Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 16.10.2011 14:11

K Brusnici musím říct, že jak někde roste nové SSZ, vždy si říkám "co zas bude". Myslím však, že tamější situaci to prospělo, to původní čumákování do křižovatky nebylo nicmoc a teď se tam o moc déle nevystojí. Ba možná dříve čekat, až někdo pustí, trvalo déle a ještě s rizikem, že to tam někdo "pošle"-bylo potřeba jet pomalu a mít 1000 očí :shock: . Nevím jestli jsem si včera všiml dobře, ale při jízdě od Hradu jsem byl již navolen a při jízdě DC mi kolikrát volno padlo hned po zavření dveří v zastávce. Vzhledem k tomu, že tam eltoďáci v týdnu několikrát postávali, bych si tipnul, že byl zařazen trvalý požadavek na přidělování volna v přímém směru Z:idea:
Ad Bobik Myslíkova: Taky si myslím, že vylití kolony na
Karlák nehrozí, protože už je tam vylito dost a vodorovné značení zákazu zastavení v křižovatce je jen vypatlaným kyblíkem barvy-to tam mohli namalovat nějaký veselý obrázek a výsledek by byl stejný :lol:

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 16.10.2011 6:06

ADD SSZ Brusnice Z:arrow: Tak mi to dnes v noci padalo téměř okamžitě do jízdy, takže pokud to někdo poladil, tak nechám děkovat. =D> Funguje dobře.
Sice stále nechápu tu logiku, podle které to musí být 24hod zapnuté, ovšem pokud takto budou fungovat všechna SSZ na křiž. se slabým až nulovým nočním provozem, vcelku mi to nevadí.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od XSC » 15.10.2011 23:18

Bobik píše:Jojo, taky mám poslední dobou pocit, že veškerá modernizace je akorát změna k horšímu.
Nemá náhodou pokrok pomáhat a ne škodit? #-o
Ne nadarmo se říká utrpět upgrade :-)

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 15.10.2011 9:37

Jojo, taky mám poslední dobou pocit, že veškerá modernizace je akorát změna k horšímu.
Nemá náhodou pokrok pomáhat a ne škodit? #-o

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 15.10.2011 3:14

Já už jsem to pochopil. Takže věc s novou křižovatkou Želivského se má takto:

1) Zhoršili se podmínky pro automobily, protože se ubírali jízdní pruhy. Jak v ulici Vinohradská, tak i Jana Želivského chybí odbočovací pruh.
2) Zhoršili se podmínky pro chodce, protože přechod přes Jana Želivského umístili až za zábradlí (u Židovského hřbitova), rozdělili na 2 části a je dál od křižovatky a bez toho aby si člověk zmáčkl tlačítko požadavku, tak mu žádný zelený panáček nepadne.
3) Zhoršili se podmínky pro tramvaje. Protože dřív když běžel pevný cyklus (který běží celodenně i nyní) se dalo rychlejší jízdou trefit do svého místa. Jenže dnes, pokud nejste přihlášení do křižovatky, můžete se hnát jak chcete, vůbec to pro vás nepadne a vytuhnete celý cyklus. Plus samozřejmě čočky za křižovatkou, kde když vás chytí stůj, tak blokujete průjezd tramvajím a autům.

Zhodnotil bych to tak, že pokud tohle byl požadavek od zadavatele, tak se provozovateli povedl plán na 1 s *. =D>

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od chemik » 13.10.2011 5:34

na Sídlišti Hloubětín vzniká nové SSZ místo toho provizória!

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 12.10.2011 9:05

Sice nevím jak je to dlouho, co nové SSZ U Brusnice x Jelení funguje 24hod denně, ale měl jsem možnost si to dnes v noci vyzkoušet. No není to žádná tragédie, kdyby tam člověk vykysal 2 min, ale přesto mi přijde naprosto zbytečné, aby se stálo minimálně 30sec před úplně prázdnou křižovatkou a čekalo na to, až se světla proberou a hodí volno (rychlejší čas jsem nezaznamenal).
Za dobu co jsem přijížděl/čekal/projížděl/odjížděl ze 4 případů 3x neprojelo ani kolo, napočtvrté (zátah nad ránem) jedno auto (které navíc ani nejelo kolizním směrem).
Navíc celou dobu svítí zelená směrem po Jelení, takže se nedá ani použít argument že to je proto, aby se tam v noci nejezdilo rychle.
Proč to v noci běhá? Kvůli těm zmíněným slepcům, co maj právo přejít i ve dvě v noci?

Uživatelský avatar
piskvorrr
Uživatel
Příspěvky: 391
Registrován: 09.6.2010 12:48

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od piskvorrr » 11.10.2011 19:53

kasme píše:mám pocit, že je to tam každé ráno "než otevřou Arkády" :)
samozřejmě od noci...
Tak dneska je asi nějaká změna - cca v pět jsem zase jel kolem, světla pořád na blikačku, Arkády otevřené, a provoz ve všech směrech bez problémů. @3644

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Brejšín » 11.10.2011 15:45

No třeba tady na butovicích někdo řeší přepnutí z funkčního stavu do nefunkčního (těch debilních SSZ od výjezdu bus z obratiště) prostřílením červených, a ono to je potom půl roku po tmě a doprava je naprosto plynulá. Pak to opravěj, a zase neběhnou zácpy a nepřehledné situace do dalšího "přepnutí". :devilsmokin

Uživatelský avatar
piskvorrr
Uživatel
Příspěvky: 391
Registrován: 09.6.2010 12:48

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od piskvorrr » 11.10.2011 11:11

kasme píše:mám pocit, že je to tam každé ráno "než otevřou Arkády" :)
samozřejmě od noci...
Takže to je taky privátní semafor a la Švehlova? :shock: Si musím taky nějakej postavit, třeba na Jižní spojce :twisted:

Encore
Uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: 16.2.2007 10:52

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Encore » 11.10.2011 10:29

Včera jsem tam jel kolem páté hodiny odpolední a ta světla byla taky na blikačku.

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od kasme » 11.10.2011 8:25

mám pocit, že je to tam každé ráno "než otevřou Arkády" :)
samozřejmě od noci...

Uživatelský avatar
piskvorrr
Uživatel
Příspěvky: 391
Registrován: 09.6.2010 12:48

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od piskvorrr » 11.10.2011 8:09

Dnes ráno na Pankráci záblesk příčetnosti: oba semafory od Arkád na blikačku (vjezd do OC a přechod pro chodce), křižovatka Hvězdova x Budějovická zapnutá. Ejhle plynulý provoz, byť chodci na prostředním přechodu přecházeli jako vždycky (tzn. furt). Oproti předchozímu stavu (zejména toho zmršeného "dvojitého" přechodu) je to velmi výrazné zlepšení.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 11.10.2011 3:46

willyjeff píše:Tak dneska okolo půl páté se křižovatka na Želivského sekla a nechala nás tam stát víc než 10 minut, než se jim jí podařilo vypnout: http://uswgame.net/Fotky/nablog03/20111010_zelva01.jpg a takhle to pak vypadalo: http://uswgame.net/Fotky/nablog03/20111010_zelva02.jpg holt pokrok nezastavíš...Jinak pevný cyklus běží i v 1 v noci, takže k čemu se to vlastně předělávalo?!?
Přece chodníky na Jana Želivského a Vinohradské :lol: .

Nevím jak ostatní, ale já Želivského viděl zapnutou vždycky. I když jsem jel ve 4 ráno a nebo i kolem půlnoci

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 11.10.2011 2:02

Tak dneska okolo půl páté se křižovatka na Želivského sekla a nechala nás tam stát víc než 10 minut, než se jim jí podařilo vypnout: http://uswgame.net/Fotky/nablog03/20111010_zelva01.jpg a takhle to pak vypadalo: http://uswgame.net/Fotky/nablog03/20111010_zelva02.jpg holt pokrok nezastavíš...Jinak pevný cyklus běží i v 1 v noci, takže k čemu se to vlastně předělávalo?!?

Odpovědět