Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 03.11.2016 19:17

modroko píše:Fakt mě mrzí že si nejde od města pronajmout na pár dní dva tři měšťáky, jeden by pokutoval na Hradčanské, dalšího bych nechal rozdávat pokuty u Karlínského náměstí a toho dalšího dle potřeby a uvážení, třebas teď u tédle křižovatky, říkám vám že bych za měsíc nemusel šahat na práci....
A nebylo by lepší - pro všechny - raději zrušit ty semafory?
Plus změnit přístup "orgánů", aby se v případě střetu neřešilo jestli řidič viděl, vidět mohl a bůhvíco ještě, ale řešilo pouze - nečuměls, vlezls tam, tvoje a jenom tvoje chyba, hotovo, odchod.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3858
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 03.11.2016 17:59

Zde preference šlapala, takže jestli se to jen zaplo v původní podobě, nebude to pro tram nijak citelné. Dlabačov byl obzvlášť na prd a zbytečný večer, Vaníčkově občas zlobil odbočovák, nebo byl problém při delším odbavování v zast. Malovanka DC. Pokud toto zůstane je to únosný kompromis.

Na blikačku například "nově" večer i Na Chodovci x Hlavní.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10211
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 03.11.2016 16:04

Petr píše:
modroko píše:Teď jen stačí doufat že tam každé ráno bude stát policista a každého kdo půjde na červeného paňáčka bude pokutovat aspoň za 500. Téměř furt tam člověk vidí někoho přecházet na červenou...
Nebude,protože to by bylo porušení lidských práv přece :-/
At si chodí, ale at hlavně NEMAČKAJÍ tlačítko...

modroko
Uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: 02.4.2011 12:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od modroko » 03.11.2016 13:37

Fakt mě mrzí že si nejde od města pronajmout na pár dní dva tři měšťáky, jeden by pokutoval na Hradčanské, dalšího bych nechal rozdávat pokuty u Karlínského náměstí a toho dalšího dle potřeby a uvážení, třebas teď u tédle křižovatky, říkám vám že bych za měsíc nemusel šahat na práci....

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petr » 03.11.2016 13:01

modroko píše:Teď jen stačí doufat že tam každé ráno bude stát policista a každého kdo půjde na červeného paňáčka bude pokutovat aspoň za 500. Téměř furt tam člověk vidí někoho přecházet na červenou...
Nebude,protože to by bylo porušení lidských práv přece :-/

modroko
Uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: 02.4.2011 12:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od modroko » 03.11.2016 10:59

Teď jen stačí doufat že tam každé ráno bude stát policista a každého kdo půjde na červeného paňáčka bude pokutovat aspoň za 500. Téměř furt tam člověk vidí někoho přecházet na červenou...

modroko
Uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: 02.4.2011 12:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od modroko » 03.11.2016 10:59

Teď jen stačí doufat že tam každé ráno bude stát policista a každého kdo půjde na červeného paňáčka bude pokutovat aspoň za 500. Téměř furt tam člověk vidí někoho přecházet na červenou...

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 03.11.2016 9:43


von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 02.11.2016 9:48

Petr, Karosák: možná taky záleží na povaze nahlášené závady (jestli lze/nelze rychle odstranit). A pak je taky otázka, jestli to, co někdo z nás považuje za závadu, považuje za závadu taky TSK. :D

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petr » 02.11.2016 8:52

Karosák píše:Oukej, já jen, když jsem něco přes tento formulář hlásil, tak to sice bylo předáno, ale nic se nestalo.
Jak píšu, prostě buď obrovská náhoda (ale už poněkolikáté) nebo to funguje. Co je pravdou se nikdy nedozvíme, protože u TSK nefunguje zpětná vazba a zasílatel podnětu se nedozví, jak bylo vyřešeno.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 01.11.2016 21:54

Karosák píše:Oukej, já jen, když jsem něco přes tento formulář hlásil, tak to sice bylo předáno, ale nic se nestalo.
já v minulosti opakovaně neměl problém, ale nedávno jsem byl už fakt z reakcí nepříčetný (viz slovo níže nahrazené smalikem - v textu mailů od posledního po první):
Milan M...... (
Fwd: Re: FW: Incident - hlášení poruch a závad
22. 9. 2016, 23:08:38
Komu: Netušil Radek
g
Dobrý den,
viděl jsem dnes v poledne, že bylo mnou níže oznamované chybějící značení doplněno.

S pozdravem

Milan M........

---------- Původní zpráva ----------
Od: Milan M......
Komu: Netušil Radek <Radek.Netusil@tsk-praha.cz>
Datum: 20. 9. 2016 2:30:43
Předmět: Fwd: Re: FW: Incident - hlášení poruch a závad

PS: 1.) Navíc co mi tady přímo lživě argumentujete DPP hl.m. Prahy (v současnosti rekonstruujícím TT v Nuselské ul. v jejím úseku cca mezi křižovatkou s ul. Vladimírovou(Táborskou) a BUS zastávkami Kloboučnická), když (i podle Vámi přiloženého dokumentu) objížďka mezi Michelskou ul. a Vršovicemi vedená ul. Nad Vinným potokem je kvůli rekonstrukci mostu přes Botič, jejímž investorem je Vaše organizace - TSK!
2.) Už mne fakt s Vámi nebaví o níže uvedeném šlendriánu Vaší organizace komunikovat - snad Vás popožene v jeho nápravě, že kopii této komunikace předávám (mne známé) osobě odpovídající za organizaci PID/MHD v Praze!

Milan M....

---------- Původní zpráva ----------
Od: Milan M........
Komu: Netušil Radek <Radek.Netusil@tsk-praha.cz>
Datum: 19. 9. 2016 15:30:11
Předmět: Re: FW: Incident - hlášení poruch a závad

Vaše příloha (zejména např. dočasné DZ "Vršovice vpravo" před SSZ na výjezdu z Michelskké) je správně, ale reál tak není (od opětovného spuštění SSZ - resp. v do pátku nebyl, od té doby jsem tam nebyl já) - zvedněte už někdo konečně :zadnice od stolu a jděte se tam podívat!

M...... Milan

---------- Původní zpráva ----------
Od: Netušil Radek <Radek.Netusil@tsk-praha.cz>
Komu: m......
Datum: 19. 9. 2016 9:48:04
Předmět: FW: Incident - hlášení poruch a závad

Dobrý den.
Posílám ještě upřesnění od zhotovitele stavby (Dopravní podnik) rekonstrukce RTT Nuselská.
Toto DIO je schválené příslušným silničním správním úřadem.
Pokud máte názor, že to takto není v pořádku, dejte prosím podnět příslušnému silničnímu správnímu úřadu, který Rozhodnuti na toto DIO vydal.

S pozdravem
Netušil


Ing. Radek Netušil
správní technik
TSK OS JIH
Bezová 1658/1
147 14 Praha 4
tel.: 257 015 354
e-mail: radek.netusil@tsk-praha.cz

From: Slaba Jiří 250160 [mailto:SlabaJi@dpp.cz]
Sent: Wednesday, September 14, 2016 11:11 AM
To: Netušil Radek
Subject: RE: Incident - hlášení poruch a závad

Dobrý den,
dopravní značení v prostoru křižovatky Nuselská – Michelská bylo osazeno na základě Rozhodnutí, vydaného pro TSK se začátkem prací na mostě přes Botič, tj. od 2.7.2016. DP toto značení převzal od 28.8.2016 na pokračování prací 3. etapou RTT Nuselská.
Dle informací projektanta PD DIO, neměly být směrové tabule v Michelské škrtnuty, jelikož jak do oblasti Nuslí (Michelská - vlevo Nuselská – vpravo Pod Stárkou), tak do oblasti Záběhlic (Michelská – vpravo U Plynárny – vlevo Nad vinným potokem), je možno projet. Patrně na základě požadavku orgánů státní správy, byla později směrová šipka „Záběhlice“ přeškrtnuta.
Pro vaši informaci přikládám přílohu schváleného DIO, platného od 2.7.2016 a platného do konce října 2016, kdy dojde na cca 10 dnů z důvodu rekonstrukci TT v oblast mostu a ulice Pod Stárkou, k zaslepení Nuselské ulice.

S pozdravem
Jiří Slaba
vedoucí oddělení
Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost
Sokolovská 217/42, 190 22 Praha 9
250160 - odd. Koordinace přípravy DCT
adresa pracoviště:
Sazečská 1, 108 00 Praha 10
t +420 222 673 802 m +420 602 208 116
e-mail SlabaJi@dpp.cz
http://www.dpp.cz
From: Netušil Radek [mailto:Radek.Netusil@tsk-praha.cz]
Sent: Wednesday, September 14, 2016 8:57 AM
To: Slaba Jiří 250160
Subject: FW: Incident - hlášení poruch a závad

Dobrý den.
Prosím o prověření (viz níže), případně o úpravu.
S pozdravem
Netušil


Ing. Radek Netušil
správní technik
TSK OS JIH
Bezová 1658/1
147 14 Praha 4
tel.: 257 015 354
e-mail: radek.netusil@tsk-praha.cz


From: Milan M.......
Sent: Tuesday, September 13, 2016 9:24 PM
To: Netušil Radek
Subject: RE: Incident - hlášení poruch a závad

"Jak od ulice Michelské, tak od ulice U Plynárny je velkoplošná informační tabule s textem o neprůjezdnosti Nuselské a uzávěře mostu přes Botič." od zapnutí uvedeného SSZ není citované pravda + od Michelské je před SSZ stálé směrové značení - šipka "NUSLE" (vlevo) nepřeškrtnuta a "Záběhlice" (vpravo) přeškrtnuta, byť by to mělo být opačně, protože vpravo do Záběhlic se dá dostat (byť objížďkou přes Bohemku), ale vlevo do Nuslí nikoliv!

S pozdravem M.......

---------- Původní zpráva ----------
Od: Netušil Radek <Radek.Netusil@tsk-praha.cz>
Komu: ...............
Datum: 13. 9. 2016 7:32:38
Předmět: RE: Incident - hlášení poruch a závad

Dobrý den pane M......
K vašemu dotazu jsem zjistil tyto informace:
Na základě podnětů (vyšší frekvence chodců, zejména žáků po zahájení školního roku), byla po dohodě s orgány státní správy navržena úprava SSZ na křižovatce Nuselská - Michelská. Úprava , která byla minulý týden realizována, spočívá v zapnutí SSZ ze stavu blikající žluté s odpojením tramvajových detekcí. Jinak dopravní opatření v prostoru křižovatky Nuselská - U Plynárny, je v souladu s vydaným Rozhodnutím.
Najetí do zaslepeného úseku je vina řidičů, že nesledují dopravní značení. Jak od ulice Michelské, tak od ulice U Plynárny je velkoplošná informační tabule s textem o neprůjezdnosti Nuselské a uzávěře mostu přes Botič.

S pozdravem
Netušil


Ing. Radek Netušil
správní technik
TSK OS JIH
Bezová 1658/1
147 14 Praha 4
tel.: 257 015 354
e-mail: radek.netusil@tsk-praha.cz
------------------------
Jméno: Milan M...
E-mail: ..............
Telefon: 736188762

Zavada
------------------------
Adresa: Michelská 966/74, Michle, 141 00 Praha-Praha 4, Česká republika
Ulice: Michelská
Č. popisné:
Č. orientační: 74
Vybraná oblast: Praha
GPS: 50.0468202, 14.46045479999998
Typ závady: Závady na dopravních značení Popis závady: Dočasné/přenosné - objížďkové dopravní značení v/kolem křižovatky ulic Nuselská x U Plynárny x Michelská dnes v podveřer bylo proti včerejšímu odpoledni pryč + bylo opět zapnuté SSZ v křižovatce, byť ul. Nuselská je stále (a několik měsíců ještě bude) neprůjezdná pro rekonstrukci (mostu přes Botič, tram tratě, sítí atd.)! Můžete mi vysvětlit co způsobilo uvedenou změnu? Kdyby někdo jen ukradl přenosné značky, tak by přece nebylo zapnuté to SSZ!
Výsledkem bylo, že k zaslepení Nuselské ul. rekonstrukcí mostku jsem viděl za malou chvíli dojet desítky aut, která se tam následně otočila a vracela ke křižovatce.
Id závady: 1473278663399

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3858
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 01.11.2016 20:16

Oukej, já jen, když jsem něco přes tento formulář hlásil, tak to sice bylo předáno, ale nic se nestalo.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petr » 01.11.2016 18:06

Karosák píše:TSK je široký pojem. Komu konkrétně, co mohu příště udělat lépe? Jinak máš recht, třeba ten prořez Sázavská x Korunní, jsem vyřešil s p. Beinhauerem, oblastní správa Centrum, který má na starosti "obecní křoví". Do 14 dnů vykonáno, jak slíbil.
TSK, nikdo konkrétní.

https://www.tsk-praha.cz/wps/portal/roo ... ch-a-zavad

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3858
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 28.10.2016 8:02

TSK je široký pojem. Komu konkrétně, co mohu příště udělat lépe? Jinak máš recht, třeba ten prořez Sázavská x Korunní, jsem vyřešil s p. Beinhauerem, oblastní správa Centrum, který má na starosti "obecní křoví". Do 14 dnů vykonáno, jak slíbil.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petr » 28.10.2016 4:36

Karosák píše:Já 3x na ELTODO a jednou na PD :-D
Buď náhoda, nebo nevím, ale vždycky když hlásím na TSK, tak nejpozději druhý den vyřešeno. Zde jsem hlásil "také" na TSK a druhý den vyřešeno. :lol:

Odpovědět