Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 10.9.2012 14:41

Láďa. Takže právě proběhlá zkouška SSZ před zastávkou U Elektry DC proběhla zcela negativně - vše přistarém = pokud TRAM přijíždí k signálu "volno", tak ten před čumákem přepadá na "STŮJ!".

Já fakt neví #-o co udělat pro změnu tohoto nesmyslného (ne)systému, který je akorát životu nebezpečný! Takhle to přece nechat nejde (-X , že SSZ činí nesmysly a (skoro) nikdo s tím nic nechce dělat!

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 10.9.2012 4:49

Láďa píše:SSZ Poděbradská x U Elektry už nezastavuje tramvaje dc. =D> Před 3 týdny jsem poslal stížnost a je po problému. :)
Děkuji, děkuji - ihned si to jdu za HL vyzkoušet na l.25!

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Láďa » 10.9.2012 0:15

SSZ Poděbradská x U Elektry už nezastavuje tramvaje dc. =D> Před 3 týdny jsem poslal stížnost a je po problému. :)

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od chemik » 07.9.2012 17:41

Dělnická X Komunardů preferuje a drží volno pro tramvaje jedoucí od Libeňáku. Vzdálené přihlašování funguje ;)

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Láďa » 07.9.2012 13:43

Tak SSZ Betramka - Anděl. Ráno zc jsme čekali na SSZ Plzeňská x Tomáškova a odpo dc také. (Už to vidím, tento problém se řeší o pár příspěvků níže..)

Také se před několika dny ztratila koordinace SSZ Francouzská x Blanická s Francouzská x náměstí Míru a to směrem dc. Vždy se daly projet obě křižovatky najednou, teď se musí zastavovat na vjezdu na Mírák... Řidič nejsem, takže na dispečink to nahlásit nemohu, snad se na to Grossáku podíváš. :)

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 07.9.2012 5:51

Tak mě k těm zablokovanej vexlím napadá, že občas se mi to stane pod Nuselskou radnicí ZC (od Synkáče). Tam to bývá pravidlem hlavně po dešti, ale i jindy. Akorát netuším nakolik je to akorát od busu, podezření mám i na řidiče aut co jsou líný kroutit volantem a střihaj to po kolejích, bo v noci tam žádný bus nejezdí.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 06.9.2012 22:39

Správně se od aut zablokovat nemá. To bych řekl, že je v zásadě špatně. U ND byla zjištěna závada a měla by být již odstraněna. Stejně tak dolní Palmovka. Problém však je s nízkopodlažními autobusy, tam se ne zcela daří vyhnout se zablokování.

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Láďa » 06.9.2012 21:55

SSZ na trase Bertramka - Anděl asi někde ztratily koordinaci... Včera cestou dc jsme stáli na Bertramce, Plzeňská x Tomáškova a Plzeňská x Kartouzská, dnes ráno zc to samé krom SSZ Bertramka (tam jsme měli volno). Odpo dc jsme sice projeli, ale na SSZ Plzeňská x Tomáškova nám padly čočky na volno těsně před vlakem...

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 04.9.2012 8:55

Grossák: Jaká je správná funkce toho blokování :?: Nemá na auta reagovat vůbec nebo má po odjetí aut odblokovat? Špatné to teď je na Újezdu od Divadla. U zastávky stojí na silnici kontejner kvůli nějakým stavebním pracím v domě. Auta jezdí po kolejích a výhybka se zablokuje. Než ji dojdu přehodit, je volno pryč a čekám na další. :(

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 03.9.2012 21:55

Bobik píše:Jenom se optám - x Národní divadlo od Lázní - vzdálené přihlášení funguje super, ale dost často auta v tom úža levém odbočovacím pruhu na kolejích zablokují vexli. Hlášeno i na disp., nicméně děje to už dost dlouho (a ne vždy), tak jestli se o tom ví, příp bude se to nějak v dohledné době řešit. Díky.
Už jsem to hlásil nedávno. Teď tedy znova. Díky za upozornění. Stává se to občas. Dokonce docházelo občas k tomu, že se výhybka třeba na půl minuty zablokovala, a pak zase odblokovala. Aniž by projela tramvaj.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 03.9.2012 11:36

SSZ Přístaviště - můžem doufat v nápravu, protože před chvílí jsem tam zahlédl v úrovni přihlašováku TRAM ZC "hrabat se" Eltodo.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 03.9.2012 7:48

Fořtík: Pochybuji. Přístaviště blblo už v pátek, když jsem měl l.3. Nejdřív bylo úplně po tmě, to jsem hlásil na dispečink já. Když jsem byl na Palmovce, tak hlásili, že se musí v obou směrech s kličkou do krabičky. No a když to další kolo "opravili", tak tam byl tento trapný pevný cyklus.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 03.9.2012 5:53

Jenom se optám - x Národní divadlo od Lázní - vzdálené přihlášení funguje super, ale dost často auta v tom úža levém odbočovacím pruhu na kolejích zablokují vexli. Hlášeno i na disp., nicméně děje to už dost dlouho (a ne vždy), tak jestli se o tom ví, příp bude se to nějak v dohledné době řešit. Díky.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Fořtík » 03.9.2012 4:04

MM-Mikulovsky píše:Za rozhozené SSZ na přejezdu Přístaviště asi může nainstalování detekce BUS ZC (na sloupku TRAM předzvěsti - pro prodlouženou l.118 na Smíchov), při čemž se "zdařilo" vypnout detekci TRAM!
Preferenci prý vypla v sobotu policie kvůli tomu maratonu a už to do původního stavu nevrátili - takovou mam informaci já. Jinak nejen na přejezdu, ale i na křižovatce vlastní to běhá napevno a padají tam i nenárokovaná volna...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 03.9.2012 1:45

Za rozhozené SSZ na přejezdu Přístaviště asi může nainstalování detekce BUS ZC (na sloupku TRAM předzvěsti - pro prodlouženou l.118 na Smíchov), při čemž se "zdařilo" vypnout detekci TRAM!

Odpovědět