Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 13.10.2016 6:08

MM-Mikulovsky píše:
pandicek89 píše:......... bohužel ani tramvaje mě nepustili.
už dlouho říkám, že "kolegilalita tramvajáků (zaměstnanců DPP)" jde/šla do kopru
No a divíš se? Já si taky na určitejch místech dvakrát rozmyslím, než před sebe někoho pustím, protože to bohužel obvykle znamená, že mi sebere všechny světla, nalítá přede mě co má bejt za mnou a podobně a sám si vyrobím parádní sekeru. Spousta lidí chce mít alespoň nějakej (byť mizernej) konec, aby si trošku odfrkla, než se do toho bordelu vrátí, tak proč se o něj dobrovolně připravovat.
Když mám čas - pouštím, když ne - smolík. Takovej je život, no. 8-[

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 13.10.2016 0:03

Karosák píše:Na Malostranskou jedině Psí rada, stejná jako Výstaviště, Kulaťák...prostě nesmíš zastavit. Nenechat nastoupit ČB a plížením vpřed :wink: Z:idea:
Nejen na uvedených místech je problém, že ani mnozí tzv. profíci - včetně tramvajáků, a to (či spíše právěže) dlouholetých NEVĚDÍ ŽE POVINNOST DÁT PŘEDNOST NEZNAMENÁ NESMĚT OMEZIT, ALE POUZE NESMĚT DONUTIT VOZIDLO JEDOUCÍ ZE SMĚRU S PŘEDNOSTÍ K NÁHLÉ ZMĚNĚ RYCHLOSTI ČI SMĚRU JÍZDY = NEMUSÍ DÁVAT PŘEDNOST VŠEM VOZDLŮM VIDĚNÝM V LIBOVOLNÉ VZDÁLENOSTI PŘED KŘIŽOVATKOU (viz judikatura NS na str.6 Zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích, pod §2 - Vymezení základních pojmů, odr. q)

Z:arrow: Ovšem nejhorší je, že se uvedené nezmění dokud soudy nižších instancí nebudou uvedené dodržovat, a budou odsuzovat řidiče bourající při výjezdu z vedlejší komunikace či místa mimo komunikaci (např. TRAM jedoucí od zast. Nový Hloubětín DC) s VOZIDLY JEDOUCÍMI PO HLAVNÍ PROKAZATELNĚ PŘEKROČENOU POVOLENOU (A TEDY OČEKÁVATELNOU) RYCHLOSTÍ !

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 12.10.2016 23:20

Na Malostranskou jedině Psí rada, stejná jako Výstaviště, Kulaťák...prostě nesmíš zastavit. Nenechat nastoupit ČB a plížením vpřed :wink: Z:idea:

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 12.10.2016 22:14

pandicek89 píše:......... bohužel ani tramvaje mě nepustili.
už dlouho říkám, že "kolegilalita tramvajáků (zaměstnanců DPP)" jde/šla do kopru, ale pak nevím jak tito se mají dokázat chovat tzv. pro klientsky"

pandicek89
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 21.7.2014 15:28

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od pandicek89 » 12.10.2016 22:09

Velmi problematický je výjezd s linkou 15 od Malostranské občasné vlevo na Malostranskou u metra dnes jsem tam čekal i 3 minuty než mě někdo pustí bohužel ani tramvaje mě nepustili.

parrot
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 25.9.2013 16:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od parrot » 11.10.2016 21:50

Petr píše:
Karosák píše:Potvrzuji error na Ortenaku, padá to kdykoliv a okamžitě, co si někdo zmáčkne čudl.
Ten už tohle dělal dávno, dávno... Pak ho naštěstí dali na blikačku. Nyní opět běží, ale stačí,aby se chodec podíval a tramvaj stojí...
Jo jo kdejaká pejskařka tam po zmáčknutí čudlu vítězí nad tramvají, která je plná lidí. Nechápu že o pár metrů dál je taky přechod a ten signalizaci nepotřebuje :?: Logika no...

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petr » 10.10.2016 23:49

Karosák píše:Potvrzuji error na Ortenaku, padá to kdykoliv a okamžitě, co si někdo zmáčkne čudl.
Ten už tohle dělal dávno, dávno... Pak ho naštěstí dali na blikačku. Nyní opět běží, ale stačí,aby se chodec podíval a tramvaj stojí...

parrot
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 25.9.2013 16:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od parrot » 09.10.2016 14:24

Karosák píše:Co Švanďák, už dobrý?
Potvrzuji že už se zdá být v pořádku. Včera 4 kolečka na 9 a vše bylo ok:)

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 09.10.2016 14:21

Co Švanďák, už dobrý?

Potvrzuji error na Ortenaku, padá to kdykoliv a okamžitě, co si někdo zmáčkne čudl.

Jak to vůbec je s tím rádiem u Octárny ZC? Sice jako dělá ze nic, ale semtam svítí výzva dle směru jízdy už z dálky...bude se nějak ladit, nebo se to tam dalo pro parádu stejně jako ty desítky bižuterie pro busy?

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 07.10.2016 18:58

Kolem křižovatky Na Poříčí x Havlíčkova se objevilo spoustu nákresů na silnici i chodníku.Že by nová SSZ?

U té samé křižovatky vyrostlo nové parkovací místo pro busy do HI směrem k NRE... Bohužel tak neštatně že odbočující tramvaje mají mnohdy problém se protáhnout...

Nádraží Liben. Dnes jsem měl možnost večer chvíli pozorovat a přijde mi, že preference tramvají poměrně hodně drbe autobusy...Když už je bus čumákem na světlech a nechá ho tam vyhnít cca 3 minuty mi nepřijde jako ideální...

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 06.10.2016 9:49

Ten Pražák je podle mě naprd tak nějak od výroby. Ono i ZC někdy svítí VN, někdy ne, většinou vydrží, ale někdy taky ne...

Olšanské nám. x Lupacova DC nahlášeno.
Svandovo divadlo-od Újezdu je upadlý káblik od ptk, nahlášeno.

Jinak také děkuji za vysvědčení... Teď jde jen o to, jestli to má jakožto podklad smysl i pro někoho jiného, než jen pro nás, co o tom víme a jen rozhořčeně souhlasíme.

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od mart337 » 05.10.2016 2:05

Měl bych připomínku k preferenci na Pražského povstání DC. Dost často nedochází k přihlášení a pak se musí čekat až proběhne cyklus z protisměru na magistrálu a tím utíkají čočky na spodní části křižovatky a čeká se celý cyklus (přímo a od Podolí).

vencavasek
Uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 07.1.2007 15:10

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od vencavasek » 04.10.2016 19:49

Také děkuji za článek o preferenci.

A potvrzuju velmi špatné chování SSZ na Hradčanské ZC před zastávkou. Jak už dříve psal Bobik, vypadá to skoro jako kdyby přihlašovák odhlašoval a odhlašovák přihlašoval. Kupodivu to pak moc nepreferuje. 8-)

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 04.10.2016 14:36

Děkuji za poděkování. :D

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobek » 04.10.2016 14:13

Děkuji za upozornění na článek o preferenci za rok 2015. :)

Odpovědět