Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
vencavasek
Uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 07.1.2007 15:10

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od vencavasek » 31.5.2012 16:23

To mi připomíná, jak to vypadá s preferencí na Dukelských hrdinů x nábřeží a Duk.hrdinů x Kostelní? Moc tam nejezdím, ale dnes jsem tam projížděl a pěkně jsme si počkali na obou.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Martin Šubrt » 31.5.2012 15:42

Brejšín píše:hele nemáte někdo návod jak dlouhodobě vyřadit SSZ Strosmayerovo nám.
Nejásej, ale oddělení 7400 TSK-ÚDI před čtrnácti dny zahrnulo SSZ Strossmayerovo náměstí do seznamu SSZ vhodných k trvalému odstranění. Pochybuju ale, že se to ovšem vůbec dostane z baráku :-).

Uživatelský avatar
Honza
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: 02.10.2010 13:48

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Honza » 31.5.2012 15:19

Brejšín píše:hele nemáte někdo návod jak dlouhodobě vyřadit SSZ Strosmayerovo nám.
Petr ho má v kolonce bydliště. ;)

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Brejšín » 31.5.2012 15:04

hele nemáte někdo návod jak dlouhodobě vyřadit SSZ Strosmayerovo nám.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 31.5.2012 11:28

Chválím Výtoň, děkuji všem zúčastněným, je to parádička 8-)

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 30.5.2012 21:56

B1: To je samozřejmě možné, ale většina takových případů je eliminována, takže celkové riziko se snižuje.
B2: Nezpochybňuji zavedení žluté pro tramvaje, byť přes počáteční bezvýhradný souhlas jsem k tomu trochu rezervovanější, protože stávající systém funguje už dlouho, v zásadě bez velkých potíží, vozový park brzdí lépe a komfortněji než dříve. Pak je ale třeba kompletní doplnění TP pro navrhování SSZ, zřejmě v několika krocích pro vyladění. Změny najížděcích a hlavně vyklizovacích rychlostí TRAM, zavedení tzv. bezpečností doby. Ale řešení přes blikání výzvy je nic, jehož dopad bude v tom, že po odhlášení TRAM se rozbliká na třeba 4 s výzva a pak teprve padne stůj. Všechny to bude zbytečně blokovat.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 29.5.2012 22:54

Grossák píše:Jinak výzvy bych před koncem volna neblikal. Plošně je to nepoužitelné a dělat to jen na vybraných SSZ není řešení. .... PP a má to tam snad i nějaký smysl. K návrhu takového zařízení však dosud není žádný postup a současně blikání z hlediska zákona neznamená vůbec nic, takže se konec volna musí počítat stejně jako jinde a připouští se průjezd tramvaje na stůj. Pokud se tedy řidič TRAM řídí blikáním jako by to byla žlutá, dost možná zastaví zbytečně.

Na IPP by se mohla zkusit dynamika, aby volno na tramvaj počkalo. A možná by nebylo špatně to navázat na letní regulační opatření Magistrály. Nevím...
A) Souhlasím s:
1.) blikání výzvy před začátkem stůj není "pozor" = stále je přijatelný průjezd TRAM na čerstvé STŮJ
2.) na mnoha místech - včetně IPP (v rámci letních regulačních opatření Magistrály) by se hodila dinamika
B) ROZPORUJI, že blikání výzvy před začátkem stůj nemá smysl, protože:
1.) i "čekající/držené" volno pro TRAM jednou končí a TRAM jej stejně nemusí stihnout (např. kvůli zablokování neohleduplnou IAD zasahující do jejího jízdního profilu)
2.) bez blikání výzvy před začátkem stůj mají často řidiči tendenci zrychlit a stihnout volno, ale někdy to viditelně stejně nestíhají a pak nakonec prudce brzdí - varování na blížící se stůj zavčas upozorní na nesmyslnost zrychlování

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 29.5.2012 22:17

Petrpes píše:Zejtra mám 25 za Koby, tak chci aby padala Milada :]
Byl konečně zapojen kontakt od Chotkových sadů. Je někde na výjezdu ze zastávky. Funguje to dobře. Reaguje to výběrem TRAM vlevo, když svítí zelená pro auta a prodlužováním této fáze. V ostatních fázích to nedělá nic a čeká až na přihlášení na EOV. Jinak vzdálené kontakty jsou ze všech směrů, takže kdo dřív přijde...

Jestli jely hned za sebou 4 tramvaje od Strossu, zajímalo by mě, jak se vešly do zastávky Sparta 1... :)

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 29.5.2012 22:11

willyjeff píše:Mám tu jeden můj dojem k zamyšlení. Ve pátek linka 15 pětikolová a 4x mi padla červená před čumákem na SSZ Sokolovská x Na Břehu (mezi zastávkami Pol. Vysočany Z:arrow: Nádr. Vysočany) a to jen z centra (do centra vše OK). V sobotu jsem zatahoval s linkou 24 a v 1 ráno mi opět tato křižovatka padla před čumákem. Širokodaleko žádný vůz. Myslím, že se tam muselo něco zle pokazit s preferencí, protože tohle se mi nikdy nestávalo.
Předávám. Uvidíme. Díky.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 29.5.2012 22:10

Jo, na IPP docházelo k rozkoordinování. Zatímco někdy to bylo zjevné, někdy se to rozjelo jen o pár sekund a pak to jen vypadalo, že je to blbě navržené. Ale i to je možné. :) Také jsem měl někdy pocit, že bych to celkem v pohodě projel, ale zastavily mě první světla zespoda. Škoda.. :(

Jinak výzvy bych před koncem volna neblikal. Plošně je to nepoužitelné a dělat to jen na vybraných SSZ není řešení. Ostatně na Trojské už to podle mě nefunguje - je tam preference. Na Libušině stejně tak. Žádný problém. Chodí to pouze na Odborů, jde je PP a má to tam snad i nějaký smysl. K návrhu takového zařízení však dosud není žádný postup a současně blikání z hlediska zákona neznamená vůbec nic, takže se konec volna musí počítat stejně jako jinde a připouští se průjezd tramvaje na stůj. Pokud se tedy řidič TRAM řídí blikáním jako by to byla žlutá, dost možná zastaví zbytečně.

Na IPP by se mohla zkusit dynamika, aby volno na tramvaj počkalo. A možná by nebylo špatně to navázat na letní regulační opatření Magistrály. Nevím...

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 28.5.2012 23:17

Zejtra mám 25 za Koby, tak chci aby padala Milada :]

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Fořtík » 28.5.2012 23:14

Petrpes píše:JJ, je tam kontakt u blikajícího semaforu přes velvyslanectvím.
Čekalo to jak zběsilé, já 2 min na Hradčanskou a na hlavní marně na stůj 1,15,8,25... Prostě vláček ze Štrossu :]
Čekal jsem, že se k tomu pan pes vyjádří, když dnes taky točil 18 za Voko. 8-) No je to dobře, protože předtím to prozměnu neuvěřitelně dlouho drželo volno pro Miladu... :roll:

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MOp » 28.5.2012 21:52

Asi uprava svetel pred vylukou Letna.. :-)

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 28.5.2012 21:25

JJ, je tam kontakt u blikajícího semaforu přes velvyslanectvím.
Čekalo to jak zběsilé, já 2 min na Hradčanskou a na hlavní marně na stůj 1,15,8,25... Prostě vláček ze Štrossu :]

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Fořtík » 28.5.2012 19:16

Dnes na me 3x ze 3 prujezdu "cekalo" volno z Badeniho vlevo (pro 18 a 20). A jednou i pekne dlouho! Nahoda? Nebo se podarilo doplnit neco jako vzdaleny prihlasovak od Chotkovych sadu? Pozoroval to jeste nekdo? 8-)

Odpovědět