Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MPL
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MPL » 07.12.2015 11:44

2MMM: Že je to podivné, to je sice pravda, ale na druhou stranu uznej, že označení "Hlavní silnice" s dodatkovou tabulkou udávající tvar křižovatky s hlavní odbočující doprava a k tomu příkaz rovně by způsobil nejednu nehodu. Auta jedoucí rovně tam přednost dát musí a myslím, že "trojúhelník" je plně na místě.
A co je v tom vlastně "protiprávního"? Kde je řečeno, že musí být tolik a tolik označení "hlavní silnice"?

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 07.12.2015 10:18

Karosák píše:......
A příjemný bonus: na výjezdu z ÚDDP byla vyměněna stopka za trojúhelník ;-)
no konečně =D>

Teď ještě, aby byl vyměněn trojúhelník za zast. Myslíkova ZC za "čtverec na koso/hraně"/"hlavní PK", čímž by to byla hlavní (z 2. hlavní - ul. Odborů) zprava = přednost před všemi (místo dosavadního dát přednost všem, protože je vedlejší a 2.vedlejší - ul. Křemencova je zprava, a tedy vozidlům jedoucím z ní se má také dávat přednost)
PODSTATNÉ OVŠEM JE, ŽE SOUČASNÉ UMÍSTĚNÍ DZ NA VJEZDECH DO UVEDENÉ KŘIŽOVATKY JE PROTIPRÁVNÍ - NA 3 VJEZDECH ZE 4 JE DOPLŇKOVÝM SCHÉMATEM UL MYSLÍKOVA OD ZÁPADU/NÁBŘEŽÍ ZOBRAZENA JAKO HLAVNÍ PK, ALE VE SKUTEČNOSTI:
1.) (-X Z TOHOTO 4. SMĚRU JE NAPROSTO JINÁ DZ "DEJ PŘEDNOST V JÍZDĚ!" (a ještě před pár lety tam byla dokonce "STOP")
:!:
2.) DZ "HLAVNÍ KOMUNIKACE" JE JEN NA 1 VJEZDU DO 4 RAMENNÉ KŘIŽOVATKY- Z UL. ODBORŮ, BYŤ ŽÁDNÁ ZE 4 ULIC NENÍ POUHÝM VÝJEZDEM (který by mohl být 2. hlavní komunikací v křižovatce)

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 07.12.2015 5:04

No vopruz, co mám vykládat. Komfortní jízda a investice do infrastruktury je zmařena pevnými cykly. DC je to skoro jako dřív, čili na začátku volna Sportovní, pak je čas odstanicovat a když se moc neloadají, tak víceméně do jízdy padá Petrohradská, ale musí se brzdit u NV, což dřív ne. Ale zase NV ZC mi přijde, že prodlužuje, nebo má delší volno. Což je ale k ničemu, protože o to hůře pak padají Petrohradská a Sportovní. Aby to bylo "do jízdy" je třeba se pohybovat kolem 20 km/h, což je za ty prachy poněkud málo Antone Pavloviči :-( Ale dá se na to zvyknout, Evropskou jsem za svojí praxi bohužel nerozdejchal.

Noční 40 taky bohužel zůstáva Průběžná-Na 50. A Petřiny sice možná mají, ale víc mě tam točí silniční 40 Baterie>Ořech.

A příjemný bonus: na výjezdu z ÚDDP byla vyměněna stopka za trojúhelník ;-)

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4741
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MOp » 06.12.2015 13:57

Jak se ti Karosáku včera jezdilo po Vršovický? Ten pevnej cyklus Vršovická x Petrohradská jsem pozoroval je pěkně *******.. Nechápu, proč tram zc to pouští až cca 10 s po protisměru.

Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1019
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od ZXS91 » 06.12.2015 11:31

Hrad vypadá funkčně, neměl jsem příležitost tam vytuhnout i po skončení volna (Zdá se mi, nebo je delší?), ale stromeček zůstává svítit, paráda =D>

Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1019
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od ZXS91 » 06.12.2015 11:28

MM-Mikulovsky píše:ale po mém dosud jediném dni směny po REKOnstruované TT Petřiny mám pocit, že tam jsou noční 40 zatím postaru, ale ještě dnes si osobně ověřím, jestli také nedošlo již ke změně.
Tam zatím jsou

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 06.12.2015 11:22

Karosák píše:......
Naopak za preferenční bych považoval noční 40 již jen v oblasti Malovanky. Belohorska Brevnovem je osvobozena. Taktéž ten kousek na Červeném Vrchu.
ale po mém dosud jediném dni směny po REKOnstruované TT Petřiny mám pocit, že tam jsou noční 40 zatím postaru, ale ještě dnes si osobně ověřím, jestli také nedošlo již ke změně.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 06.12.2015 6:20

Je to jak sedmihlava saň -jednu hlavu usekneš, dvě nové narostou. Zahraďák-Jahodová ZC úspěšně vyřešena již 2 dny po nahlášení. Tak mám radost a hned po ránu mě zazdí Malý Brevnov. U zastávky ZC i přechod Falcká v pevném cyklu. Výzvy nesvítí, možná zásah ústředny, ale na pěst.

Naopak za preferenční bych považoval noční 40 již jen v oblasti Malovanky. Belohorska Brevnovem je osvobozena. Taktéž ten kousek na Červeném Vrchu.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 30.11.2015 23:53

Botanická zahrada: Byl jsem se na ní podívat v pátek v sedle. Měl jsem kliku a během chvíle viděl všechno možné. Cca 7 tramvají, zdržení nula. Všechno fungovalo naprosto perfektně. Tramvaje prodlužovaly hlavní fázi bez chodců na délku až 40 sekund, což je zcela dostatečné. Na jednu tramvaj už konto nezbylo, protože se přihlásila později za první, ale dostala vložené volno (jela od Albertova) krásně do jízdy. Ještě se tam zkusím podívat někdy za slabého provozu, třeba v noci, kdy tam může být nějaký jiný program.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 30.11.2015 20:25

Jahodová ZC nahlášena.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 30.11.2015 14:19

modroko píše:
von Špilberk píše:Nebyl tu kdysi náhodou bumlík :?: :-k ](*,)
Dneska tam pracují a řezali asfalt, vypadá to že se bumlíky zase vrátí :)
EDIT: Aha koukám že v citaci to neukáže fotku, tak tedy to napíši, za zastávkou Dělnická směr U průhonu nebo Maniny se nejspíše dodělávají bumlíky :-)
zde alespoň dnešní mobilní foto - žel tablet jsem měl "bez šťávy":
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 30.11.2015 13:38

Jahodovou prosím zavolejte. Pakliže by to neklaplo, předám to. Prosím zprávu.

Vzdálené rádio v pátek zprovozněno, odzkoušeno a funkční. Od uvedení do provozu však nefunguje. Příšerné. Řešíme.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 29.11.2015 22:06

Směrem k Muzeu mne to tam nijak zvlášť nerozčiluje a někdy zdlouhavé odbavení přisuzuji plošnému řízení a náročným podmínkám v místě. Takže prostě odbrzdím ČB, sunu se a ono to padne. Rozhodně nepozoruji za poslední 4 roky nějaké zhoršení. Větší trápení mám, když to valím do kopce od Muzea a nejsem navolen, nebo mi to sebere protivlak, nebo to prostě nepočká. Ale to se mi při poslední devítikolce nestalo, takže jak jsem psal, v rámci možností to podle mne šlape.

Zcela prokazatelně je však závada na Švehlova x Jahodová (Penny na Zahraďáku) z centra-do kopce. Pozoruji cca 3 týdny, předvěst stále na stůj a občas to zazdí, ale naštěstí "očekávám stůj" a navíc je to do kopce, takže bez magnetů. Zprvu jsem myslel, že je chyba jen v předvěsti, ale preference šlape, nicméně včera na noční...
Zelená po hlavní je tradičně v noci přerušována zelenou z boku, a to ikdyž nikde nic, víme. Kdybych byl navolen, tak ve směru DC to reaguje rychle a volno po hlavní opět přidělí, ale ZC mě to vyfáklo. Musel jsem zastavit a koukat na zeleně osvětlené houštiny. Jednou to padlo rychle, podruhé mi pomohlo IAD na hlavní. Zítra mám 22, tak to i zavolám, teď v noci jsem obrat strávil vyháněním spáčů :?

Jak to vypadá s preferencí a vzdáleným rádiem na Otakarce od Bělěhradské?

parrot
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 25.9.2013 16:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od parrot » 29.11.2015 17:45

Dnes se křižovatka Anglická x Škrétova resp. Bělehradská chovala opět prapodivně a pokaždé jinak:) Někdy volno padalo hned, jindy až po dlouhé době a situace, kterou jsem opisoval posledně, nastala dnes (v neděli) v 15:40 místního času:). Celé to probíhalo tak, že při příjezdu do zastávky IPP svítila zelená pro IAD v Anglické. Byl jsem v zastávce cca 30 sek. po rozjezdu ze zastávky padla zelená pro IAD souběžně v Bělehradské, pak znova auta v Anglické a potom teprve volno pro tram. Výzva na SSZ po celou dobu svítila.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 28.11.2015 16:38

von Špilberk píše:
modroko píše:Dneska tam pracují a řezali asfalt, vypadá to že se bumlíky zase vrátí :)
Tak to by šlo rychle. Někdo asi zapracoval, takže někomu děkuju (jen nevím komu). =D> :D
já také děkuji, ale počítám, že tady asi pomohlo historicky platné úřední rozhodnutí o jejich instalaci a následně asi jen dočasném odstranění s podmínkou jejich návratu (po pominutí důvodu k udělení povolení s podmínkou), kterou ovšem někdo opomenul splnit :!:

Odpovědět