Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 03.9.2012 1:45

Za rozhozené SSZ na přejezdu Přístaviště asi může nainstalování detekce BUS ZC (na sloupku TRAM předzvěsti - pro prodlouženou l.118 na Smíchov), při čemž se "zdařilo" vypnout detekci TRAM!

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 03.9.2012 1:33

Láďa píše:Včera večer vypnuto SSZ U Elektry x Poděbradská. Chystá se tam něco? Psal jsem stížnost, tak jen zda-li k něčemu byla.
V noci ze soboty na neděli tam naběhl chlápek od Eltoda a vztyčoval tam nějaký stožáry s kabelama...Měl jsem z toho pocit, že jim to tam někdo překop a oni to dávali provizorně vzduchem. Přes neděli odpoledne byla funkční. V neděli večer opět revize techniků.

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Láďa » 02.9.2012 22:36

Přístaviště jsem viděl večer... Auto dostalo červenou, tramvaj přijížděla k čočkám s volnem, dostala stůj, takže magnety a auto zelenou.

Včera večer vypnuto SSZ U Elektry x Poděbradská. Chystá se tam něco? Psal jsem stížnost, tak jen zda-li k něčemu byla.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 02.9.2012 22:15

Zelená vlna na Plzeňské nejde kvůli závadě. Ví se o ní. Přístaviště předáno. Ohrada předána. Vzdálené rádio zatím běhá nasucho za účelem testování spolehlivosti podtypu. Na SSZ nemůže mít zatím vliv. Čeká se na reko.

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Brejšín » 02.9.2012 21:09

Dneska potmě Stross, zřejmě neví jak naložit s tolika vlaky, takže proti včerejším 2-3 vlakům z každé strany, dnes ani kolo.
Taktéž potmě Špejchar, Letenské náměstí - taktéž ani kolo. Takže se dala vyjet i imaginární jízdní doba.

Ohrada:
Prosím o potvrzení instalace vzdáleného přihlášení od Krejcárku. V případě kladné odpovědí tam dnes byla nějaké disfunkce, projevující se v enormním prodlužování volna Krejcárek-Želivského, tak že asi 5x za sebou stůj - volno (auta celou dobu zelená), potom jsem to chtěl zkoumat z druhé strany, ale bohužel od Krejcárku přijela 1 (pravdou je, že řidič musel na vexli ručně), takže jestli tam právě nedělá bordel trvale zablokovaná vexle.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Fořtík » 02.9.2012 8:07

Ahoj. V neděli ráno SSZ přístaviště včetně přejezdu tramvají běhá v nějakém podivném pevném cyklu bez preference tramvají... :-( Hlášeno na dispečink, pro jistotu i sem. ;-)

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 27.8.2012 22:42

Karosák píše:Rozladěná preference ("zelená vlna") Anděl < - > Bertramka, padá to tam před čumák na Tomáškově i u Mozartovy, nebo se člověk musí plazit, aby nemusel zastavovat. Taky jsem si zaklepal bačkorama. Humus, pozor na to :!: Hlášeno PDT, prý už o tom vědí Z:idea:
Probíhá rekonstrukce SSZ dolní Mírák. Na trolejích visí káblíky (u označníku NM DC a nad sjezdovkama IPP ZC), a křižovatka snad není složitá, tedy věřím v preferenci 8-)
Zde to bude velmi zajímavé. Bylo navrženo reálné zhoršení původního mizerného stavu pro TRAM. Ano. Je tu totiž sousední křižovatka Italská - Anglická, se kterou je třeba to koordinovat. Řešení existuje, ale je třeba vytrvat a opět zřejmě i něco vytrpět alá SPK.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od chemik » 25.8.2012 11:58

Hlásím nefunkční křižovatku Palackého náměstí

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Martin Šubrt » 25.8.2012 8:56

No a právě proto by mělo být místo a člověk, komu nebude vadit, když mu sdělíte i jen podezření, a který ho ověří a bude řešit. A vy nebudete mít pocit, že se ztrapníte, když to SSZ bude v pořádku. Webový formulář se zpětným kontaktem je dle mého ideální. A dtčený člověk by měl sedět třeba na TSK-ÚDI a mít nastavenou rychlou součinnost s DP, MHMP a Eltodem... Jinak se z těch projevů nových podivných SSZ zblázníme brzo všichni.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 25.8.2012 6:45

Brejšín píše: Opravdu se necítím na to volat někomu, "hele jel jsem tady 2x za poslední půlrok a přijde mi že to asi možná nefunguje. Ale je možné, že to zrovna řídí manuálně z dálkové ústředny."
Přesně! Já se na to necítím ani když tam jedu 2x za noc a naposledy předevčírem.

Jinak v duchu výše zmíněného jen drobný dotaz - u Letenskýho tunelu je teď nějakej šílenej pevnej cyklus, nebo tam blbne preference? A jak naznačil kolega Brejšín fakt nemám odvahu volat nahoru s tím že "vono to tu nějak blbne, ale jenom vobčas, někdy mě to pustí hned a někdy né".

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Brejšín » 24.8.2012 21:50

To je strašně složitý, když asi není nikdo kdo je schopný v reálném čase říci jaká je zrovna správná funkce dané SSZ v daný okamžik. Možná by pomohlo kdyby SSZ měly nad řadičem nějaký symbol jenž by definoval v jakém režimu to jede.
upadlé kablíky od brnkaček, ulomené obě lízačky od detektorů či rozhozenou koordinaci u Anděla - hlásím, ale špatnou fci SSZ když neznám její správný chod......

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Martin Šubrt » 24.8.2012 16:48

Klucí, ale tohle už je vážně na nějaké systémové řešení řidiči-dispečink-DP-TSK-Eltodo. Usnadní to práci všem. Nezaložíme stránky ridicitramvajisobe.cz ;-)

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Brejšín » 24.8.2012 16:31

Grossák píše:Napadlo Vás, že by mohl být problém v detekci TRAM a zkusit to nahlásit třeba na dispečink?
No právě jsem potřeboval tento drobný fakt potvrdit či vyvrátit a hlavně třeba jestli ....................

Dispečink, nedávno jsem přijel k autu které vypadalo, že má ulomeno poloosu, tudíž jsem tram nechal asi 40 metrů od něj pro bezpečnější objíždění překážek ostatními :auto . Dojdu se tam podívat, vezmu telefon a volám dispečink s místem určení, problémem a žádost o jeřáb. Načeš následoval 68 vteřin dlouhý elaborát proč to nevolám vysílačkou.

Opravdu se necítím na to volat někomu, "hele jel jsem tady 2x za poslední půlrok a přijde mi že to asi možná nefunguje. Ale je možné, že to zrovna řídí manuálně z dálkové ústředny."

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 23.8.2012 23:07

vlakoň píše:Dolní Mírák, tam bych zvolil preferenci ve stylu krumpáč a rychlý odvoz do sběru. Vůbec nic by se nestalo a pro všechny (tram, chodci, iad) by to bylo prospěšné...
Jako pro takových 40-50% SSZ Bohužel nereálné...

vlakoň
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 01.12.2007 22:57

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od vlakoň » 23.8.2012 23:01

Dolní Mírák, tam bych zvolil preferenci ve stylu krumpáč a rychlý odvoz do sběru. Vůbec nic by se nestalo a pro všechny (tram, chodci, iad) by to bylo prospěšné... Přísun IAD směrem od Anglické reguluje jiné SSZ takže by se tam nic neštosovalo tramvajím do cesty.

Odpovědět