Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Martin Šubrt » 15.3.2012 17:34

chemik: Už druhý den se na tom intenzívně pracuje v úzké spolupráci admin Petr (zvěd monitorující situaci) + já (prosebník, shánějící odpovědné ku činnosti) :-).

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od chemik » 15.3.2012 17:01

ty3,14čo ten Ipák, to je dílo, zase se mi chce zvracet

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Brejšín » 15.3.2012 16:52

Včera v podvečer povalení na přechodu u Hradčanské. Bohužel přežil, takže se asi zase nic nestane........ :roll:

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 14.3.2012 17:56

To je prostě chyba v komunikaci. Je mi jasný že tohle hlásit na PD nikam nevede - proč a jak už bylo popsáno výše - ale někam a nějak by to hlásit chtělo. Nějaká majlová adresa třeba, na kterou by se poslal popis problému. Ale protože tohle prostě chybí, jsem rád alespoň za T-F.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 14.3.2012 15:53

Ano IPP včera špatenka i přes den :? S tou vlnou pod Bertramkou se mi to stalo před časem (...asi koncem ledna?) Ale nejel jsem tam předtím, ani potom, takže jsem nemohl vyhodnotit, jestli to nebyl nějaký okamžitý zásah řízení, nebo se něco pohnojilo.
No a teď mi řekněte-volat to nebo ne, když už to tady potvrdily 3 příspěvky a nadává se na to před KFcčkem? Mám-li tak nějak nepsaně volat až v nejnutnějších případech, tak radši budu zticha > Projedete? Ano! Tak vidíte, není co řešit. Rozcuhaný keř a upadlej klandr nechám bejt, ale tyhlety drobnosti jsou pořád někde nějaké a zbytečně znepříjemňují život, já nechci bejt za Milana, ale nic neříct, protože "to nějak dopadne", nebo "to zavolá někdo jinej" to je taky problém doby :roll: Mě asi chybí nějaká zeď nářku (nemyslim zrovna hajzlíky na smyčkách), ale třeba jak kniha požadavků, vozová kniha, kniha závad úklidu vozů tak třeba kniha závad provozu Z:idea: Reakce prosím v Chování zaměstnanců. Díky.

Uživatelský avatar
7001
Uživatel
Příspěvky: 204
Registrován: 30.8.2004 8:31
Bydliště: V bezpečné vzdálenosti od Prahy...

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 7001 » 14.3.2012 7:34

Ano, IPP se nedá projet vcelku ani po sedmé hodině.

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Láďa » 14.3.2012 7:28

Tak IPP funguje skvěle už i přes den. Horní světla nás pustila, sjeli jsme k dolním a na nich si minutku počkali...

Uživatelský avatar
BerryML
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 27.3.2008 16:25
Bydliště: Oni za to nemůžou, to je fáma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od BerryML » 14.3.2012 6:50

Pozor, tady nastala stejná situace v noci i mezi Bertramkou a Andělem DC. Na bertramce padnou světla, svištíš si to dolů těch tak 35 aby ti to vyšlo na jeden zátah a ejhle. Na křižovatce s Mozartovou předvěst i světla na stůj. Po chvilce to sice padne ale stejně to musíš dolů flákat 15-20 abys nestál ještě na křižovatce s Radlickou. Tento stav trvá už cca týden. Přes den víceméně v pořádku.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 14.3.2012 5:57

Jo, IPP je zase rozhozená v čase. Je to den ode dne horší. Alespoň v noci. Dolů se projet nedá vůbec (spodní padá na stůj zároveň s horním volnem), nahoru to ještě včera šlo plížením-plazením k horním světlům, dneska se už muselo stavět.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 14.3.2012 0:01

Gregory píše:BYlo odstraněno, ale vydrželo to pouze týden, dnes opět se nedalo naráz projet. Zespodu stojím, zeshora si to tramvaj vesele sviští dolů, bo má čočky na volno...To na dispečinku nikdo na kamerách nevidí, jak se tam (ne)projíždí..., že je cyklus zase rozházený?
Pozór! Jest-li teď popisuješ dolní IPP, tak takto je snad OK - od spodu/ZC padá stůj dřív než od shora/DC!
(Někdo mi to odůvodňoval, aby se doprostřed nenacpaly dvě soupravy = 2. z nich neblokovala zadkem levý pruh IAD v Sokolské.)

Gregory
Uživatel
Příspěvky: 75
Registrován: 14.9.2010 21:03

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Gregory » 13.3.2012 23:23

Martin Šubrt píše:Vypadá to, že na Pavláku byl problém v koordinační vazbě (komunikaci s HDŘÚ), jakoby se křižovatky v čase rozcházely stále více. V neděli snad mělo být odstraněno.
BYlo odstraněno, ale vydrželo to pouze týden, dnes opět se nedalo naráz projet. Zespodu stojím, zeshora si to tramvaj vesele sviští dolů, bo má čočky na volno...To na dispečinku nikdo na kamerách nevidí, jak se tam (ne)projíždí..., že je cyklus zase rozházený?

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od gabuliatko » 12.3.2012 18:39

Nechce nebo na to zrovna v ten okamžit nemá čas řešit věci co aktuálně nebrání provozu?
Kdyby mě každý hlásil všechny chyby co jsou v software (typicky chybějící čárku v dokumentaci), tak nedělám nic jiného než telefonuji a říkám ano, děkuji za Váš podnět. Krom toho, kdyby někdo zavolal a sdělil, že chybí čárka v dokumentaci a pak něco chtěl poradit co není přímo součástí software ... Sakra, na druhé straně vysílačky je taky jenom člověk (škoda že už Ty výmysly některých řidičů nejde poslouchat jako za dob analogu).
Klasická byla situace IAD v profilu. PD pokaždé stejně "posílám složky, zkuste prozvonit případně za pomoci cestujících odházet, dejte vědět pokud se uvolní před příjezdem složek". A někteří začali diskutovat, že maj prázdnou tramvaj, že auto je těžký, že už zvonili ... A nahlásit uvolnění - tak 60% úspěšnost. Někdy to PD, řešil proč se jako neozvali ... to byly taky dobrý výmluvy.
sry za lehký OT a delší příspěvek

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 12.3.2012 15:58

7080: Ne, zakopaný pes je skutečně v PD, na kterém valná část osazenstava nechce řešit takovéto věci a slyšitgelně je odmítá přijímat a následně předávat dál! Minulý týden jsem byl přímo PD dotlačen mu vyhlásit otevřenou válku, ať začne konečně v tomto směru plnit příslušná ustanovení stávající i nové (od 1.4.2012) D1/2! Věřím, že s pomocí OO se mi to konečně podaří.

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 7080 » 11.3.2012 20:01

Pokud hlásíte složitější závadu, není přece problém vzít telefon a zavolat to na zelenou linku PDT. Pokecáte s dispečerem, vysvětlíte problém dostatečně popisně a je to. A ten když předá, tak potom taky záleží jak pružně reagují ostatní servisní organizace města. Tam bych spíš viděl zakopaného psa.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 11.3.2012 4:49

Dobře, sypu si popel na hlavu. :D Nicméně po špatných zkušenostech s PD i ohledně hlášení jednoduchých závad se mi do toho opravdu nechtělo.
Možná je to jen můj dojem, snažím se na PD poctivě hlásit vše, ale občas mám pocit když dispečeři slyší můj hlas tak z té komunikace čiší cosi ve smyslu už zas ten otrava prudí s nějakou kravinou. Takže to raději napíšu sem i s vědomím že si pár dní počkám, ale s jistotou že mě někdo bude brát vážně a problému se bude opravdu věnovat.

Odpovědět