce - plynovod, či co...
Také jsem si toho všiml. SSZ Vršovická - Sportovní je pravděpodobně hlavní skupinový řadič, posílá tedy koo impulsy ostatním křižovatkám. Pokud bylo vypnuté, tak nic neposílalo, tudíž ostatní SSZ ve skupině přešla do izolovaného řízení - jiného programu - a to může být důvod, proč se vrátil původní sled fází na Petrohradskou. Jinak, během této doby fungovala na SSZ Vršovická - U Vršovického nádraží preference tramvají, a to v izolovaném programu, se zřetelným prodlužováním a také vkládáním fází dle TRAM. Příjemné hlavně z centra, byť se projevilo, že zažití u řidičů TRAM chybělo.
a dnes dopoledne už bylo vše při "starém" (před vypnutím "Sportovní")
a včera byla Sportovní na blikačku a k tomu i Petrohradská... od jihu byla pěkná frontička... ale tramvaje svištěly bez problémů :)

z pohledu IAD je novej Koh-i-noor výrazně horší, především od Bohemky...

Uživatelský avatar
Marek B.
Uživatel
Příspěvky: 455
Registrován: 17.6.2004 14:40
Bydliště: Praga Caput Regni Bohemiae

Re: Preference MHD

Příspěvek od Marek B. » 01.6.2011 17:35

Kdy bude nová ročenka?

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Martin Šubrt » 28.5.2011 6:26

Marek B. píše:A chystá se udělat něco s Výtoní, kde často tramvaje od Modřan stojí, i když žádná 7 před nimi směrem DC nestanicuje? Nebo kde se stává, že tramvaj stojí na 2 semaforech za sebou? Protože jestli ne, bude čas řešit to z mé strany přes zodpovědná místa. My z Podolí již této prudy na cestě do centra máme dost. :)
Již se na tom pracuje, změnu DŘ DP dlouhodobě požadovala ledy už se snad hýbají. Podařilo se mi dokonce všechny tři Výtoně vyškrtnout v ročensce dopravy ze seznamu preferovaných křižovatek, takže už odpovědná místa nemohou hlásat, že tam preference je :-).

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 28.5.2011 3:49

chemik: Se zastávkou Výtoň a dvěmy TRAN náš pravdu, ale tobě se nikdy nestalo, že jedeš od Podolí sám (myšleno před tebou žádná TRAM) a prvně ti padne stůj na SSZ s Libušinou a pak jen co se rozjedeš, tak hned na další s Vnislavovou ul.? Neříkám že mne vždy, občas projedu nonstop všechny tři SSZ, ale někdy je to tak jak píše Marek B. - žádná jiná TRAM v dohledu (7 z prava ani před tebou z Podolí) a stojíš na dvou SSZ za sebou!

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Preference MHD

Příspěvek od chemik » 27.5.2011 21:56

No pokud jedou dvě tramvaje od podolí za sebou, tak to do zastávky Výtoň pustí většinou jenom jednu, aby ta druhá nezacpala křižovatku, jestli myslíš todleto.

BMW: Dnes jsem se zamiloval po Palačáku do dalšího SSZ. Je to SSZ na Divoké Šárce! TO je taky pecička ;)

Uživatelský avatar
Marek B.
Uživatel
Příspěvky: 455
Registrován: 17.6.2004 14:40
Bydliště: Praga Caput Regni Bohemiae

Re: Preference MHD

Příspěvek od Marek B. » 27.5.2011 21:11

A chystá se udělat něco s Výtoní, kde často tramvaje od Modřan stojí, i když žádná 7 před nimi směrem DC nestanicuje? Nebo kde se stává, že tramvaj stojí na 2 semaforech za sebou? Protože jestli ne, bude čas řešit to z mé strany přes zodpovědná místa. My z Podolí již této prudy na cestě do centra máme dost. :)

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Karosák » 27.5.2011 16:48

A všimněme si komu SSZ Vršovická x Sportovní chybí :?: Mě tedy vůbec :D A ostatní směry také nevypadají, že by trpěly. Nebo se mýlím :?:
A ten Palačák #-o Ale že už se tu na něj nadává hezky dlouho což :?: Snad od doby, co byla křižovatka rekonstruována, až na pár období... :?

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Fořtík » 27.5.2011 15:55

Na Palacaku jsou i dalsi speky - napr se 17 ci 21 kolikrat stojim od Vytone a sviti cocky vpravo (pro trojku). To by nebylo nic zvlastniho, kdyby to volno bylo narokovane. Ale ja jsem tam sam, zadna jina tramvaj ci bus tam neni. Stoji i auta a vsichni se kochame volnem pro 3. A kochame se dlouho, kolikrat i 40'. Taky uz jsem tam jel kolikrat autem. Pro auta cervena odevsad krome mostu, na moste 10, od Jiraska 17, jinde nic. Sviti volno od Vytone vpravo a sviti hodne dlouho. Proste palacak je krizovatka za vsechny prachy. A o tom, ze neumi vybirat spolecna volna typu 14 od Jiraska + 10 z mostu, pripadne 14 od Jiraska + 17 od Vytone (a mnoho dalsich variant) neni treba se zminovat...

Odpovědět