Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 29.1.2016 12:16

Pro upřesnění: v té statistice jsou zahrnuty každý rok jak přírůstky tak úbytky prahů. Takže třeba tu za rok 2015, která oznámena byla, ovlivňují úbytky v Radlické a Bělehradské. Stejně tak to bylo kdysi s Letnou a dalšími místy, kde se bumlíky zkracovaly. Přírůstky prostě jen vždy překonaly úbytky.

Nevím, kde v Seifertově, ale započtené by měly být všechny bumlíky, které oddělují zakrytou TT od vozovky.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 28.1.2016 20:36

Grosák: Ovšem mazání nebylo tak oslavně oznámeno ;-).

Možná ještě jedna rýpavá. Počítají se i ty prahy na Seifertově, kde se TT srovnala to jejich výšky.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 28.1.2016 17:45

9001 píše:Schválně by mě zajímalo jestli tam jsou u tram pocitany i ty uměle vytvořené prahy na Vršovické...
Vypadá to, že ano. Nevím, jestli je dobré užívat slovo uměle, ale nepíše bylo jejich použití vhodnější než vracet nízké obrubníky a neustále utíkat s výškou. Mimochodem, když se na Letné před pár lety bumlíky vyndaly a nahradily se zvýšeným tělesem, také ze statistiky zmizely.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 28.1.2016 17:40

Chmelnice opravdu nevím. Vypadá to, že to nezřídka nějakou tramvaj nedetekuje. Ale jak říkám, nic takového jsem neviděl. Poloha kontaktu už je OK. Někdy se tam zkusím zastavit.
Na Kotlářku se jen tak nedostanu. Pokud to nešlape na SSZ, kde to očividně fungovalo, nahlaš to na PDT. Mrkni předtím na kontakty, jestli něco neodhalíš.
U Vorlíků je pevný program, protože občas nepadala zelená pro auta, snad od Sparty vlevo. Řeší se. Je to blbé, ale musíme to přežít.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 26.1.2016 19:15

Jo, U Vorlíků pevnej cyklus. V noci mě to tam spolehlivě zazdí vždy, projel jsem to snad jen jednou, jinak si vždycky postál (sám na přeplněné křižovatce :D ).

modroko
Uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: 02.4.2011 12:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od modroko » 26.1.2016 18:34

Přesně, dokud to neuvidím tak neuvěřím. O Vypichu se mluví už jak dlouho a jak je to tam udělané všichni víme, viz.stížnosti na řidiče l.25 že podjíždí 22 a tak dále...jinak potvrzuji SSZ u výjezdu z Blanky v pevným cyklu, takže sice jsou opraveny světla na Spartě ale o kus dál to člověka zase zazdí...

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 26.1.2016 18:31

Já bych se tak zuřivě netěšil. Je to stejné jako se stavbou nových TT nebo metra D: Dokud to nebude, neuvěřím. 8-)

Filip

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Filip » 26.1.2016 17:34

Konečně pořádná preference. Ale ještě by to chtělo na více místech.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 25.1.2016 16:00

Ta Průmyslová bude dobrá prasarna.

Schválně by mě zajímalo jestli tam jsou u tram pocitany i ty uměle vytvořené prahy na Vršovické...

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 25.1.2016 15:11


parrot
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 25.9.2013 16:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od parrot » 25.1.2016 13:51

Chmelnice v pátek: 2x dopoledne DC při příjezdu svítí na volno.
V 1. případě při odbavování DC přijíždí v protisměru jiný vlak a do 15 sec. padá na křižovatce na stůj.
V 2. případě stejná situace, jen vidím vpravo od polikliniky na přechodu chodce jak si navolí tlačítkem zelenou a do 15 sec. na stůj.

Dnes si Chmelnice stihla vybrat chodecké volno ve 3 kolech krátce po brnknutí kontaktu při příjezdu do zastávky a při zavírání dveří padalo na volno. Ve čtvrtém kole opět při otevření dveří do 15 sec. z volna na stůj.

Smím Tě Grossáku pěkně poprosit o kontrolu Kotlářky DC ve směru od Poštovky? Někdy od prosince pozoruji výrazné zhoršení stavu, SSZ vůbec nepodrží volno a padá do jízdy na stůj i bez toho aby např. odhlásil protijedoucí vlak.

Dnes na výjezdu z Blanky na Špejchaře pevný cyklus bez preference, zazdilo to všechny jedoucí vlaky.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 22.1.2016 7:43

Rádio od NBS na Otakarce rovně funguje :!: =D>

Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1019
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od ZXS91 » 20.1.2016 17:40

Na Hradě ZC řádí nějaký šotek, z 10 průjezdů ve všech možnách dobách dvakrát nevydrželo volno, vlak v protisměru ano i ne, počasí hezké i ošklivé. Tak nevím.

Na Hradčanský dopoledne byla vysokozdvižná plošina a maníci z Eltoda tam cosi nacvičovali s kamerou. Že by si chtěli natočit vzorné chování chodců a příspěvek této SSZ k plynulosti a včasnosti dopravy? Nebo na památku a konečně to odpálej autogenem? =D> :D

parrot
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 25.9.2013 16:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od parrot » 20.1.2016 16:03

modroko píše:
Grossák píše:Špejchar a okolí se během víkendu řeší. Bylo toho tam více, i věci, které z tramvaje nebyly vidět a vadily spíše autům (na Vorlících). Většina snad dokončena včera. Prosím o info, pokud tam někdo pojedete. Sparta by měla jít na řadu dnes. Ale není jasné, kde je problém, tak uvidíme. VR od NBS mě velmi mrzí, protože se to "řeší" od prosince. Znovu jsem požádal. Také prosím o průběžné info. Díky.
Dneska dopoledne běžela nejlépe za poslední dlouhou dobu... Sparta, vypnutá světla...ale abych nebyl uplný rejpal tak při prvním kole to vypadalo že to funguje i od Hradčanské, ale radši už nic nepíši, minule se mi taky zdálo že to fachalo a nejspíše ne...
Sparta dnes OK. 3x jízda ve směru Letenské náměstí a předvěst padala na volno krásně do jízdy. Děkuji :)

Chmelnice je o štěstí a proto jsem psal ze 30%, protože to tak procentuálně vychází. Stane se že jedeš 4x oběma směry a v pohodě a jsou chvíle kdy ze 4 jízd padne (během krátkého stanicování do 10 až 15 sekund) na stůj 3x.
Odhlašovací kontakt je tam opravdu jak píšeš ještě v zastávce a s 15T si o něj snadno brnkneš, ale dávám si na to pozor, protože jsem ho také podezíral za viníka:)

modroko
Uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: 02.4.2011 12:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od modroko » 18.1.2016 13:52

Grossák píše:Špejchar a okolí se během víkendu řeší. Bylo toho tam více, i věci, které z tramvaje nebyly vidět a vadily spíše autům (na Vorlících). Většina snad dokončena včera. Prosím o info, pokud tam někdo pojedete. Sparta by měla jít na řadu dnes. Ale není jasné, kde je problém, tak uvidíme. VR od NBS mě velmi mrzí, protože se to "řeší" od prosince. Znovu jsem požádal. Také prosím o průběžné info. Díky.
Dneska dopoledne běžela nejlépe za poslední dlouhou dobu... Sparta, vypnutá světla...ale abych nebyl uplný rejpal tak při prvním kole to vypadalo že to funguje i od Hradčanské, ale radši už nic nepíši, minule se mi taky zdálo že to fachalo a nejspíše ne...

Odpovědět