Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od gabuliatko » 21.3.2012 18:58

MM-Mikulovsky píše:
Brejšín píše:co horozí u Vodárny.
Celkem nic, jen je trochu úchylný, že volno trvá 7 vteřin a 5 vteřin jej blokuje tramvaj. Jinak opravdu, ale opravdu nic. #-o
=D>
A při tom zjistit zda tramvaj je v křižovatce je tak snadné ... (je tam kontakt, je znám čas průjezdu křižovatkou ...)

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 21.3.2012 18:50

Brejšín píše:co horozí u Vodárny.
Celkem nic, jen je trochu úchylný, že volno trvá 7 vteřin a 5 vteřin jej blokuje tramvaj. Jinak opravdu, ale opravdu nic. #-o
=D>

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Brejšín » 21.3.2012 17:23

co horozí u Vodárny.
Celkem nic, jen je trochu úchylný, že volno trvá 7 vteřin a 5 vteřin jej blokuje tramvaj. Jinak opravdu, ale opravdu nic. #-o

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 21.3.2012 16:23

Koh-i-noor, byl taky doufám jen nějaká porucha, protože doteď v noci fungoval skvěle-byl na blikačku! Ty vyklizovačky mi přijdou celkem dobré, to se tu onehdá taky řešilo, že je lepší dát IAD volno, aby mohlo hned za TRAM vyrazit a nemuselo čekat až céééláá souprava vyklidí prostor s náležitým naddimenozvaným časem započítaným do fáze. Když přijíždím ke křižovatce, tak podobně jako Láďa mrknu na kuličky, ale čím jsem blíže, tím spíše sleduji křižovatku, jestli mi tedy i ti ostatní, co nemají v tu chvíli tak úplně přednost dovolí projet. Řekl bych, že své plody už to párkrát přineslo. A s posunky a troubením, že jedu pomalu (ať už 15 přes železo, nebo se plazím přes OR, nebo se rozjíždím na Bořislavce s plnou 26 a línou T6) se myslím setkal kdekdo. Tuhle na mě hulákala bába před Kotvou-já tam pěkně 18-20 přes tu Obytnou zónu (!) a pani čekala u kolejí na Pěší zóně až přejedu. Chvíli stepovala a když jsem projížděl kolem, tak nasadila kyselej xicht a zvolala "Pomalejc už to nejde co?!" :lol:

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od kasme » 21.3.2012 10:48

Grossák píše:A můžu se zeptat, co tady hrozí???
nic vážného... proto taky ty dva :) :) v podstatě jen takový ilustrační snímek...
ale jsou místa, kde je to ještě "horší"

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 21.3.2012 9:25

grossák: Ono docela hrozí, protože ta tramvaj mohl reálně být na úrvoni s autem a kdyby řidič IAD vystřelil s pocitem, že má zelenou, tak je z toho rána...

Jinak jsem už jsem to jednou dával. V Brně jsou docela hezké cedule, že tramvaj má omezenou rychlost a proto jede pomaleji. Třeba ted bych to viděl třeba na Průbežné, kde se tramvaje v oblouku na Strašnickou fakt plazí...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 21.3.2012 9:16

Grossák píše:
kasme píše:kdyby se raději dořešili ty vyklízovací časy :) :)
http://ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/sm ... 4.JPG.html
A můžu se zeptat, co tady hrozí???
No dle mne, pocit řidičů IAD, že TRAM je schválně zdržují/blokují = příště je budou schválně zdržovat/blokovat zase oni!

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Láďa » 21.3.2012 7:36

Bobik píše:Většinou se dá, nicméně poslední dobou pozoruju dost nervózních joudů, co se rozjíždí na plný plyn už na oranžovou.
Vždyť jo. Všude je zdržují semafory, tak se pak snaží honit čas. Mě třeba zajímá, jestli jedou auta, nebo ne, co svítí na semaforu mi je už +- jedno.

Jinak IPP funguje hezky. Horní čočky pustily, spodní na 2 minuty zastavily.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 21.3.2012 6:57

K těm stromečkům - no ono by stačilo aby blikaly všude "stejněkrát". Proč někde blikne 5x, jinde 2x, nebo 3x? Dokonce vím o dvou místech kde i 12x. Kdo si to má pamatovat, zvlášť když řešíš, jestli to ještě bezpečně stihneš, nebo už musíš silně magnetit.
A na to strkání čumáku bych nespoléhal. Většinou se dá, nicméně poslední dobou pozoruju dost nervózních joudů, co se rozjíždí na plný plyn už na oranžovou.

Jinak dnes v noci pozorováno, že z Kohinoru se stává plnohodnotné SSZ (dle Karosákovy definice). Doufám že to byl nějakej omyl a ne trvalý stav, kdy to bude běhat 24hod. #-o

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 20.3.2012 23:34

A můžu se zeptat, co tady hrozí???

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od kasme » 20.3.2012 22:12

kdyby se raději dořešili ty vyklízovací časy :) :)
http://ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/sm ... 4.JPG.html

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 20.3.2012 22:06

Se stromečkama je problém. Jejich blikání je pouze naprogramované v software, nefunguje třeba při ručním řízení a není ani systémově hlídané podobně jako žlutá pro auta. Navíc prý není snadné dohlídat blikání čehokoli. Já myslím, že čočky docela fungují, byť existuje asi rozumná argumentace "proč mají auta s krátkou zábrzdnou dráhou žlutou a tramvaje s dlouhou zábrzdnou dráhou nemají nic". Navíc když se podíváme do TP pro navrhování SSZ, s průjezdem auta se počítá ještě 2 s po ukončení zelené, s průjezdem tramvaje jen 0 s. Ale na druhou stranu: auto rychlost 35, tramvaj rychlost 25. A ve výsledku to celkem funguje. Když jede tramvaj 50, tak sice projede třeba až ve 4. sekundě stůj, ale stejně všude strčí čumák dříve, než najedou kolizní směry. Jediného problému si všímám, když v křižovatce začíná oblouk, ve kterém musí tramvaj tak jako tak zpomalit. Nádraží Holešovice směr Troja, horní Mírák dolů. Tramvaj jede ke křižovatce 40, nestihne zastavit na stůj, v křižovatce místo třeba i zrychlení na 50 pro rychlejší vyklizení jede jen 25 kvůli oblouku... Nevyjde to. Takže stojí za úvahu zda nedat tramvaji bezpečností dobu třeba 3 s, ale vyklizovací rychlost třeba 40 km/h... A kde ji není možné dosáhnout, tak patřičně nižší. Samozřejmě že je třeba vidět i nebezpečí dočasně omezených rychlostí v křižovatkách apod. Jen taková úvaha.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 20.3.2012 13:41

Jo, souhlas. Máme stromečky. A místo aby se nějak sjednotily a pořádně zprovoznili, vymejšlej se kokociny.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Fořtík » 20.3.2012 7:41

Za sebe doufám, že se blikajících čoček nikdy nedočkáme!

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od P_V » 19.3.2012 22:01

Grossák: Pěkné bude "vyjasnění" č.2, až se zavede blikající volnočočka jako výstraha před stůj, a nějakého puntičkáře to napadne do vyhlášky rozkreslit ve všech kombinacích, co může a nemusí blikat :)

Odpovědět