Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 25.9.2022 15:55

Myslím, že v rádiu chyba nebude, protože někdy funguje, jindy ne. Spíš si někdo (policajti z centrály?) s tou křižovatkou věčně hraje a podle toho, to ne/funguje.

OKN81
Uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: 28.10.2010 20:25
Bydliště: Praha - Čakovice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od OKN81 » 25.9.2022 10:41

Nešlo by prosím pěkně opravit vzdálené rádio u národního divadla ve směru od karlových lázní? Díky.

MPL
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MPL » 16.9.2022 9:52

Lidi neblázněte, jak zřídítě "oficiální" místo, kam lze hlásit závady, řidiči to tam začnou psát a bude třeba na to opět "oficiálně" odpovídat.
Takhle stačí to udělat složitější a na ty, co hlásí závady i tak, být "trochu nepříjemnější" a 95% řidičů si rozmyslí to absolvovat. No a je to - nemusí se složitě nikomu vysvětlovat, proč závada nahlášená před X týdny stále ještě není odstraněná. :lol:

Voko23
Uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: 22.5.2021 21:52

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Voko23 » 16.9.2022 9:41

Ještě se nabízí využít webou aplikaci DPP, kam píší podněty cestující i jiní...
https://www.dpp.cz/kontakt/kontaktni-fo ... i-pochvaly

Tohle se určitě čte, zpracovává a chodí i odpovědi co se pro nápravu udělalo...

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 16.9.2022 8:17

Ona by při nejhorším nebyla ani potřeba žádná webová aplikace (samozřejmě děsně drahááá a složitááá). Ve finále by stačil jeden "kouzelný" email pro služební potřebu, něco jako zavady@dpp-cz. Ale vsadím se, že i když by to nic nestálo, tak by zase byl obrovskýýý problééém, protože všichni v kancelářích mají tolik práce, že není v celém DPP jediný pracovník, který by měl čas to číst a přeposílat na kompetentní místa.
Ale teď už se radši přihlásím na konzultaci do těch Bohnic, protože vidíte jaké mám nápady. To přece není normální. :D

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 15.9.2022 8:41

Ústečák píše:
14.9.2022 8:37
...podobné věci se z modrého řeší úplně běžně - prakticky denně.
Podívej, mě je z kabiny vlastně úplně jedno, jestli se to řeší, neřeší, jak se to řeší, kdo to řeší a kdo přesně za to může a nemůže. Pro mě je podstatné, že není vyřešeno. Čili z mého pohledu = moc nefunguje. Navíc zhusta nevím proč a navíc mám pocit, že to vlastně ani nikoho moc nezajímá a netrápí.
A bohužel, krutá realita a získaná zkušenost je taková, že je mnohdy lepší a rychlejší to napsat sem, případně to řešit jinými, postranními cestičkami, než oficiální cestou.

Uživatelský avatar
Ústečák
Uživatel
Příspěvky: 187
Registrován: 04.8.2019 9:55

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Ústečák » 14.9.2022 11:35

Ta webová aplikace měla dávno existovat. Problém je, že podobné závady opravdu jsou kolikrát dávno předané (nejčastěji překoplý kabel, čekání na součástku u starší vexle a podobně), ale řidiči se nemají jak dozvědět, že problém již je hlášen a čeká se na vyřešení, které nejde uspíšit. A kvůli tomu, že se někomu nechce to řešit, má násobně víc lidí násobně víc práce. To mě štvalo hodně, to je fakt. Ukázkovej systémovej nedostatek (kterej by se dal pěkně vyřešit implementací do MC, když už ho máme).

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od demon » 14.9.2022 11:17

Ústečák píše:
14.9.2022 8:37
Ale neplácej, kolegáčku, podobné věci se z modrého řeší úplně běžně - prakticky denně. 🙂 Navíc to i pořádně kontroluje S. R. jakožto ZVO, pokud se to nepředá, je zle.
A tak trošku reality...
Kdybych měl hlásit každou podobnou peachovinu (v uvozovkách, protože mě i tyhle drobnosti dost sejří), tak volám odhadem tak 20x denně a to by mě na "modrym tlačítku" asi rychle neměli rádi. Už dneska když volám nějakou závadu, odpověď je jak obtížnému hmyzu ve stylu "to už přece dávno víme a zadali jsme to k opravě už před 14 dny", takže mě taková motivace k zlepšení hodně rychle přejde.
Tady přeci jen cítím mnohem větší snahu k zjednání nápravy.
Á propos, už tak 10 let zpátky odbory iniciovaly vznik jednoduchý webový aplikace, kam by řidiči mohli zadat svoje podněty typu upadlá klika od WC, ucpaný pisoáry, nefunkční předzvěst, atd., nebo třeba i jen podezření na špatnou funkci typu dvakrát ze čtyř kol se mi nehodila vexle XY, ale odpovědí nám bylo, že by to bylo moc drahý a od toho máme přece helpdesky (kam se řidič nedostane ani pokud o jeho existenci něco tuší), nebo modrý tlačítka (kam zase každej ucpanej pisoár volat nechce)...

Uživatelský avatar
Ústečák
Uživatel
Příspěvky: 187
Registrován: 04.8.2019 9:55

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Ústečák » 14.9.2022 8:37

Bobik píše:
14.9.2022 7:41
Velmi vtipné. Jen kdyby modré tlačítko fungovalo, že... :roll:
Ale neplácej, kolegáčku, podobné věci se z modrého řeší úplně běžně - prakticky denně. 🙂 Navíc to i pořádně kontroluje S. R. jakožto ZVO, pokud se to nepředá, je zle.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 14.9.2022 7:41

Velmi vtipné. Jen kdyby modré tlačítko fungovalo, že... :roll:

Voko23
Uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: 22.5.2021 21:52

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Voko23 » 13.9.2022 16:20

V čem je problém nevím, ale zkusil bych modré tlačítko a tam požádat o opravu... Nebo se ještě nabízí centrální příjem - Ústavní 90

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 13.9.2022 10:26

Prosím o opravu výzvového návěstidla před rychlostní výhybkou na nábř. kpt. Jaroše. Výzvy se sice rozsvěcují, ale svítí velmi slabě (za jasného dne proti slunci skoro neznatelně). Dříve výzva svítila normálně, neodvažuji se hádat, v čem je problém.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 18.8.2022 12:36

Nefunguje přihlášení na malé Chodovské (Baumax) DC. Večer po setmění jsem si všiml, že výzva se sice rozsvítí, ale zhasne ještě před příjezdem tramvaje k semaforu. Volno náhodně vydrží/nevydrží.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 14.7.2022 10:17

Závada byla odstraněna 11. nebo 12. 7. Byl nefunkční odhlašovací kontakt, zaháknutý za trolejový drát. Díky.

sajmon
Uživatel
Příspěvky: 60
Registrován: 28.9.2019 18:59

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od sajmon » 13.7.2022 12:54

7001 píše:
12.7.2022 9:03
To potvrzuju. Zdálo se mi že odhlášení proběhne po odjezdu protijedoucí tramvaje.
To tak bude. Dnes tam proti mně nic nejezdilo a všechny tři průjezdy OK.

Odpovědět