Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Re: Preference / antipreference MHD

Odeslatod Bobik v 28.9.2017 19:42

Pokud nějaký pan Novák v čísle 5 skutečně bydlí a jedeš za ním, tak ano. :D Jinak se to naprosto neumí kontrolovat. I když mě napadá, že spíš nechce, než nejde.
Bobik
Uživatel

Odeslatod 9001 v 28.9.2017 19:33

Petr: Jednotka dočasnosti = jeden furt? :D.

P_V: Ono to je převzaté z Vídenské umluvy o dopravě, značení atd. (MM jistě doplní správný název). Aspon takhle to bylo na idnesu vysvětleno při zavedené.
Samozřejmě je to reálně kravina, protože jsem nikdy neviděl policajta něco takovýho hlídat a už vůbec ne pokutovat auto s mříží, že vjelo do tohohle zákazu...

Dopravní obsluha: Takže pokud řeknu jedu za panem Novákem z čísla 5, tak jsem ok? :devilsmokin
9001
Uživatel

Odeslatod Bobik v 28.9.2017 19:32

Zlepšení by to bylo, pokud by tohle byla jediná změna. Protože ale preference je fuč, zlepšení se smazává.
Jo, já vím, prý "dočasně". Předpokládám, že nebudu jediný, koho při tom napadlo, že jednotkou dočasnosti je jeden furt. :lol:
Bobik
Uživatel

Odeslatod MM-Mikulovsky v 28.9.2017 18:27

Bobik napsal:
MM-Mikulovsky napsal:= oba upřednostňujete, aby plynulý/preferovaný.....
Promiň, moc nerozumím řeči tvého kmene, tak snad jsem to pobral správně. Čili, domníváš se, že když tramvaji, který padnou čočky do jízdy, to tam prosviští auto před čumákem na červenou, že se to v případě, kdy tam ta tramvaj bude stát, dít nebude? Nebo, že díky tomu, že tam ta tram bude stát a tedy se teprve rozjíždět, je menší šance, že se s tím autem, co jede na červenou potká, bo bude pomalejší?
Promiň, ale to je stejná logika, jako u definice "bezpečné dopravy". Bezpečná doprava je ta, která stojí a nehejbe se.
nechápeš #-o tak si to vybav Z:arrow: jela IAD (i kamion) z JS vlevo DC přes křížení IAD jedoucí z Chodovské ZC, rozjela se tA IAD DC do toho křížení, ale v ten moment padla těsně za ním červená + případně se "řítilo" jiné IAD ZC + TRAM ZC nejela = žádná nebyla vidět = tak to IAD DC z JS "projelo" tu červenou, přičemž do Chodovské DC za tou SSZ se blížila TRAM či BUS od Obratiště TRAM Spořilov :!:

PODSTATNÉ JE OBECNÉ ZLEPŠENÍ, ŽE ČÁST DOSUD ÚROVŇOVĚ TT KŘIŽUJÍCÍ IAD S NÍ V MÍSTĚ POJEDE ZCELA BEZKOLIZNĚ(SOUBĚŽNĚ) = ROZHODNĚ ZLEPŠENÍ :!: :!: :!: :!:
MM-Mikulovsky
Uživatel

Odeslatod P_V v 28.9.2017 13:30

petr03: Spíš že se značka doplňuje údajem o hmotnosti, který naštěstí smí být vepsán přímo na značku, aby úprava byla levnější. Dřív se to rozumělo tak nějak samo sebou, že smyslem zákazu je zamezit vjezdu velkých a těžkých vozidel. Pak v tom nějací právničtí rozumprdi začali rejpat a výsledkem je hnidopišská aplikace pomalu i na ruční vozík. Děsím se chvíle, až na přechod pro chodce budou vpuštěni jen pánové v klobouku, pokud tam nebude příslušná dodatková tabulka :)
Dopravní obsluha je něco jiného, to je doprava co tam má cíl.
P_V
Uživatel

Odeslatod petr03 v 28.9.2017 13:18

Jinak doplním význam Dopravni obsluha. Jelikož od nového roku platí, že vozidla kategorie N1 ( dodavky, ale i osobaky s mříží do kufru ) spadají nově pod nakladni vozidla, tudíž všechny značky zakazující vjezd nakladních vozidel musely být doplněny touto značkou-upřesněním
petr03
Uživatel

Odeslatod Petr v 28.9.2017 13:03

parrot napsal:Máme další SSZ na které se asi v tichosti a potají vypnula preference. Tou křižovatkou je Bulhar. V PD se čeká na volno úžasných 100s a až když SSZ nakumuluje dostatečný počet tramvají v řadě (rozuměj 3 kusy za sebou z obou směrů), tak teprve padne volno #-o Je to na přidání jízdní doby. Bo odjezd z HL +10s a na čidle na Olšanském náměstí průjezd přes čidlo +130s.... A to je ten lepší případ, kdy jsi na Hlaváku včas, bo je 9 zase o něco víc oškubaná na jízdní době na Anděl z Řep. Ale Bertramka je stále loterie a pouští od 10s do 100s... a do toho pak úžasně dlouhá BP ve vozovně ŽI celých krásných 32 minut v kurzu 9/279, ne kterou přijedeš pozdě, než dojdeš do vozovny, skočíš si na záchod , tak už aby jsi zase kmital zpět =D> Výborně se nám ty BP čím dál tím víc zkracují =D>

Jde o dočasné dopravní opatření v souvislosti s výkopy v Hybernské ulici. Dočasnost by měla skončit tuším 2.10. Smutné samozřejmě je to, že DPP o tomto řidiče nikterak neinformuje....
Petr
Provozovatel

Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat značky a při tý příležitosti ho tam natáhnem....

Odeslatod parrot v 28.9.2017 9:38

Máme další SSZ na které se asi v tichosti a potají vypnula preference. Tou křižovatkou je Bulhar. V PD se čeká na volno úžasných 100s a až když SSZ nakumuluje dostatečný počet tramvají v řadě (rozuměj 3 kusy za sebou z obou směrů), tak teprve padne volno #-o Je to na přidání jízdní doby. Bo odjezd z HL +10s a na čidle na Olšanském náměstí průjezd přes čidlo +130s.... A to je ten lepší případ, kdy jsi na Hlaváku včas, bo je 9 zase o něco víc oškubaná na jízdní době na Anděl z Řep. Ale Bertramka je stále loterie a pouští od 10s do 100s... a do toho pak úžasně dlouhá BP ve vozovně ŽI celých krásných 32 minut v kurzu 9/279, ne kterou přijedeš pozdě, než dojdeš do vozovny, skočíš si na záchod , tak už aby jsi zase kmital zpět =D> Výborně se nám ty BP čím dál tím víc zkracují =D>
parrot
Uživatel

Odeslatod Bobik v 28.9.2017 6:11

MM-Mikulovsky napsal:= oba upřednostňujete, aby plynulý/preferovaný.....
Promiň, moc nerozumím řeči tvého kmene, tak snad jsem to pobral správně. Čili, domníváš se, že když tramvaji, který padnou čočky do jízdy, to tam prosviští auto před čumákem na červenou, že se to v případě, kdy tam ta tramvaj bude stát, dít nebude? Nebo, že díky tomu, že tam ta tram bude stát a tedy se teprve rozjíždět, je menší šance, že se s tím autem, co jede na červenou potká, bo bude pomalejší?
Promiň, ale to je stejná logika, jako u definice "bezpečné dopravy". Bezpečná doprava je ta, která stojí a nehejbe se.
Bobik
Uživatel

Odeslatod MM-Mikulovsky v 27.9.2017 23:12

demon napsal:
MM-Mikulovsky napsal:= oba upřednostňujete, aby plynulý/preferovaný půjezdu TRAM nebyl (ani dočasně - byť otázka jak dlouho) omezen nutností "postání si" na SSZ nad BEZPEČNOSTÍ VŠECH VOZIDEL VYUŽÍVAJÍCÍCH minimálně 5 V MÍSTĚ SE KŘIŽUJÍCÍCH SE SMĚRŮ (nepočítám odbočovací a připojovací u Chodovské/Spořilovské zc) - já nevím jak Vy, ale já za 9 let v Praze/u DPP tam viděl následky několika srážek aut :!:

Sorry, ale to je snad logický, že preferuju vlastní bezpečí a plynulost provozu, před POTENCIONÁLNÍ bezpečností ostatních vozidel na tuctový křižovatce (narozdíl od desítek dalších křižovatek jsem tady nehodu neviděl nikdy).
Promiň, jak často tam jezdíš?
Já tam za 9 let i několikrát:
a) "měl" (více či méně "před čumákem" TRAM) průjezd IAD (včetně velkých kamionů) přes TT při volnu na ní - jako by si to neznal s levým odbočením IAD ze souběžného pruhu = IAD "RADĚJI" VYKLIDÍ JÍZDNÍ PRUH/PROSTOR JINÉ IAD A KLIDNĚ ZABLOKUJE TT A TRAM NA NÍ!
b) (byť jen chvíli) stál než se nabourané/á silniční vozidlo/a podařilo odstranit z profilu oblouku TT!

= TO, ŽE TRAM TAM NEHODY S IAD NEMĚLY ČI JEN VYJÍMEČNĚ, BYLO SPÍŠ JEN O ŠTESTÍ A TZV. PROFESIONALITĚ SVÝCH ŘIDIČŮ, nikoliv tím, že IAD by se tam chovala k TRAM správně/bezpečně :!:
MM-Mikulovsky
Uživatel

Odeslatod Bobek v 27.9.2017 20:42

Ha, kecám, na mostě nevisí zákaz, ale zas jen návěst (aktuální stav potvrzuje poslední Kasme - třeba P9275426) - logicky, už kvůli kamionům od Bohdalce doleva na JS. Zákaz nad 12 krom DO je až od téhle rampy rovně. Co se rozumí dopravní obsluhou spořilovského stoupáku suď Bůh (vpravo nad 6 je ještě potřeba výjimka ze zóny), zřejmě někdo usoudil, že by se to něčemu mohutnému z komunálu mohlo hodit. Ostatním nezbývá, než odbočit vlevo, čili pokud přijeli z JS, tak se vlastně otočit. OK, je to sice asi věcně správně, ale celkem choré. :)
Bobek
Šťoura

Odeslatod kasme v 27.9.2017 20:28

info z tisku :roll: To se zas pan starosta předvedl...

pár fotek a videí z prvního dne provozu...

http://kasme.rajce.idnes.cz/muk-sporilov-170927/

dlouhá verze https://www.youtube.com/watch?v=qQerh4kgkWQ

sestřih + pohledy na křižovatku a tak... https://www.youtube.com/watch?v=SfBAPtsW9yE

Jirkovo mlžný ranní průjezd https://www.youtube.com/watch?v=iEdqYBR-MEg
kasme
Uživatel

Odeslatod demon v 27.9.2017 20:28

MM-Mikulovsky napsal:= oba upřednostňujete, aby plynulý/preferovaný půjezdu TRAM nebyl (ani dočasně - byť otázka jak dlouho) omezen nutností "postání si" na SSZ nad BEZPEČNOSTÍ VŠECH VOZIDEL VYUŽÍVAJÍCÍCH minimálně 5 V MÍSTĚ SE KŘIŽUJÍCÍCH SE SMĚRŮ (nepočítám odbočovací a připojovací u Chodovské/Spořilovské zc) - já nevím jak Vy, ale já za 9 let v Praze/u DPP tam viděl následky několika srážek aut :!:

Sorry, ale to je snad logický, že preferuju vlastní bezpečí a plynulost provozu, před POTENCIONÁLNÍ bezpečností ostatních vozidel na tuctový křižovatce (narozdíl od desítek dalších křižovatek jsem tady nehodu neviděl nikdy).
demon
Uživatel

Odeslatod MM-Mikulovsky v 27.9.2017 14:05

Bobik napsal:Nerad to říkám, ale já to říkal.... 8-) :D
Ale jo, byla to bomba. V půl jedný jsem ještě projel na starý čočky a když jsem se ve tři vracel, už běžel novej pevnej cyklus. Další čučení na prázdnou silnici.
petr03 napsal:S tim vytocenim bych to nevidel az tak zle, preci jen odbocuje do dvou pruhu.
No, nevím. V noci jsem na to ještě koukal a ta zatáčka mi přijde dost ostrá i na dva pruhy. Navíc to pouští tram DC i sjezd současně. Uvidíme, jak se tam vejde kamižón, ale bojimbojim... 8-[
von Špilberk napsal:
parrot napsal:...a místní SSZ přechází z preference (dočasně) do pevného cyklu. Alespoň tak se to píše na obrazovkách ve výpravnách.

Ano, je to tak: ráno v půl páté, nikde ani kolo a tramvaj stojí a čumí. Ale uklidňuje mě, že je to dočasně. :prase :zadnice
Takže pan MMM dluží panu Bobíkovi panáka sodovky, tak doufám, že se nějak dohodnou. :D

= oba upřednostňujete, aby plynulý/preferovaný půjezdu TRAM nebyl (ani dočasně - byť otázka jak dlouho) omezen nutností "postání si" na SSZ nad BEZPEČNOSTÍ VŠECH VOZIDEL VYUŽÍVAJÍCÍCH minimálně 5 V MÍSTĚ SE KŘIŽUJÍCÍCH SE SMĚRŮ (nepočítám odbočovací a připojovací u Chodovské/Spořilovské zc) - já nevím jak Vy, ale já za 9 let v Praze/u DPP tam viděl následky několika srážek aut :!:

EDIT: info z tisku:
VIDEO: Nový sjezd z Jižní spojky pustí řidiče na Chodovskou
https://praha.idnes.cz/praha-praha-4-chodovska-jizni-spojka-rampa-doprava-fvc-/praha-zpravy.aspx?c=A170926_120003_praha-zpravy_turc
MM-Mikulovsky
Uživatel

Odeslatod P_V v 27.9.2017 13:24

Nojo, ale ta dopravní obsluha se tedy vztahuje na co? Ten následující zákaz už zas výjimku pro DO nemá...
P_V
Uživatel

PředchozíDalší

Zpět na Provoz