Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 13.12.2011 23:23

chemik: Upřímně jenom čekám kdy se DPP chytí úsekového měření (jako známe pro auta) a napáli to na tratě. Přece jenom jak tu všichni říkate fyziku neočůráme a s=v*t je poměrně jednoduché.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 13.12.2011 18:18

Nic, pane Chemik. Sice maj pravdu, že se jich to nejspíš netýká ohledně toho měření, ale znaj to sami - přijde SH a je na nich, aby sáhodlouze vysvětlovali, že si s tím maj vytřít botu, ánžto nic jinýho beztak nemůžou. :D I když nebyl bych si tak jist, netuším kde policajti všude kamery s radarem maj. A na pozemní komunikaci holt jsme, takže policajti nás měřit můžou. Sice jsem ještě nezaznamenal jedinej případ, to ale nic neznamená.
Každopádně tak jako tak, ty čočky jsou naprd.

Uživatelský avatar
piskvorrr
Uživatel
Příspěvky: 391
Registrován: 09.6.2010 12:48

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od piskvorrr » 13.12.2011 12:44

chemik píše:Coto pane Bobik? Kde na IPP hlídkuje PČR a měří tramvaje? A ona má PČR homologované měřáky k měření tramvají? Jenom se ptám, já tam už dlouho nebyl ;)
No co, na tom přece nic není - naběhnou dva příslušníci s homologovaným pásmem, a než se řidiči vystřídají, tramvaj změří přes spřáhla. S výškou je to o něco horší :wink: (jinak mají zařízení homologované a kalibrované k měření rychlosti účastníků provozu; tam by se dalo leda točit na tom, že tramvaj je ale drážní vozidlo).

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od P_V » 13.12.2011 12:27

chemik píše:A ona má PČR homologované měřáky k měření tramvají?
Měření tramvají se nějak zásadně liší od měření jiných vozidel, že na to musí být extra homologace?
(nevím, možná je zapotřebí ten přístroj homologovat pro každý typ měřeného vozidla zvlášť, já do těch legislativních kliček nevidím...)

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od chemik » 13.12.2011 10:49

Coto pane Bobik? Kde na IPP hlídkuje PČR a měří tramvaje? A ona má PČR homologované měřáky k měření tramvají? Jenom se ptám, já tam už dlouho nebyl ;)

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 13.12.2011 9:54

Poslušně hlásím že ty čočky na Hradčanské DC (ty před zastávkou) stále nefungují. Stále to tam padá na stůj před nosem.
--------------
Když už se dělali nový čočky na Pavláku, je problém to tam nastavit tak, aby v noci dolů (do Štěpánské) mohly projet 2 tram za sebou? Přijde mi, že tam je v noci ještě kratší cyklus než byl a problémy to projet má i jedna tram (musí se "jet" aby se ty dolní stihly). Ve světle toho, že DP (resp. Magistrát) požádal PČR, aby tam "hlídala rychlost" (tipuju kvůli hluku), mi to přijde jako dost provokace.
----------------
Netuší někdo, podle jakýho klíče ne/fungují čočky na Šárce? Jednou mi to tam padne cca 20sec po navolení, podruhé cca 50sec po navolení. Nikdy se nedokážu trefit. Takže je to loterie a v noci je ta chybějící minuta už na začátku dost znát, s těmi našponovanými JŘ a rozmlácenou Evropskou je to docela honička stihnout to na Štross aby lidi pohodlně chytli přestup.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Absolut » 12.12.2011 8:10

Ty nájezdy tam byly od dob nějaký stavby.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 11.12.2011 23:37

nitro píše:Nebude to infrablesk pro kameru?
Výzvové návěstidlo pro autobus.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 11.12.2011 18:17

No sláva. Proč tam byly udělaný nájezdy netušim, ale když mi to při jízdě od Tržnice na Vltavskou tam vohnul "frajer", kterej "přece nebude čekat na zelenou v koloně", tak se přiznám, že jsem se málem pos... jak jsem se lek.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 11.12.2011 17:00

Po mém dnešním ježdění l.3 se musím vrátit k tomuto mému příspěvku zde ze 17.9.2011 Asi tu jsme skutečně fest monitorovaní a chvála bohu za to - IAD si tam již nejen nezaparkuje, ale také hlavně ani neprojede přes (na obou stranách TT) snížené obrubníky : =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
nitro
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: 23.1.2008 11:11

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od nitro » 11.12.2011 16:56

Nebude to infrablesk pro kameru?

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 11.12.2011 14:54

A copak to tu máme? Vypadá to jako "stromeček" pro autobusy, doplněný písmenkem "B", ale zatím jsem to svítit neviděl. Ale třeba to ani svítit nemá. Vim já?
Namontované jsem to potkal minimálně na křižovatkách Ruská x Bělocerkevská, Benešovská x U zdravotního ústavu, ale i na Koh-i-nooru od Slavie je to k vidění a vždy na téže tyči s DZ, nebo světelnou sestavou :idea:

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 10.12.2011 13:53

Nefunguje odhlašovací kontakt, takže probíhá nucené odhlašování. Projevovalo se to i tak, že k druhému přechodu se přihlašovaly tramvaje dc až kamerou těsně před zastavením v první pozici. Závada byla včera nahlášena, možná už je odstraněna. Díky za info.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 08.12.2011 19:44

Dělá to když tam seš sám. Pokud je něco přihlášený v protisměru (což přes den je skoro furt), tak jsem to nezaznamenal.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od chemik » 08.12.2011 19:20

já tam byl tudle s 18kou a nic závadnýho jsem neviděl. Třeba se to tam v noci chová jinak než ve dne...

Odpovědět